×
Hyrja
Profili

Gjeniu shqiptar i neuroshkencave

Gjeniu shqiptar i neuroshkencave

· 1 · 697

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 16-06-2010, 10:27:05
Ne konkursin nderkombetar te Neuroshkencave qe do te zhvillohet ne gusht te ketij viti ne San Diego te Kalifornise, Italia do te perfaqesohet nga i riu shqiptar Klajdi Zeneja.

Gjimnazisti me origjine nga Elbasani e me banim prej pese vjetesh ne Itali, fitoi Olimpiaden kombetare duke mundur 14 konkurentet e tjere te zgjedhur nga i gjithe vendi.

Te rinjte iu pergjigjen pyetjeve te nje jurie teper te specializuar dhe diskutuan mbi organizimin dhe komunikimin mes neuroneve, per proçeset e kujteses, funksionimin e kores se trurit e per origjinen e semundjeve qe e prekin ate.

18 vjeçari shqiptar, i cili deshiron te behet mjek neurolog pas studimeve universitare, u vleresua per angazhimin dhe njohurite e tij te gjera. Sfida e tij me e afert eshte konsursi ne Shtetet e Bashkuara, ku Klajdi do çoje dhe pak Shqiperi. tch
 

Gjeniu i vogël ne TV Klan

Nisur nga InfoZRubrika Televizion

Postimi i fundit 03-03-2020, 19:40:54
nga InfoZ
Elon Musk - Gjeniu i kohes se sotme

Nisur nga M A XRubrika Tech

Postimi i fundit 05-05-2020, 23:55:56
nga M A X
Gjeniu i matematikës lihet në mëshirë të fatit

Nisur nga M A XRubrika Matematikë / Fizikë

Postimi i fundit 27-09-2011, 01:40:11
nga M A X
Gjeniu i verbër

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 15-06-2011, 09:06:28
nga M A X
Vajza 11-vjeçare më inteligjente se gjeniu Einstein

Nisur nga ßåßy ღRubrika Mix

Postimi i fundit 14-03-2011, 15:59:59
nga dreamm