×
Hyrja
Profili

Viti 2045, një rus do na e vërë trurin në punë edhe pasi të vdesim

Viti 2045, një rus do na e vërë trurin në punë edhe pasi të vdesim

· 5 · 1512

  • Postime: 27104
  • Gjinia: Mashkull
Berni
ne: 01-08-2012, 19:33:18
Në vitin 2045, truri njerëzor duket se do të bëhet i pavdekshëm. E kjo falë idesë së një manjati rus, mjaft vizionar, i cili shpreson të jetë në gjendje për të ofruar një mendje “avatare”, e cila do na funksionojë edhe pasi të vdesim.

Kjo është “çmenduria” më e fundit që mbërrin nga bota e teknologjisë, e cila nëse realizohet, do të përbëjë patjetër edhe shpikjen më revolucionare të saj.Rusi në fjalë mësohet se është Itskov, i cili renditet nga Forbes përvit, në listën e njerëzve më të pasur në planet.

Ai ka paraqitur tashmë në media, planin e tij për të hequr kufizimet fizike të mendjes njerëzore dhe instalimit në të, pas vdekjes, të një avatari të vetë-vetëdijshëm.
Gerti1
#1 ne: 01-08-2012, 19:54:45
Po dal un vullnetar per ket projekt.

  • Postime: 12743
Mishel...............
#2 ne: 01-08-2012, 22:51:54
projekt leshi...pordh syfyri

  • Postime: 566
  • Gjinia: Mashkull
ciarli
#3 ne: 02-09-2012, 18:38:25
Puna eshte te mos futemi ne te thella, kjo bote eshte nje perralle qe i gjen rrenjet e saj ne fantazi. Sigurisht qe pas daljes nga Orbita e madhe e Olimpit dhe pasi ti largohemi zjrrit dhurate nga Hyji, nje diktator i pameshirshem, kjo bote do rritet dhe zhvillohet deri ne arritjen e perjetesise se qenies mbizoteruese. Por a ishte shkenca dhe dituria, e gjithe kjo, vetem nje loje kompromisi qeniesh?

  • Postime: 12743
Mishel...............
#4 ne: 03-09-2012, 00:04:09
i thone 33 vjet ...i thone edhe njehere kaq

thua do jete e mundur te behet? Sme vjen hic per po
 

Sa jave ka viti?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-04-2020, 14:56:16
nga M A X
29 shkurti dhe viti i brishte

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 29-02-2020, 20:57:46
nga erlehta
Trailers nga filmat dhe serite me te fundit [viti 2020]

Nisur nga M A XRubrika Kinema

Postimi i fundit 07-05-2020, 13:55:27
nga M A X
Viti 2018 me më shumë aborte, rritet tek gratë me arsim të lartë

Nisur nga M A XRubrika Familja

Postimi i fundit 18-07-2019, 11:10:37
nga Mishel...............
Nga viti 2021 nuk do nderrohet me ora

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 26-03-2019, 22:04:24
nga Monique