Bashkimi Kombëtar - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bashkimi dhe Çështja Kombëtare Shqiptare

*
Odise
04-11-2005, 16:38:38

EDHE NJEHERE RRETH HYMNIT TONE KOMBETAR

Edhe një herë rreth himnit tonë kombëtar nga Prof. As. Dr. Vasil ToleHYRJEQysh në fillim do të theksonim faktin, se problemi i shqyrtimit të historisë së krijimit të himnit tonë kombëtar "Rreth flamurit të përbashkuar" (apo qoftë edhe i bërjes ose jo të një himni tjetër), janë para së gjithash p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fiku
31-10-2005, 18:07:11

SHQIPTARE! duhet te lexoni me patjeter KUSHTRIMIN E KOMBIT !

nga Prof. Dr. Phil. Krist Maloki Shpëtimi i kombit shqiptar varet vetëm nga ndërgjegja e tij. Dhe këtë ndërgjegje mund t'a zgjojë dhe ta ndezë vetëm flaka dinamike e një djelmënije të pastër, të një djelmënije vetëmohimtare dhe plot aktivitet s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fiku
31-10-2005, 17:50:06

Andallajia(shkëmbimi) Flasim per çamerine.

 nga Isuf B.Bajrami Kjo fjalë e huaj në jetën e popullsisë shqiptare të çamërisë hyri dhe i solli aq shumë shqetësime,dhimbje,gjak e lot.Përkthyer në gjuhën shqipe do të thotë shkëmbim.Me siguri kjo nuk ka të bëjë me shkëmbime mallrash apo ekuivalentesh të tjerë,por me këmbim nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fiku
31-10-2005, 17:44:30

Mehdi Beu: "Pse ia dhashë Shën-Naumin Serbisë"

nga Dashnor Kaloçi  "Madhni, gëzohem që M.J. e familja jeni mirë nga shëndeti: ne për fat të keq akoma Nejren e kemi të sëmundë, me gjithë që ka ba disa përmirësime. Mësoj me kënaqësi të madhe që M. J. keni fillu shkrimin e kujtimev. Jam i bindun se këto janë të domosdoshme për historinë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fiku
31-10-2005, 17:15:24

POKERI I MADH ME KOSOVËN FILLOI!

[size=9]Serbia, nëse nuk bashkëpunon me Tribunalin e Hagës dhe nëse nuk heq dorë nga ëndrrat imperiale ndaj dy ish njësive federale, Kosovës dhe Malit të Zi, do të gjendet në mes të dy zjarreve në të njëjtën kohë, referendumit malazez dhe pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fiku
31-10-2005, 17:10:57

Charles A. Kupchan: Ka ardhur koha që t'u jepet atyre ajo që duan: pavarësinë.

Duke parë mizoritë që kanë vuajtur në të kaluarën dhe autonominë që po gëzojnë tani, shqiptarët e Kosovës nuk do ta pranojnë kurrë sovranitet të vazhduar serb. Ka ardhur koha që t'u jepet atyre ajo që duan: pavarësinë.Shkruan: Charles A. Kupchan
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Fiku
31-10-2005, 16:22:12

çështja e Kosovës dhe Enver Hoxha ç'mendoni?

nga Pavli Qesku*Ish Ambasador i Republikës së Shqipërisë në Mbretërinë e Bashkuar -Rend e rend,rend o Marathonomak.At Fan NoliNë këtë shkrim nuk kam për qëllim të bëj historinë e aneksimit të territoreve shqiptare të Kosovës dhe Maqedonisë Perëndimore nga Jugosllavia. As nuk dua të merre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

PetritKola
28-10-2005, 17:20:44

Ithtare te Panshqiptarizmit (Aktivitet)

THIRRJE!TE DASHUR VELLEZER E MOTRA, ITHTARE TE PANSHQIPTARIZMIT!Te gjithe jemi deshmitare fatkeq te ketyre pesembedhjete viteve anarshi, kaos. lufte, gjakderdhje, nepotizem e korrupsion qe tragjik...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vpressuk
30-06-2005, 02:29:28

"Kosova, përparësi e Britanisë"

Prioritetet e Londrës për presidencën e BE. Sekretari i Jashtëm flet për "Gazetën"   "Kosova, përparësi e Britanisë" Straw konfirmon vëmendjen për statusin     Nga Londra Muhamed Veliu Gazeta Shqiptare "çështja e Kosovës do të jetë përparësi e Presidencës britanike të BE-së". Këtë e konfirmoi dje për &q
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-04-2005, 05:48:26

Diplomacia evropiane perjashton perfundimisht ndarjen e Kosoves

LUKSEMBURG (26 Prill) - "Ndarja e Kosoves eshte perjashtuar perfundimisht nga opsionet per zgjidhjen e statusit final", thane ministrat e jashtem te BE-se ne takimin e djeshem ne Luksemburg. Po ashtu ministrat u njohen me strategjine e re te Komisionit Evropian, me te ardhmen evropiane te saj. B...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: brooklyn, kosova2005, dallandyshe

Kosova djepi i shqiptarise

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: johny, tom, Gjumashi

Ushtria Cirimtare Kombetare

*
Johnny ABUK
16-12-2004, 15:54:45
 :zjarr
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe