Provim Fizike - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Provim Fizike

Provim Fizike

· 1 · 1018

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0

ne: 09-05-2012, 16:52:29
Do tju lutesha shum kush te kete mundesi te me ndihmoje pak me keto pyetje ju lutem jane mese te domosdoshme,me duhen per diten e neserme.Ju lutem shpjegimet ti jepni ne menyre shkencore.
Faleminderit per mirekuptimin.
1.Argumentoni si do te duket nje faqe e bardhe e pare me ane te nje filtri xhami te gjelber.
2.Shpjego me ane te nje skice pse nje trup i zhytyr pjeserisht ne uje duket i thyer
3. argumentoni si ndryshon largesia midis brezave te eret kur driten vjollce qe kalon neper carjete jungut e zevendesojme me ngjyre portokalli
4. paraqitni me ane te nje skeme cfare ndodh kur nje drite natyrale kalon ne 2 polarizatore boshtet e te cileve jane pingul midis tyre

Temat e fundit