Shqiptaria - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema per bashkimin kombetar dhe ceshtjen shqiptare ne pergjithesi.

Berni
09-06-2008, 11:17:10

Peqini

Peqini, andej nga kaloi Çezari 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-05-2008, 07:00:40

Turizmi "Bed & Breakfast", nga Vranishti në Dhërmi

Turistë të huaj kanë kaluar ditë të këndshme në gjirin e natyrësVranishti, 60 km nga Vlora, është ndër ato fshatra të krahinës së Labërisë ku funksionojnë strukturat e turizmit "Bed & Breakfast"(B 2 B), ose "Shtrat dhe mëngjes". Mjaft turistë të huaj e kanë frekuentuar këtë fsha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
23-05-2008, 11:47:40

MARY MOSTERT dhe propaganda e saj Anti-Shqiptare

 MARY MOSTERT dhe propaganda e saj Anti-Shqiptare!Ka shume site web ne internet qe jane anti-shqiptare, e shume prej tyre deklarohen se ato qe publikojne nuk jane publikime te shtyra nga interesa tenje-aneshme, por sinqerishtbesoj se nje-anshmeria anti-shqiptare eshte rasti i zonjes Mary Mos...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-04-2008, 11:57:04

Shkodra, qyteti i Kushtetutës mahnitëse

Dokumenti ligjor konsiderohet si ndër më të mirët e kontinentit për kohënShkodra, qyteti i Kushtetutës mahnitëseStatuti i jashtëzakonshëm i qytetit shqiptar, i vitit 1346Në fundin e shekullit XIII dhe f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

bilderberg
14-02-2008, 11:49:37

Cmenduria e Propagandes Serbe ka arritur kulmin

Ne këto linke qe po postoj me poshte do të gjeni disa video me teori të reja te psikopatevepseudo-shkencetare serbe qe pretendojnë se : "serbet ne qenkan pasardhesit te ilireve, hmmmmm: ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-02-2008, 09:09:22

Mijatoviçi i Realit “i shpall luftë” Kosovës

Pregrad Mijatoviç, malazezi që është drejtor sportiv i Realit të Madridit, nuk harron t’i dalë në krah kushërinjve të tij të afërt, serbëve. Në një intervistë për gazetën “Kurir” të Beogradit, Mijatoviç shprehet se duhet bërë gjithçka që Kosova të mbetet serbe, por pranon se kushdo është i pafuq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-12-2007, 01:35:52

Qipro dy here kunder shqiptareve

• Nga KATOVICA Samiti i kryetarëve të shteteve dhe të qeverive të vendeve të BE-së, i zhvilluar fundjavën e kaluar, do të mbahet mend si mbledhja e nivelit të lartë, në të cilën u arrit konsensusi më i gjerë i deritanishëm i vendeve të BE-së në lidhje me pavarësinë e Kosovës. Qendrimit të 22 sht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2007, 15:40:04

Antigonea, rizgjohet lavdia e qytetërimit të lashtë

Antigonea, rizgjohet lavdia e qytetërimit të lashtëNga A. AllushajAntigonea është një nga komunat më të njohura në qarkun e Gjirokastrës. Vetëm 3 km larg, ajo shtrihet rrëzë malit të Çajupit, duke i bërë karshillëk qytetit muze....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
16-08-2007, 15:57:55

Serbia & Kisha Ortodokse Serbe akuza SHBA per krijimin e një shteti në Kosovë !

Akuza eshte bere nga Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Slobodan Samarxhic. Qendrimit te tij i është bashkuar edhe kreu i Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë, Peshkopi Artemije Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Slobodan Samarxhic i ka bërë thirrje Shteteve të Ba...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-08-2007, 09:55:48

Elbasan, Monumenti 547-vjeçar, rihapet “Pusi që lahet vetë”

Qyteti i Elbasanit mbart vlera dhe pasuri historike, arkeologjike e etnografike të një rëndësie kombëtare që burojnë nga ekzistenca e tij shumëshekullore si vendbanim.Kjo zonë është gjithashtu një ansambël monumental, ku shkrihen vlerat më të rëndësishme kulturore, arsimore, fet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

MR.DETI
27-07-2007, 18:32:25

FLERTI POLITIK I QEVERISE SE GRUEVSKIT

Flerti politik i qeverisë së Gruevskit Hamdi NUHIJUMe vemëmendje ose më padëshirë ndjekim cdo rregull që na servohet në gjellën jetë. Harrojmë se jemi qenie me mish e me shpirt , infiltrojmë cdo konsekuencë shoqërore përskaj realitetit morfologjikë. Është e tillë kjo mirëqenie që na servohet si ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
16-06-2007, 22:05:18

Prapaganda politike

PROPAGANDA POLITIKENjë serb i thjeshtë mesatarisht brenda ditës bombardohet me 6 orë propagandë kundër shqiptare.Gazetari i Tanjugut nga Brukseli Aleksandar Mitiç librin e tij dhe formatin elektronik ''Kosova 2006-Bërja e Kompromisit'' e ka shpërndarë tek hiç më pak se 6000 personalitete të ndry...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-04-2007, 01:58:46

Rusi-Serbi, plan pushtimi për veriun e Kosovën !

Serbia do të “pushtojë” Kosovën në rast se ajo shpallet e pavarur në mënyrë të njëanshme, për këtë “fijet” e saj drejtohen nga Rusia. Zyrtarët serbë, përveç sigurisë se rusët do të përdorin veton në Këshillin e Sigurimit për të parandaluar pavarësinë e Kosovës, kanë shkuar më te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
29-03-2007, 09:16:32

Propagandat, Politike

PROPAGANDA POLITIKE PROPAGANDA POLITIKE Një serb i thjeshtë mesatarisht brenda ditës bombardohet me 6 orë propagandë kundër shqiptare. Gazetari i Tanjugut nga Brukseli Aleksandar Mitiç librin e tij dhe formatin elektronik ''Kosova 2006-Bërja e Kompromisit'' e ka shpërndarë
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
27-02-2007, 11:30:10

Anekdota politike

Anekdota politike Beqir ELSHANIPAKOJA E AHTISARIT- A i pe sa të lumtur ishin udhëheqësit e Kosovës me Pakon e Ahtisarit? - pyeti një gazetar kolegun e tij pas përfundimit të Konferencës.- Po! Por u koritën! Nuk na dhanë, së pakut, ndonjë sheqerkë nga pakoja e plakut finlandez, - ndërhyri kolegu ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-02-2007, 11:15:13

Greqia, Kunder Pavarsis se Kosoves !

26 vende të BE mbështesin Ahtisarin, Greqia tërhiqet Greqia është deklaruar kundër propozimit të Marti Ahtisarit për statusin e Kosovës. Deklarata është bërë dje në takimin e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian me zëvendësin e kryenegociatorit. Negociatori i dytë për zgjidhjen e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: arbias, PetritKola, albnobody

Enver Hoxha për bashkimin e trojeve Shqiptare !

arbias
31-01-2007, 19:44:49
Shikoje enverin ketu
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe