Hapësirë, lëshohet raketa e parë private - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hapësirë, lëshohet raketa e parë private

Hapësirë, lëshohet raketa e parë private

· 2 · 908

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 05-06-2010, 10:09:10
Testohet me sukses lëshimi në hapësirë i raktës së parë spaciale private “Falcon 9”.

Në tentativën e saj të dytë, në provën e parë eksperimentale, lëshuar nga baza ushtarake “Cape Canaveral” në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, “Falcon 9” hodhi me sukses në orbitë kapsulën hapësinore pa personel në të, “Dragon”.

Lëshimi i “Dragon” dëshmon aftësitë e raketës për të hapur një sektor privat në fushën e aktivitetit hapësinor. Top Channel

  • Postime: 171
  • Karma: +0/-1
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 05-06-2010, 11:00:44
Edhe hapsira nderplantare tashti do te privatizohet :D

Temat e fundit