×
Hyrja
Profili

Ju kan rën flokët mos keni merak!!!

Ju kan rën flokët mos keni merak!!!

· 4 · 3206

  • Postime: 10
  • Gjinia: Mashkull
New PO
ne: 20-10-2007, 01:12:43
Renia e flokeve sot mund te frenohet plotesisht  me preparatin Pirovit te zbuluar dhe patentuar ne vitin 2001 .Perdorimi i ketij preparati ne nje kontigjent prej me shume se 97000 paciente  vertetoi se  se te rinjte deri ne moshen 25 vjec mund te behen perseri me flokedhe pas kesaj moshe suksesi  ulet
 Ne se deri me sot eshte menduar se renia e trasheguar e flokeve ishte fatale tani ky koncept ka ndryshuar plotesisht.Doktori i flokeve Pavli Pirro pas nje pervoje teper te gjate prej disa dekada ka mundur te perpunoje nje mjekim qe quhet Pirovit  i   cili ka ne perberje bime mjekesore dhe substanca kimike .Ky mjekim eshte ne gjendje te furnizoje me energjine e humbur folikulat e flokut (Fabrikat qe prodhojne flokun e ri)   dhe keshtu raporti i flokut qe bie dhe  i flokut  qe del qendron ne ekuiliber.Pra sot ne se do te informoheni nga kjo klinike  e ndodhur ne Tirane , edhe pse mund te keni njerez ne fis pa floke juve nuk do te pesoni fatin e paraardhesve tuaj.Mjekimi per te mos leju renien e flokeve merr rolin e nje vaksine dhe behet vetem per 15 dite ne vit.Ne se do te pretendohet per te nxjerre flokun e rene mjekimi do te behet pa nderprerje per nje afat 8 muaj deri ne nje vit.Suksesi eshte i garantuar ne se individi nuk ka semundje te tjera ne organizem 
Anton doqi
#1 ne: 12-02-2008, 19:25:43
DESHA  TA DIJ  SE si asht  e mundur  te kem  flok ne krye timin se  jam djal  26 vjeqar   e  me kan ra shum  flok  tregomni se sa  esht qimi sa kushton  ,  pra ju kishna  lut  te me tregoni   ju faliminderit per mir kuptim

  • Postime: 10
  • Gjinia: Mashkull
New PO
#2 ne: 06-03-2008, 03:07:20
Citim nga: Anton  doqi ne 12-02-2008, 19:25:43
DESHA  TA DIJ  SE si është  e mundur  te kem  flok ne krye timin se  jam djal  26 vjeqar   e  me kan ra shum  flok  tregomni se sa  esht qimi sa kushton  ,  pra ju kishna  lut  te me tregoni   ju faliminderit për mir kuptim

Mesa di une preparati qe thash egziston por ate menyren tjeter qe thua ti me qime behet ne kete menyre:
Nese ke flok anash afer vesheve qe mendoj se duhet te kesh, ateher duhet te te bejne intervenim kirurgjik duke ti mbjellur qimet, interesante eshte se i ke perseri floket e tu, po per cmimin nuk jam i sigurt po mendoj se eshte diku 2 euro nje qime  ;) por tek ne nuk eshte e mundur nje gje e tille mendoj se do te gjesh zgjidhje nese kerkon ndihme neper qendra kirurgjike gjermane.

  • Postime: 10
  • Gjinia: Mashkull
New PO
#3 ne: 06-03-2008, 19:58:48
Un mora informacione me te sakta se ato qe ceka me lart, ti mund ta zgjedhesh problemin tend edhe ate ne shtetin me afer teje, se nuk e di as nga je po mund te shkosh ne Bullgari atje nje gje e tille eshte e mundshme por te them qe eshte shum shtrenjte 10 qime per 3 Euro dhe ta mbulosh koken do kushtoj diku 20 mije euro. Por e reja me e fundit qe e mesova eshte se ne Amerike per 2000 euro mbulon tere koken me floket e tu, edhe po qe se nuk ke fare ne koke...
 

Si mund te keni kaluar koronavirus pa e ditur

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 10-09-2020, 00:12:31
nga InfoZ
Si te rrisim floket?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 17:57:41
nga M A X
Si te zgjasim floket?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 17:58:37
nga M A X
Si rregullohen floket?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 17:59:26
nga M A X
Keni ftohte edhe kur është ngrohtë?

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 27-01-2020, 09:21:04
nga Grens(Wiliams)