Njerëz fluturojnë mbi Londër - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Njerëz fluturojnë mbi Londër

Njerëz fluturojnë mbi Londër

· 1 · 615

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 10-01-2011, 00:53:57
Shumë londinezë mund të kenë kujtuar se skenat e episodit të ri të James Bond ishin duke u realizuar, kur panë njerëz fluturues mbi kokat e tyre gjatë mëngjesit të sotëm.

Siç raportoi e përditshmja “Daily Mail”, në kryeqytetin anglez u provua gjatë ditës së sotme fjala e teknologjisë, një pajisje e prodhuar në Kanada, e cila përdor shtytës të fuqishëm për të mbajtur njerëzit në ajër për disa minuta.

Falë mjetit, është e mundur që të udhëtosh me një shpejtësi deri në 40 kilometra në orë. Problemi i vetëm qëndron tek çmimi tepër i lartë i pajisjes, që aktualisht shitet për 150 mijë euro. /top channel

Temat e fundit