Shëtitni nëpër hënë me Google Earth - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shëtitni nëpër hënë me Google Earth

Shëtitni nëpër hënë me Google Earth

· 1 · 801

  • Postime: 27931
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-07-2009, 23:58:44
Shëtitni nëpër hënë me Google Earth.

Me rastin e 40 vjetorit të udhëtimit të parë në Hënë, Google, në programin e saj Google Earth, që mundëson shikim të detajizuar të incizimeve satelitore të Tokës, e ka shtuar edhe Hënën.

Hëna në këtë mënyrë i është bashkuar Marsit i cili tashmë një kohë ekziston si opsion në Google Earth, i cili gjithnjë e më shumë lirohet nga kufizimi tokësor dhe merr kahe për në drejtim të sistemit diellor.

Duke shikuar fotografitë e Hënës të cilat janë realizuar gjatë kohës së misionit Apollo, Google jep mundësinë edhe të përcjelljes së zbarkimit në Hënë të realizuar në kuadër të programit Apollo, video pjesë, modele tredimensionale të hënës dhe shumë të tilla.

Disa prej materialeve të Google Earth mund t’i gjeni edhe në faqen www.google.com/moon/ duke mos instaluar asnjë softuer shtesë.

Telegrafi.com

Temat e fundit