“Ishulli” me mbeturina këcënon Paqësorin - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

“Ishulli” me mbeturina këcënon Paqësorin

“Ishulli” me mbeturina këcënon Paqësorin

· 1 · 537

  • Postime: 27954
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 23-08-2011, 17:17:00
Një “ishull” gjigand me plehra në mes të Oqeanit Paqësor, i madh sa gjysma e Francës, kërcënon prej kohësh të bëhet një prej katastrofave më të mëdha ekologjike të kohërave tona.
Alarmi është dhënë nga ambjentalisti australian Tim Silverwood, i kthyer në Sydney pasi ka marrë pjesë në një ekspeditë ndërkombëtare nëpërmjet Paqësorit verior, nga Hawaii në Kanada.

Ai ka dokumentuar North Pacific Gyre, një grumbull të madh plehrash që lundrojnë, të përbëra kryesisht nga mbetje plastike. /top channel

Temat e fundit