×
Hyrja
Profili

Zbulohet sekreti i jetëgjatësisë

Zbulohet sekreti i jetëgjatësisë

· 1 · 422

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-06-2011, 00:31:34
Të mbërrish në fund të ekzistencës tënde dhe të ndezësh një buton që çon pas akrepat e kohës, derisa të fillohet nga e para një jetë e dytë.
Ajo që mund të duket fantashkencë është realitet për disa qeliza të majasë të modifikuara në laboratorët e Massachussets Institute of Technology (Mit) të Boston.

Geni që quhet NDT80 është i aftë të transformojë një qelizë të moshuar në një vajzë dhe shumë shpejt mund të çojë shkencëtarët të gjejnë sekretin e jetëgjatësisë. /top channel