Vrimat e zeza nuk janë më të zeza - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vrimat e zeza nuk janë më të zeza

Vrimat e zeza nuk janë më të zeza

· 1 · 736

  • Postime: 27909
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 30-09-2010, 12:43:38
Vrima e zezë nuk është më e zezë. Stephen Hawking kishte të drejtë: drita mund të iki nga monstrat qiellorë shpesh të fshehur në zemër të galaktikave ose të shpërndahet në hapësirën e tyre të pafund.

Astrofizikanti britanik e kishte hedhur si teori më shumë se 30 vjet më parë, në 1974, duke ngritur polemika pro dhe kundër.

Mungonte një provë për të stabilizuar arsyen dhe tani, për herë të parë, kjo teori merret nga një grup kërkuesish të Universitetit të Insubria, në Komo. TCH

Temat e fundit