×
Hyrja
Profili

Kur është fundi i botës sipas shkencëtarit Isak Njuton !

Kur është fundi i botës sipas shkencëtarit Isak Njuton !

· 42 · 27486
E.K
#25 ne: 29-08-2009, 10:33:10
Duhet ta marrim pak seriozisht kyt pun .se asht fjala e I.Njutonit. Dhe deri m'sot cdo thanie e tij asht vertetua. apo jo?!   
altin gashi
#26 ne: 17-09-2009, 14:46:26
fundi i botes nuk dihet ate e din vetem allahu i madherishem  askush perveq ti nuk e meriton te lavderohet .njeriu  imagjinaten e vet e jep ni dat po  kete e din vetem zoti i madh nuk i besoi kujt tjeter perveq zotit allahut
Manjen
#27 ne: 14-08-2010, 16:54:20
Vetëm All-llahu i madhëruar e di të vërtetën askush tjetër   :)
une de
#28 ne: 23-08-2010, 11:53:38
kreit rrena jon qa din ata ma shum se na sen hiq sdin as isak njuton veq pak me dahst zoti tash e bon po shuni bre
tosiano
#29 ne: 23-08-2010, 23:34:44
fundi i botes,,,per isak njutonin veq ka qen me diten qe ka vdek,,,edhe qdo njeri fundin e botes se tij materiale e ka me diten e vdekjes,,,e sa i perket asaj shpirterore para se te pyes per fundin e botes njeriu duhet ta pyes veten qka ka pregadit per fundin e botes,
rron
#30 ne: 23-11-2010, 20:13:23
nje ZOT XH.SH EGSISTON nje allahh qe esht i pashoq dhe se esht meshiruesi meshirberesi i potfuqishmi vetem ai e di te fshehten dhe mbeshteti tek ai dhe kemi frik Allahun sepse ai esht me i urti me i dijshmi esht mekatfales,tju bindemi udhezimeve te tij,te shprehim adhurimin ne nje zot te vetem,sepse feja islame esht fe e paqes,dashuris ndermjet njeri tjetrit,esht fe kur te drejton ne rrug te drejt dhe ka per qellim ndikimin pozitiv tek ti,Kurani libri i shenjt i zbritur me ajete njera pas tjetres erdhen me shum argumente besimi ne zot,adhurimi  ne veqani posaqerisht per te dhe respektimi i udhezimeve te tij dhe vetem mjafton te thuash ska Zot tjeter pos Allahut xh.sh dhe Muhamedi a.s esht pejgamberi yn i fundit[paqja dhe bekimi qoft mbi te]Amin.KURANI libri i shenjt zbriti me plot qellime natyrisht per hir te Allahut dhe vullnetit te tij rruga e tij dhe besimi dhe adhurimi ndaj tij esht rruga e vetme apo ndryshe rruga e shpetimit feja islame-fe edukative[xhamit jan te veqanta per te adhuruar Allahun xh.sh]amin :) :perqafim

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#31 ne: 23-11-2010, 22:55:56
Pershendetje Rron!

Ketu eshte revista shkencore; Te adresa me poshte eshte zeri islam ku mund te postosh cfare te duash ne lidhje me  fene qe predikoni. :)

http://www.zeriyt.com/islam.html

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#32 ne: 23-11-2010, 23:25:06
Mund ta dish se kur do te mbarosh ti, aq me pak fundi i botes.

-Meqenese i perkas fese Islame, elham ALlahut, une mendoj ndryshe nga ju; qe i Vetmi ALlahu e di - fundin tim, tendin, tenden dhe te kesaj bote.

 • Postime: 449
tinkaa
#33 ne: 23-11-2010, 23:33:57
Mund ta dish se kur do te mbarosh ti, aq me pak fundi i botes.

-Meqenese i perkas fese Islame, elham ALlahut, une mendoj ndryshe nga ju; qe i Vetmi ALlahu e di - fundin tim, tendin, tenden dhe te kesaj bote.


Tama keshtu siq thua  ti ..vetem Allahu e din nje gjo till,tjerat jan spekulime.

 • Postime: 3
prishtin
#34 ne: 24-11-2010, 19:12:20
vetem Allahu xh.sh. e din se kur vjen fundi i botes
kurse shkencetaret sikurse ky veq folin marrezira kishe po flas diqka
nuk e ka ditur i derguari yne dhe  i tere njerezimit Muhammedi a.s. e po e din ky

 • Postime: 5
artiles
#35 ne: 28-11-2010, 22:18:26
pershendetj  zotri . po pse ju besniket e fes, perzini fen me shqiptarin kur shqiptaret daun perendimin e jo lindin ! pastaj mos i shkruaj ne kete hapsir teologjit e fes , se jan te caktuara ne nje faqe tjeter. dhe fol shqip e jo arabisht se eshte faqe shqipetare.

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#36 ne: 28-11-2010, 22:54:54
Ne shprehem mendimet tona bazuar në fenë qe ne e besojme, Artiles. Nje mysliman s'mund te dale jashte kornizes se fese - kjo nje nder dispozitat Islme per te mos devijuar. Shume fjale arabe edhe sikur te mundoheshim dite e nate, s'do te mundnim t'i perkthnim. "ALlah" dhe "Zot" deri ne nje fare menyre kane po te njejten domethenie, por, ne te vertete, fjala "ALlah" ne gjuhen arabe do te thote shume me shume sesa ne shqip vetem "Zot".

-Eshte faqe shqiptare gjithsesi, por, megjithate, kur vihet ne pyetje feja, kini nje cike durim nese hasni ne disa fjale arabe. Luteni te mos i kini parasysh si provokime.

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#37 ne: 28-11-2010, 22:57:46
Ka ndonje fizikant ketu?
Silvester
#38 ne: 05-03-2011, 21:30:25
Isak Njuton ka qene nje heretik i fshehte, i cili nuk besonte tek prifterinjte te cilet
drejtonin kishen.Nese ai e deklaronte kete,atehere ai do te digjej ne turen e druve,por Isaku e deklaroi qe ishte nje heretik,kur ishte ne momentet e fundit te jetes.Ai mendonte se Zoti e kishte caktuar ate per te deshifruar kodet e Bibles dhe doli qe fundi do te ishte ne 2060.Faktikisht ka shume teori per fundin e botes,ardhjen e Jezu Krishtit.Faktikisht nuk mendoj se mund te jete e vertete viti 2060,sipas Isak-ut,sepse vete Krishti ka thene:"Rrini gati,sepse nuk e dini se kur do te vij shpetimtari.Ai do te vij atehere kur mendja nuk do t'jua presi".(E shkruar ne Bibel)

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#39 ne: 07-03-2011, 00:05:50
Vetem reviste shkencore sme duket kjo teme!

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#40 ne: 07-03-2011, 00:21:09
Ehhh vetem zoti e di fundin e botes!!

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#41 ne: 07-03-2011, 00:24:30
kush ja gjeti fundin qe tja gjejme ne thuaj