Lëvizja VETËVENDOSJE! - betohet me flamurin kombëtar - Bashkimi Kombëtar

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lëvizja VETËVENDOSJE! - betohet me flamurin kombëtar

Lëvizja VETËVENDOSJE! - betohet me flamurin kombëtar

· 1 · 724

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 22-02-2011, 11:56:56
Ne u betuam mbi flamurin kuq e zi

Ne sot u betuam mbi flamurin kuq e zi. Lëvizja VETËVENDOSJE, në përputhje me programin e vet politik, nuk i njeh simbolet e imponuara, të cilat nuk i janë nënshtruar verifikimit nga populli. Synimi ynë po ashtu është që nëpërmjet punës e angazhimit tonë brenda dhe jashtë institucioneve, t’ia kthejmë popullit simbolet kombëtare. Vetëm me to populli identifikohet dhe ndjehet vetvetja. Ne konsiderojmë që simbolet kombëtare janë shumë të rëndësishme për historinë dhe ekzistencën e kombit, prandaj me to nuk mund të luhet. Betimin mbi flamurin tonë kombëtar e kemi obligim nga e gjithë përpjekja e deritashme e kombit shqiptar për liri, si dhe nga të gjithë ata që ranë pas betimit mbi këtë flamur. Amaneti i tyre vazhdon të na obligojë.

Kurse sa i përket tekstit të betimit, ai është në përputhje me programin tonë politik. Të gjitha fushat të cilat ai i prek (interesi i popullit, sovraniteti, integriteti territorial dhe kushtetutshmëria) janë synime programatike të Lëvizjes VETËVENDOSJE!.

Lëvizja VETËVENDOSJE! - betohet me flamurin kombëtar

Temat e fundit