Helikopterët e zinj - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Helikopterët e zinj

Helikopterët e zinj

· 1 · 711

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-12-2009, 15:44:31
Helikopterët e zinj

Më 7 maj 1994, një helikopter i zi iu qep pas një djaloshi adoleshent për 45 minuta në Harrahan, Louisana. Pamja e jashtme e helikopterit nuk jepte asnjë të dhënë, pasi nuk kishte asnjë shenjë të origjinës apo të pronarit. Djaloshi nuk u tmerrua aq shumë nga natyra ogurzezë e vetë mjetit, sesa nga qëndrimi kërcënues i atyre që ndodheshin brenda tij, të cilët, më pas, kishin zbritur dhe i kishin drejtuar armët. Djaloshi nuk kishte as idenë më të vogël pse helikopteri e kishte vënë në shënjestër. Shefi i policisë nuk ishte i gatshëm të përgjigjej dhe la të kuptohej se helikopterët i përkisnin qeverisë amerikane dhe se kjo çështje ishte jashtë përgjegjësisë së tij.

Një javë më vonë, disa persona që udhëtonin me një makinë pranë Uashingtonit, morën të njëjtin trajtim. Edhe ata u ndoqën për disa kilometra prej helikopterit. Nuk ishin në gjendje të bënin asgjë dhe kur shoferi u përpoq të dilte nga rruga, një shkallë me litarë u ul poshtë dhe disa njerëz me uniforma të zeza dhe armë në duar nisën të zbrisnin. Nuk kishin mundësi tjetër, përveçse të bënin atë që donin njerëzit me uniformë. Shoferi e quajti veten me fat që denduria e trafikut e detyroi mjetin ajror që, më në fund të tërhiqej, por ai nuk dëshiron të mendojë se çfarë do t'i kishte ndodhur nëse rruga do të kish qenë e boshatisur.

Më pas, një helikopter i zi fluturoi mbi fermën e një çifti në Nevada. Duke spërkatur vendim me një substancë të panjohur në atë zonë, ai kishte vrarë dhjetëra kafshë dhe disa muaj më vonë bimësia përreth zonës vijonte të ishte e dëmtuar. Autoritetet zyrtare mohuan të kishin dijeni për ekzistencën e helikopterit.

Helikopterë të zinj misteriozë, janë shfaqur vazhdimisht dhe kanë tmerruar viktima krejtësisht të pafajshme. Shpeshherë ata duket se kanë lidhje me gjymtimin e bagëtisë. Edhe më shqetësues është fakti që pasagjerët e helikopterëve nuk tregojnë aspak se kanë qëllime paqësore dhe janë të përgatitur të përdorin madje, armët dhe mjete të tjera të dhumshme, duke mbajtur të fshehtë identitetin e tyre gjatë gjithë kohës.

Spërkatja e mjediseve urbane dhe rurale me kimikate të panjohura, vrasjet pa asnjë arsye të kafshëve dhe bimëve, bëhen përherë e më të frikshme. Nuk dihet nëse këta helikopterë mund të kenë lidhje me njerëzit misteriozë me të zeza. Ata që kanë guxuar të fotografojnë helikopterët, thuhet se janë larguar nga zona prej njerëzve me uniforma të zeza dhe janë kërcënuar se po t'i tregojnë ndokujt do të gjejnë vdekjen. Atyre u janë konfiskuar gjithashtu aparatet dhe filmi. Ne nuk mund të dimë nëse helikopterët e zinj janë një fenomen jashtëtokësor apo nëse u përkasin departamenteve qeveritare. Por e sigurt është se ata nuk vijnë paqësisht dhe nuk janë aspak të përgatitur që t'u përmbahen parimeve themelore demokratike.

RD

Temat e fundit