×
Hyrja
Profili

Toka eshte e rrumbullaket? Jo te gjithe mendojne keshtu!

Toka eshte e rrumbullaket? Jo te gjithe mendojne keshtu!

· 7 · 471

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 19-03-2019, 18:58:17

Eshte e cuditshme, absurde dhe e pabesueshme, por pikerisht tani, kur njerezimi dhe shkenca kane arritur kaq shume ka nje grup te madh njerezish, qe jane rritur ekstrem shume ne numer vitet e fundit, qe mendojne dhe jane te bindur se bota eshte e sheshte dhe jo sferike. Ka ndonje ketu qe ka bindje te tilla gjithashtu? :)

 • Postime: 253
Monique
#1 ne: 25-03-2019, 17:21:40
Teori te pavertetuara jane ende....

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#2 ne: 25-03-2019, 23:48:19
Qe eshte e rrumbullaket?

 • Postime: 1108
 • Gjinia: Mashkull
Poshnjari
#3 ne: 25-03-2019, 23:52:54
Qe eshte e rrumbullaket?
Jo, qe është e sheshte :P

 • Postime: 253
Monique
#4 ne: 26-03-2019, 07:42:10
Te eshte pergjigjur Poshnjari

 • Postime: 26634
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#5 ne: 20-05-2019, 19:35:04
 :D
 

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#6 ne: 21-05-2019, 07:26:19
Tani iku koha kur njerëzit digjeshin nga mendimet e kundërta prej kishës, mbretërisë etj. etj. Ç''ka nuk u pjell mendja njerëzve?
 

Sa uje ka toka?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 28-04-2020, 23:47:57
nga M A X
Sa e vjeter eshte Toka?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 29-04-2020, 22:43:17
nga M A X
Sa larg eshte Marsi nga Toka?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 23:31:40
nga M A X
Sa larg eshte toka nga dielli?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 23:34:57
nga M A X
Sa larg eshte hena nga toka?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 08-04-2020, 23:36:11
nga M A X