Bashkimi Kombëtar - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bashkimi dhe Çështja Kombëtare Shqiptare

M A X
13-09-2009, 15:43:52

PranoKosoven.com (Njohje me te gjere Kosoves)

Anëtarët e forumit të internetit “Webmaster Kosova” kanë nisur një projekt me qëllim të njohjes së Kosovës online.Aktualisht PranoKosoven.com do t’i dedikohet njohjes së Kosovës në rrjetin e njohur online për shoqërim Facebook, ku deri më 30 shtator do të mblidhen nënshkrime dhe atëherë, këtij s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-04-2009, 21:30:09

Bashkimi kombëtar, si parakusht i zhvillimit

NGA QERIM PLLANAVetëm bashkimi mundëson zhvillim më të shpejtë, më të drejtë, duke krijuar kushte për shtet dhe shtetësi të pavarur, të zhvilluar dhe të sigurt për kombin, qytetarët.Bashkimi është fuqi endogjene dhe energjike për çdo fushë zhvillimi, sepse këtë e dëshmon historikisht fuqia e ekz...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-01-2009, 11:53:20

17 Janari, Ditë Lutjeje dhe Reflektimi Kombëtar

 Arbën Xhaferi Ka qenë sërish një kënaqë si e veçantë për mua të njihem me nismën e FDE- Forumit për Demokraci dhe Etikë, për ta shpallë 17 janarin si ditë lutjeje dhe reflektimi(përsiatjeje) ...Edhe ngase tashmë ndihem nën obligimin dhe njëkohësisht kënaqësinë e të qenurit Anëtar i Këshillit të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
14-10-2008, 16:13:42

INJORANCA E SHQIPFOLSËVE - FATKEQËSIA KOMBËTARE

INJORANCA E SHQIPFOLSËVE - FATKEQËSIA KOMBËTARE Nga Selim HasanajDo trajtojë si zakonisht, edhe këtë herë fatkeqësinë tonë e cila na vjen nga njerzit injorant, debil dhe analfabet. Me 22.05.2008 , ngritem dhe derisa pijë kafen e mengjesit, në shoqëri me zonjen time si zakonisht ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
nanda
12-09-2008, 01:40:28

ARTISTËT DHE SHQIPËRIA ETNIKE

ARTISTËT DHE SHQIPËRIA ETNIKE
“Mund t’i ndërrojnë ligjet dhe fetë, por racën dhe gjuhën kurrë”,- ishte shprehur kështu dikur një dijetar i urtë i kohës. Pa dyshim, kjo maksimë e qëlluar, si më së miri mund t’i përshtatet edhe realitetit tonë shqiptar. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Rust, Ruzhdi Orana, Prodigious

“Kosova fitoi, tani radhën e ka Çamëria”

Rust
31-07-2008, 04:31:05
po...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Anesti
13-05-2008, 14:44:54

World fact book per Kosoven.

Germezoni:  Libri Botëror i Fakteve publikon të dhëna jo të sakta mbi historinë dhe demografine e shtetit te ri te KosovësLibri Botëror i Fakteve, (World fact book) qe është një publikim i përvitshëm i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dhe që ofron...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
17-04-2008, 21:52:22

DEKLARATË E GRUPIT NISMËTAR TË PARTISË SË INTEGRIMIT

DEKLARATË E GRUPIT NISMËTAR TË PARTISË SË INTEGRIMIT Partia e Integrimit Kombëtar, e themeluar më 29/03/2008 në Tiranë, nga një grup intelektualësh prej të gjitha qarqeve të Republikës së Shqipërisë, shfaq shqetësimin e saj për çka ndodh në Himarë dhe rreth saj. Me këtë rast PIK deklaron: Ndërsa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
02-04-2008, 20:49:49

Me rastin e 63 vjetorit të masakrës së Tivarit

Me rastin e 63 vjetorit të masakrës së Tivarit Mobilizimi i dhunshëm i shqiptarëve...dhe ripushtimi i Kosovës... nga ushtria e UNÇJ-së, në janar – prill 1945… · Sipas burimeve arkivore rezulton se në Tivar, më 1 prill 1945 u vranë e u masakruan mizorisht rreth 1700 shqiptarë, ndonëse nga kujtime...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-03-2008, 14:02:06

A mund te krijohet nje komunuelth ekonomik shqiptar?

A mund te krijohet nje komunuelth ekonomik shqiptar?
Mentor Nazarko
Komunuelth është një koncept juridik, por jo vetëm. Në histori ka njohur evolucion thelbësor: nëse ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
08-03-2008, 18:57:34

Intervistè me Adem Demaqin - pèr revisten Albania today/ shqiprija sot

INTERVISTË ME ADEM DEMAÇIN, PËR REVISTËN – ALBANIA TODAY /SHQIPËRIA SOT  07.03.2008: Intervestoi: Kristina Rasi  1. Së pari dua të di si jeni me shëndet dhe si e ndieni veten në “Kosovën e pavarur”? A.D.- Me shëndet jam shumë mirë edhe pse Kosova ende nuk është e pavarur.   2. Çka mendoni ju
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-03-2008, 09:34:50

Mitingu “Një komb, një qëndrim” 10 vjet më pas

Orhan SakiqiDhjetë vjet më parë, më 6 mars 1998, në sheshin “Skënderbej” në Tiranë u mbajt mitingu me temë: “Një komb, një qëndrim!” Mitingu ishte nismë nga PD dhe u mbështet nga të gjitha forcat politike.Takimit, të cilit iu përgjigjën mijëra qytetarë të Tiranës dhe gjithë Shqipërisë, ishte në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-02-2008, 13:40:32

“Une, 82-vjecari i torturuar per flamur”

ELBASAN - Ne periferi te qytetit te Elbasanit, ne lagjen e njohur me emrin Fushe Mbret, prej vitesh jetojne qindra familje kosovare, ndaj dhe elbasanasit e njohin ndryshe ate ‘si nje Kosove e vogel’. Kosovaret e pare jane vendosur aty ne vitet 1924-1932 dhe me pas do te vinin dhjetera bashkekomb...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
10-02-2008, 23:38:14

Friga !!!

SFIDA Diku mbas dates 17 shkurt, menjehere mbas shpalljes se Pavaresise se Kosoves nga Serbia . Shteti Serb do te godas shtetin me te ri te botes ne dy drejtime. Priten trazira serioze ne Mitrovicen Veriore komunat problematike me shumice serbe ne veriun de fakto te okupuar te Kosoves. Realiteti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AT¹
09-02-2008, 10:32:52

Deri kur do "të flasim me vetveten"

Esat StavileciDitë më parë, në Prishtinë, u...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-02-2008, 12:56:09

Kur Mbreti Zog zhvillonte protesta për Kosovën dhe Çamërinë

Historia e panjohur e njërit prej manifestimeve dhe mitingjeve më të mëdha të protestës që u zhvillua nëpër rrugët kryesore dhe sheshin "Skënderbej" të Tiranës në vitin 1936 nga regjimi i Monarkisë së Zogut, ku oratorë ngritën zërin në mbrojtje të të drejtave dhe lirive kryesore të shqip...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2008, 14:23:55

Rusia e “vogël” ka frikë nga Shqipëria e madhe !

Nga Çobo SKËNDERI “Pushtues të shumtë kanë kaluar mbi kombin shqiptar, por pa lënë askund gjurmë, si uji që kalon mbi shpinën e rosës” - Mis DurhanBota e qytetëruar aktualisht ndodhet në një ngërç të madh prej kundërshtimit e këndvështrimit egërsor e agresor të Kremlinit të sotë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe