Stuhia diellore rrezikon kaosin në tokë. NASA paralajmëron - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Stuhia diellore rrezikon kaosin në tokë. NASA paralajmëron

Stuhia diellore rrezikon kaosin në tokë. NASA paralajmëron

· 1 · 674

  • Postime: 27104
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 08-06-2011, 15:27:17
Një stuhi diellore e pazakontë, e cila është vëzhguar në një observator hapësinor të martën, mund të shkaktojë ndërprerje në komunikim dhe energjinë elektrike në tokë gjatë ditëve në vijim. Kështu kanë paralajmëruar zyrtarët e NASA-s, që kanë vëzhguar fenomenin.Shpërthimi i fuqishëm pritet të shkaktojë një aktivitet gjeomagnetik. Zyrtarët e NASA-s thonë se për fat të mirë stuhia nuk kishte drejtimin nga toka, çka do e bënte situatën më dramatike.

Temat e fundit