Krijohet mëlçia e parë në laborator - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Krijohet mëlçia e parë në laborator

Krijohet mëlçia e parë në laborator

· 1 · 522

  • Postime: 28220
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 31-10-2010, 00:36:40
Për momentin është një mëlçi më e vogël se ajo e fëmijëve, por funksionon 100 përqind.

Bëhet fjalë për mëlçinë e parë të krijuar në laborator, një hapë themelor në historinë e transplanteve.

Eksperimenti është kryer nga Instituti i Mjekësisë Rigjeneruese të Wake Forest University Baptist Medical Center, që ka krijuar një mëlçi në miniaturë me të gjitha funksionet e organit njerëzor, të paktën në laborator. Top Channel

Temat e fundit