Shkencëtari britanik: Zoti nuk e krijoi universin - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Shkencëtari britanik: Zoti nuk e krijoi universin

Shkencëtari britanik: Zoti nuk e krijoi universin

· 1 · 696

  • Postime: 27109
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 02-09-2010, 17:02:07
Zoti nuk e ka krijuar universin është një nga përfundimet e profesor Setphen Hawking, që njihet si shkencëtari më i madh i gjallë britanik, në librin e tij më të ri që pritet të botohet së shpejti.

Ai shkruan se përplasja e madhe nuk ndodhi si pasojë e ndërhyrjes së ndonjë force të mbinatyrshme, por qe rezultat i pashmangshëm i gravitetit të ulët.

Në librin e tij të mëhershëm botuar në vitin 1988, shkruan e përditshmja “Guardian”, profesori Hawking pranonte një lloj roli të Zotit në krijimin e gjithësisë.

Libri më i ri i shkencëtarit britanik, i titulluar “The Grand Design” kundërshton besimin e Isak Njutonit se universi është krijuar nga Zoti dhe se nuk mund të jetë krijuar nga kaosi.

NOA

Temat e fundit