Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: KleantR
« ne: 09-09-2013, 14:09:11 »

:P

do na dilkan ordhiqet ne shesh pse s'thua LOL

Rri larg prej atij kompjuteri...  LOL
Postuar nga: Mishel...............
« ne: 03-06-2013, 13:42:08 »

 :P

do na dilkan ordhiqet ne shesh pse s'thua LOL
Postuar nga: Shej
« ne: 03-06-2013, 12:58:02 »

Shpikja me e mire per njerezimin qe do beje qe dhe vellai te vritet me vellain :d
Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 03-06-2013, 12:48:00 »

Shqiptarja që jeton në Kanada ka mundur të bëj një shpikje mjaft të veçantë, ajo ka shpikur kompjuterin që të lexon mendjen.

Sipas kërkueses kryesore, Lorina Naci, interpretimi i mendimit njerëzor përmes analizimit të aktivitetit të trurit – pa u bazuar te të folurit apo veprimet – është një nga kufijtë më provokativë dhe sfidues të neuroshkencës moderne.
 

Në mënyrë specifike, pacientët që janë tërësisht të vetëdijshëm dhe të zgjuar, por gjithsesi, për shkak të dëmtimeve në tru, të paaftë për të treguar reagim në sjellje, ekspozojnë limitet e sistemit neuromuskular si dhe nevojën për forma alternative komunikimi.

/alb-observer.com/