Integrimi i sistemeve robotike - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Integrimi i sistemeve robotike

Integrimi i sistemeve robotike

· 1 · 853

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0

ne: 27-05-2020, 15:42:18
Ky është një studim i përgjithshëm mbi integrimin e sistemeve robotikë dhe hapave që duhet të ndërmerren për të realizuar një përshtatje të suksesshme të robotëve dhe pjesëve robotike njëra me tjetrën si dhe të robotit vetë me ambjentin e punës,gjithashtu tregohet se si zgjidhen integratorët dhe se çfarë duhet patur parasysh para se të nisim detyrën e integrimit të makinës  duke krijuar kështu për lexuesin një ide fillestare drejt realizimit të një detyre të dhënë në rolin e një inxhinieri përgjegjës për integrimin e sistemeve të makinës në mënyrë që ajo të realizojë më suks  es qëllimin  për të cilën u krijua duke shfrytëzuar të gjitha mundësitë,që sot i ofron teknologjia.

Temat e fundit