Bashkimi Kombëtar - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bashkimi dhe Çështja Kombëtare Shqiptare

Adnan Abrashi
03-01-2008, 11:35:57

Larg shablloneve te snobizmit politik - Synimi yne real eshte bashkimi kombetar

LARG SHABLLONEVE TË SNOBIZMIT POLITIK – SYNIMI JONË REAL ËSHTË BASHKIMI KOMBËTARTë përfshirë nga një “snobizëm politik”, dhe nënvlerësimit permanent të vlerave vetjake, ne si popull në Kosovë, jemi të prirur që çdo o...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
28-11-2007, 19:42:03

Ëndrra për Shqipërinë Etnike

Ëndrra për Shqipërinë Etnike Shkruan: Shefki OLLOMANI Fragment nga Libri: Shefki Ollomani - SHQIPËRIA ETNIKE (Ëndërr apo Realitet?!)***, (Botoi Shtëpia Botuese "SHKUPI" - Shkup, Tetor 2007 ***- Ky është Libri i katërt i Autorit që ia boton Shtëpia Botuese "SHKUPI" nga Shkupi.)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
28-11-2007, 14:08:12

Pushteti i Illuminateve dhe lidhja me Kosovën dhe Pavarsine e saj!

Këto info qe po postoj te përkthyera janë te gjendshme kudo ne internet dhe njihen nga te gjith, por rëndësi ka qe te njihen edhe nga shqiptarët te cilët duhet te shfrytezojne këtë moment shumë te rëndësishëm ne favorin e tyre!Pavarsia e Kosoves është pjesë e planit strategjik te Lobeve ndërko...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

biligoa
16-11-2007, 15:09:28

Nga Prof. Dr. Bashkim MITROVICA,

Rrallë herë popujve gjatë historisë së tyre iu jepet ndonjë mundësi, e cila mund të jetë pikë kthese për të mbarë, për përparim e zhvillim. Një rast të tillë e paraqet edhe data e 17 nëntorit 2007 në territorin shqiptar të njohur me emrin Kosovë. Në këtë datë do të organizohen zgjedhjet e përgji...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

biligoa
16-11-2007, 15:06:55

DEKLARATË PUBLIKE E SIGURIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR - SKSH:

"Dëshmori Ramadan Shiti vrau veten bashkë me 5 polic të tjerë, gjithsej 10 polic të vrarë" Pas hetimeve të zhvilluara nga djelmoshat dhe vashat e Sigurimit Kombëar Shqiptar dhe pas dëshmive të bashkëpunëtorëve tanë që ndodhën në vendin e ngjarjes, arritëm që të zbulojmë disa informacione që ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sansara
16-11-2007, 10:50:30

Kosova is not “Abkhazia”

Ka disa ditë që po dalin në pah ide të ndryshme për zgjidhjen e statusit te Kosovë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


biligoa
08-11-2007, 03:17:51

SHUMË FÉ, NJË ATDHÉ!

Shkruan: Shefki OLLOMANI SHUMË FÉ, NJË ATDHÉ! Këto kohët e fundit, nga kalemxhinj pa ndërgjegje kombëtare, pa aftësi intelektuale, pa besim të pastër fetar dhe lloj-lloj injorantësh e delirantësh, nuk ka mbetur religjion pa u sharë e përdhosur, nuk ka mbetur dëshmorë e hero i këtij populli pa ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
01-11-2007, 20:58:12

Veprimtarija diplomatike e delegacionit tè lidhjes sè Prizerenit

Lidhje e Prizerenit     VEPRIMTARIA DIPLOMATIKE E DELEGACIONIT TË LIDHJES SHQIPTARE NË PRANVERËN E VITIT 1879       Lidhja Shqiptare e Prizrenit, krahas organizimit të veprimeve me armë në dorë përdori në shkallë të gjerë edhe veprimet diplomatike. Një vend të rëndësishëm në këtë drejtim zë vep
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

AT¹
31-10-2007, 16:28:24

Kombi shqiptar, e tashmja dhe e ardhmja e tij

Kombi shqiptar, e tashmja dhe e ardhmja e tijAkademik Prof.Dr.Esat StavileciS...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Altruisti
28-10-2007, 17:40:43

Një nënë nuk na ka bërë, po një vend kemi të tërë

Një nënë nuk na ka bërë, po një vend kemi të tërëShkruan: Mirsim Maliqiwww.altruisti.comE dimë se “Heshtja është flori”. Porse, gjithashtu e dimë se, po qe se e për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

biligoa
23-10-2007, 23:28:00

FAKTE KOHE: “DIJA” SI QËLLIM I RUAJTJES SË KULMEVE “SHQIPTARE”

Reagim në shkrimin “Mosdija si refuzim”, botuar në “Koha ditore”, në rubrikën e kulturës “Diskurs kulturor”, e rezervuar ekskluzivisht për gazetarin tjetër të vëllazërim-bashkimit, z. Mehmet Kraja, më dt. 9 korrik 2005, fq. 25.Njeriu normal, me njohuri qoftë edhe fillestare, nuk do të duhej të i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

MR.DETI
06-09-2007, 14:29:00

APOTEOZA GJEOPOLITIKE E " KREMLINIT"

Apoteoza gjeopolitike e “ Kremlinit” Hamdi NUHIJU http://www.mesazhi.com/author_article_detail.php?id=141 Dhe Hirushja e zotëriut të madh lëshoi za në lëndinë për të b...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dardan1
04-09-2007, 14:53:42

REPUBLIKA E SHQIPËRISË, DUHET T´I KËRKOJË TROJET E VETA ZYRTARISHT…

REPUBLIKA E SHQIPËRISË, DUHET T´I KËRKOJË TROJET E VETAZYRTARISHT…Shkruan: Fatos ALIUPrishtinë, 4 shtator 2007 ·Kosova është shqiptare dhe i takon Shqipërisë, por klanet e korruptuarakriminale ne kreun e politikave të Kosovës i hapën rrugëimperializm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Blusax
02-09-2007, 08:23:48

Nje Blog Pro-Shqiptar qe kundershton genjeshtrat e armiqeve

Pershendetje te dashur antare, desha t'ju njoftoja per nje blog te ri qe ka synim kunderpergjigje te c'do genjeshtre dhe propagande te Serbeve qe kohet e fundit kan perhapur shume genjestra anti-Shqiptare ne net si ne forume, youtube dhe E-zina te ndryshme. Ju lutem frekuentoheni kte Blog dhe lini komente nese keni mundesi: http://alb
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dardan1
28-08-2007, 10:43:09

Shqiptaret e kane nje atdhe, integristet jo

Nacionalistet dine te bejne shtetNga Koco DanajE ardhmja e Kosoves ka evidentuar hapur te gjitha rrymat politike qe veprojne ne Shqiperi. Nacionaliste, globaliste apo internacionaliste dhe Integriste po shfaqen hapur. Hapur perballe njeri tjetrit dhe po te tille perballe Kosoves...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-08-2007, 16:02:36

Çështja Kombëtare Shqiptare dhe rruga e zgjidhjes së saj !

Akademikët shqiptarë janë munduar që, ndër të tjera, t’i japin dhe një zgjidhje, ose më mirë të qartësojnë problemin madhor të Çështjes Kombëtare Shqiptare. Akademia e Shkencave të Shqipërisë u angazhua në një mision tepër të rëndësishëm patriotik gjatë periudhës pas trazirave të vitit 1997-1998...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Altruisti
21-08-2007, 13:00:55

Historia e ca ndryshimeve

HISTORIA E CA NDRYSHIMEVE Nga: Faik Konica Kur vajta me 1913 ne Shqiperi per te shikuar per s'afermi punet, zbulova me hidherim se shumica e madhe e popullit jo vetem qe nuk i shihte me sy te mire idealet t'ona te nje Shteti te perparuar, po s'pelqente as ndihme...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-08-2007, 14:49:06

“Shqipëria Etnike” mposht Serbinë ne Kupen UEFA

Kualifikim historik i Besës në Kupën UEFA, ashtu si 35-vjet më parë, kur në Kupën e Fituesve të Kupave në edicionin 1972-1973 kalonte në turin e dytë, kur mposhte skuadrën daneze Fremad (1-1, 0-0). Ashtu si Flamurtari i Vlorës me Partizanin e Beogradit në turin e parë të Kupës UEFa në edicionin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
vetevendosje1
20-06-2007, 09:05:55

BOJKOTI I PRODUKTEVE TE GREQISE

Sa milion Euro kemi dhënë Greqisë ne kembim te videos rraciste? Gjatë vitit të kaluar, i dhamë Greqisë: •   406.5 milionë euro mallra të importuara •   300 milionë euro duke përdorur AMC dhe Vodafone •   68.6 miliardë lekë në formë depozitash në katër bankat greke që veprojnë në Shqipëri •   I d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-06-2007, 16:44:03

Cana: Shqipëria dhe Kosova, një komb një kombëtare !

Mesfushori shpalos idenë e tij pas pavarësisë
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
11-01-2007, 11:40:29

Interviste me Gafurr Adilin Shqiprija sot

 Gafurr Adili - Intervista ekskluzive për "Shqipëria Sot“.1. Z. Adili, si e shihni situatën e tanishme dhe si e parashifni situatën e një të ardhmje të shkurtër në mbarë trojet shqiptare ? Përgjigja:Gjykuar realisht dhe në bazë të të gjitha analizave që rregullisht Sekretariati Vendimmarrës i Kr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
03-01-2007, 01:54:28

Vizioni reaksionar i nje analisti pacifist rugovist

 Fadil SHYTI VIZIONI REAKSIONAR I NJË ANALISTI PACIFISTO RUGOVIST Duke shfletuar librin e Nexhmedin Spahiut "Drejt kombit kosovar", lexuesi aty do të gjejë "zbulime epokale", që jo rrallë i ka lexuar e dëgjuar nga elaboratet famëkeqe të kishës dhe të shkencës historike serbomadhe, në raport me k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe