Shqiptaria

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema per bashkimin kombetar dhe ceshtjen shqiptare ne pergjithesi.


Pergjigje nga: Stellina, iliriana.86, BeRni

Goranet?!

stellina
09-08-2022, 13:19:45
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, BeRni

Maqedoni, Organizata Kristiane djeg flamurin shqiptar

1dhe1
14-03-2021, 20:45:53
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti, BeRni

Dita e Veres !

M A X
14-03-2021, 09:27:31
 FB_IMG_1615704564489.jpg
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: 1dhe1.com, M. Popullor, Syrgjyn

Faqja zyrtare e KESHILLIT INICIATOR SHQIPTAR

1dhe1
14-03-2021, 00:41:23
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqePergjigje nga: olti, wiliams, Llapjanja

Malsia e Gjakoves

M A X
17-12-2020, 01:00:01
.........
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

shqiperia.jpg
M A X
07-10-2020, 00:16:33

Rregullat e reja per udhetimin drejte BE

Deri në fund të vitit 2022, të gjithë shtetasit shqiptarë që dëshirojnë të udhëtojnë në ndonjë prej vendeve të Zonës Shengen do të duhet të aplikojnë dhe të marrin një “ETIAS”Sistemi Elektronik i Informacionit dhe Autorizimit të Udhëtimit (ETIAS) ka për qëllim filtrimin e udhëtarëve që vijnë nga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Odise-Gremo.jpg
albinalban
07-05-2020, 14:43:57

Albin Kurti eshte shpresa e Kosoves, po shpresa e Shqiperise kush eshte?

Kush mund ta thote se cila eshte ajo figure qe jep shprese se mund ta nxjerre Shqiperine nga kriza dhe ta coje ate perpara. Nese Kosova ka Albin Kurtin qe duket se eshte ky njeri, po Shqiperia a e ka nje Albin?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-04-2020, 17:37:30

"Strategjia e shqiptarevet"

Dallimi midis kombit dhe atdheut qëndron, mes tjerash, edhe në shtrirjen e tyre.Kombi ka shtrirje më të madhe se atdheu, sepse ai përhapet, derdhet, edhe jashtë atdheut. Kjo ka ekzistuar thuajse në të gjitha kohët, por në shekujt e fundit, sidomos në sh XX e XXI, kjo e vërtetë ka ardhur duke u p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
11-07-2019, 22:03:26

Në fund të shekullit, popullsia e Shqiperisë do zbresë në 1 milionë

Shqipëria është vendi që do të ketë tkurrjen më të madhe të popullsisë në botë deri në fund të shekullit. Parashikimi tronditës vjen nga Organizata e Kombeve të Bashkuara në projeksionin e fundit të popullsisë botërore. Sipas projeksionit bazë të OKB-së, në fund të këtij shekulli popullsia e Shq...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
08-04-2019, 18:50:20

Holanda: Nuk ka shans që shqiptarët të marrin azil

Holanda ‘fik shpresat’: Nuk ka shans që shqiptarët të marrin azilMinistri holandez, Mark Harbers, në një konferencë për shtyp ka folur për fenomenin e emigracionit të paligjshëm.Ai ka thëne se bashkëpunimi me autoritetet shqiptare për këtë problem deri më tani ka qenë i frytshëm, ndërsa paralajm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Monique, steriotipi B

Shqipëria po plaket

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ***Valeza***, toni69

Jasharajte

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-07-2012, 08:38:36

Zona më mikpritëse në Shqipëri, Labëria

Në dimrin e 1997-s ai i propozoi Drejtorit të Përgjithshëm të asaj kohe në TVSH, Edi Mazit, që të realizonte emisionin “Hapësirë e blertë”.Në shkurtin e 1998-s, u transmetua emisioni i pare. “Ishte historia e një burri, i cili po mbillte pemë në kopështin e tij, ndërkohë që njerëzit e tjerë po...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
02-05-2012, 01:02:15

Sauk dhe Yzberisht

Sauk dhe Yzberisht, fshatrat që u bënë metropolLiqeni Artificial bën dallimin se matanë tij vijon Sauku, fshat i Tiranës, por që banorët e tij dëshirojnë që më mirë të quhet lagje e Tiranës. “Tirana dhe Sauku janë bashkuar edhe pse disa rrugë nuk janë përfunduar, por së shpejti do të përfundojnë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
02-05-2012, 00:59:15

Lazarat

 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
02-05-2012, 00:56:16

Frakull

Frakull, fshati që s’do t’i afrohet qytetitFrakulla, fshat i rrethit të Fierit, është i përhapur përgjatë një kodre.Aty mikpritja të bën shumë përshtypje. Të gjithë të hapin dyert dhe të ftojnë brenda. Në këtë fshat jetohet mirë dhe zhvillimi i tij ka ardhur si pasojë e emigracionit, por edhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-03-2012, 13:18:25

Durrësi, dikur kryeqyteti shqiptar

Durrësi është qyteti i dytë më i madh në Shqipëri. Qyteti ka mbi 200.000 banorë dhe njëherësh është qendra e prefekturës dhe qarkut të Durrësit. Është një nga qytetet më të lashtë dhe më të rëndësishëm ekonomikë të Shqipërisë. Durrësi është i vendosur në bregdetin qendror shqiptar, rreth 33 kilo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-01-2012, 23:57:40

Shtatë zonat më të bukura në Tiranë

Magdalena AllaEdhe zonat më të bukura të Tiranës. Pas shkrimit të para pak ditëve më parë tek ‘Shekulli’ mbi zonat më të shëmtuara në Tiranë, disa arkitektë bëjnë një tjetër përzgjedhje për vendet më të bukura. Në të cilat sa herë kalojmë, sa herë i kundrojmë, ndiejmë kënaqësi e krenari që jemi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-01-2012, 22:30:52

Kisha e Shën Marisë në Zvërnec, në rrezik

Njëra prej kolonave të ekzonarteksit, ose parasallës në Kishën e Shën Marisë që ndodhet në ishullin e Zvërnecit, 10 km në perëndim të qytetit të Vlorës, pjesë e kompleksit të manastirit me të njëjtin emër, rrezikon të shembet.Specialistët të monumenteve të kulturës ngrejnë këtë shqetësim, ndërko...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-12-2011, 23:25:12

SOS Saranda

Ka qenë perla e bregdetit shqiptar, qyteti ku natyra kishte derdhur pa kursim, bukurinë dhe hijeshinë e saj, por sot është kthyer në një qytet të shpërfytyruar, me ndërtimet gjithmonë e më të larta që po ngrihen në qendër të qytetit dhe betonin që po i merr frymën. Saranda e sotme dergjet e masa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2011, 22:43:55

ELBASANI - 163 vjet më parë

Ditar i poetit dhe piktorit anglez, Edward Lear (1812-1888) mbajtur gjatë udhëtimit nëpër Shqipëri në shtator të vitit 1848ELBASANI/163 vjet më parë24 shtator 1848. Rreth orës tetë arritëm në Strugë, një fshat piktoresk jo shumë larg burimit të lumit Drin dhe ngaqë të gjitha gratë këtu (me atë t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-12-2011, 15:57:21

By pass-i Fierit

Qeveria miratoi sot vendimin për ratifikimin e marrëveshjes së huasë mes Shqipërisë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) për financimin e by pass-ve të rrugës së Fierit dhe të Vlorës, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.Vendimi për ratifikimin e marrëveshjes pritet të shkojë së...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-11-2011, 00:28:46

99-vjetori i pavarësisë, festime në Vlorë

99-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë është përkujtuar në qytetin e Vlorës me disa ceremoni të organizuara nga bashkia e qytetit. Në këtë qytet, etërit e shtetit të ri shqiptar nënshkruan deklaratën dhe më pas me një ceremoni domethënëse për kombin shqiptar u ngrit flamuri. Ne nder ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-11-2011, 21:10:10

Elbasani, qyteti i personaliteteve të shquara dhe historisë kombëtare

Traditë-vleraPersonalitete të kulturës shqiptareElbasani është ndoshta nga të rrallët që ka nxjerrë shumë figura të shquara, të cilët kanë dhënë një kontribut të çmuar në kulturën, shkencën dhe historinë shqiptare. Ja disa prej tyre: Konstandin Kristoforidhi (Shtëpia e rilindësi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-11-2011, 16:31:01

99 vjet nga ngritja e flamurit në Tiranë

99 vjet nga ngritja e flamurit në TiranëFlamuri i Pavarësisë u ngrit për herë të parë në Tiranë, mbas 500 vjet sundimi otoman, në datën 26 nëntor 1912. Flamuri u ngrit në sheshin përpara Bibliotekës Kombëtare nga patriotët tiranas Abdi Toptani, Muhamer Pazari, Ibrahim Agalliu, Shefqet Ndroqi.Tir...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe