Krijohet “lëngu bosh”, qe nuk vjetërsohet kurrë - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Krijohet “lëngu bosh”, qe nuk vjetërsohet kurrë

Krijohet “lëngu bosh”, qe nuk vjetërsohet kurrë

· 1 · 567

  • Postime: 28110
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-12-2010, 00:35:03
Është i lehtë, i qendrueshëm dhe nuk vjetërsohet kurrë. Bëhet fjalë për një xhel të ri që është krijuar në Itali i cili arrihet nëpërmjet izolimit të “lëngut bosh”, që quhet kështu për strukturën shumë të hollë.

Materiali i ri, i arritur falë një kërkimi italian që përshkruhet në edicionin online të “Nature Materials”, i hap rrugën mundësisë së krijimit të materialeve shumë të lehta dhe natyrale, duke kontrolluar ekuilibrin e pjesëzave që i përbëjnë.

Të shumta janë mundësitë e aplikimit të këtij zbulimi, duke filluar nga mjekësia deri tek elektronika. /top channel

Temat e fundit