Zbulim sensacional ne lidhje me vrimat e zeza - Shkenca

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Zbulim sensacional ne lidhje me vrimat e zeza

Zbulim sensacional ne lidhje me vrimat e zeza

· 4 · 919

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 10-04-2019, 09:12:20
 

Per sot jane lajmeruar nga nje rrjet shkencetaresh Astrofizikante nga i gjithe globi plot 6 konferenca shtypi, qe do te mbahen ne te njejten kohe ne vende te ndryshme te botes, ku pritet te behet me dije nje zbulim sensacional. Ky zbulim eshte bere i mundur nga nje rrjet teleskopesh qe quhet Event Horizon. Disa thone se eshte realizuar per here te pare nje fotografi e nje vrime te zeze, disa te tjere thone se eshte bere nje zbulim qe hedh poshte teorite aktuale mbi ligjet e fizikes. Te presim konferancat per shtyp tani.
« Editimi i fundit: 01-11-2020, 09:22:08 nga M A X »

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 10-04-2019, 18:53:58
 

Atehere, kjo eshte fotografia e pare e nje vrime te zeze, qe u publikua sot nga astrofizikantet e projektit Event Horizon. https://iopscience.iop.org/journal/2041-8205

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-04-2019, 19:04:29

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-04-2019, 11:04:11

Temat e fundit