Uji në Tokë që nga krijimi i saj - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Uji në Tokë që nga krijimi i saj

Uji në Tokë që nga krijimi i saj

· 1 · 1792

  • Postime: 28220
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 14-05-2010, 23:19:02

Studimi: Uji në Tokë që nga krijimi i saj
Uji në Tokë ka ekzistuar që në hapat e parë të krijimit të planetit. Këtë e bën të ditur një studim i kryer nga kërkuesja britanike Maria Schonbachler.

Analistja e Universitetit të Mancesterit ka deklaruar se një zbulim i tillë mund të rishkruajë historinë e planetit tonë. Grupi i drejtuar prej saj ka zbuluar disa elementë që me shumë mundësi kanë mbajtur ujë para miliona vjetësh.

Këto objekte kanë qënë të pranishëm në Tokë edhe 30-100 milionë vjet më parë kur planeëti jonë nisi të krijohej në sistemin diellor.  Top Channel

Temat e fundit