Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” - Shqiptaria

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”

· 16 · 2779

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”

· 16 · 2779

 • Postime: 196
 • Karma: +1/-1
 • i identifikuar

  ne: 05-03-2009, 16:27:37
  Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”

  Me gjithe perplasjet shekullore sllavt dhe turqt e kan pase gjithmone nji pike te perbashket: Luften e vazhdueshme per zhgatrrimin e identitetit, të vlerave historike dhe kulturale të popullit shqiptar.

  Shkeputja e Kosoves nga Serbia dhe perfshimja e te gjithe Ballkanit ne Bashkimin Europian asht disfata perfundimtare e ekstremistve serbo-arab si dhe fundi i influences se Rusise ne kete rajon, e cila sot per sot asht e zanun me problemet e separatistve ne Kaukaz.

  Si e sheh Irani futjen e Ballkanit ne BE?

  Futja e Ballkanit ne BE asht ne fakt nxjerrja definitive jo vetem e rusve por edhe e arabve nga Ballkani. Disfata e Hamasit ne Palestine si dhe vumja ne rrugen e zgjidhjes paqesore te problemit izraelito-palestinez, percaktoi humbjen e influences se Iranit aty. Sot Irani po perpiqet kot se koti te hape ne Ballkan nji konflikt te ri tue lidhe aleance me Serbine. Konferenca e Vendeve Islamike ishte gati ta njihte Pamvarsine e Kosoves, por fille mbas fjalimit te Myftiut te Serbisë Muhamed Jusuf Spah-iq , ky problem u mbyll. Aleanca funksionoi.

  Irani po instrukton dhe subvencionon fuqimisht ekstremistat vehabist shqipfoles, te cilet jan ba agresiv ndaj te gjithe shqiptarve pa dallim besimi. Keto veprojne kudo ne trojet shqiptare dhe kudo ku ka shqiptar ne Itali dhe Europe tue mendue gabimisht se aktiviteti i tyne antieuropian kalon pa u vene rè. Keto ekstremista i provokojne shqiptart tue u cenue figurat e tyne me fame botnore si Heroin Kombetar Gjergj Kastriotin-Skenderbeun si dhe shqiptaren e famshme botnore, nobelisten Nane Terezen. Keshtu ato done te krijojne artifialisht konflikte nderfetare ne Ballkan ne menyre qe te justifikojne nji nderhymje eventuale te Iranit. Kesaj i sherbejne edhe intervistat e vehabistve shqipfoles ne televizionin iranian per te nxite opinionin e botes arabe rreth te ashtuquejtunit “persekutim te muslimanve ne Ballkan”. Nuk asht hera e pare qe arabt fusin hundet ne Ballkan. Le te kujtojme se gjate LDB ne bashkepunim te ngushte me Hitlerin kryemyftiu palestinez Haxhi Amin Al Hussein organizoi me kosovart Divizionin SS “Skenderbeg”. ( Shiko fotot e Kryemyftiut palestinez me Hitlerin dhe nazistat e tjere http://www.tellthechildrenthetruth.com/gallery/ )

  Pse imami “Kràsn-iq” tha se “Nënë Tereza e ka vendin në xhehenem (ferr)”? (Lexò ketu: http://kosova.albemigrant.com/?p=6483)

  Populli thote: “Këtu nuk asht punë Dinit, por asht punë Mullinit!”. Pra “Nuk asht pune Besimi, por asht pune Interesash”. Per kete arsye un nuk futem fare ne pikpamjet fetare. Bindjet fetare asht i lire ti mbaj seicili per vete dhe ti ushtroje publikisht ne perputhje me ligjin. Kur ushtrimi publik i bindjeve fetare bjen ne kundershtim me ligjin, atehere ky ushtrim denohet me ligje.

  Pushtuesit turq-osman nuk e perhapen besimin islam ne Ballkan tue e sjegue Kuranin, por tue e imponue kete besim me shpate dhe mjete te tjera dhune. Keshtu ka pase si tek greket ashtu edhe tek sllavt nga ata qe nuk muejten ti rrezistojshin kesaj dhune. Keto sllav apo grek te islamizuem u nxorren jasht territoreve te tyne nga vete vllaznit e tyne te gjakut grek apo sllav. Sllavt e islamizuem u strehuen kryesisht ne trojet shqiptare, qe gjendeshin ende nen pushtimin turk. Kete fenomen e ka spjegue shume mire Hamdi Bushati ne librin me vlere historike “SHKODRA DHE MOTET”. Ne kapitullin e VI “Familjet shkodrane me prejardhje te huej” ai spjegon se perveç te ardhunish afro-aziatikesh ne Shkoder gjate okupacionit turk ka pase edhe ardhje sllavsh te konvertuem ne islam te debuem kryesisht nga Podgorica e Malit te Zi, te mbiquejtun “podgoriçaj”.

  Nji sllav i tille i islamizuem i debuem asht edhe imam Krasn-iq , i cili rrin kambeturqisht ne xhamine kryesore te Prishtines. Vete emni i tij tregon se ai nuk ka fare gjak shqiptari, por ka gjak sllavi. Emni i tij vjen nga fjala sërbe “krasan” qe do te thote “i bukur”. Po ti shtojme fjales sërbe “krasan” mbrapashtesen sërbe “-iq”, atehere na del emni sërb “Kràsn-iq”, qe shqip perkthehet “Bukuròsh-i”.

  Pra imami “Kràsn-iq” ose ndryshe “Bukuròsh-i” mishnon ne vetvete qofte urrejtjen e trashigueme asntishqiptare te nji sllavi, qofte edhe urrejtjen asntishqiptare te nji osmani.

  Nuk kishte se si te gjendej nji hibrid ma i pershtatshem si agjent ne sherbim të aleances serbo-arabe, per të futë ngatrresa nderfetare në Kosovë. Tashti u takon kosovarve ta zgjedhin vete rrugen që donë të ndjekin:

  O euro-shqiptare, e cila sanksionon definitivisht Pamvarsine e Kosoves nga Serbia,
  O serbo-arabe, e cila ven në pikpyetje Pamvarsinë e Kosoves nga Serbia..

  Paul Tedeschini, 05.03.2009

  link: http://kosova.albemigrant.com/?p=6714
 • i identifikuar

  #1 ne: 07-03-2009, 13:23:05
  Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”

  Me gjithe perplasjet shekullore sllavt dhe turqt e kan pase gjithmone nji pike te perbashket: Luften e vazhdueshme per zhgatrrimin e identitetit, të vlerave historike dhe kulturale të popullit shqiptar.

  Shkeputja e Kosoves nga Serbia dhe perfshimja e te gjithe Ballkanit ne Bashkimin Europian asht disfata perfundimtare e ekstremistve serbo-arab si dhe fundi i influences se Rusise ne kete rajon, e cila sot per sot asht e zanun me problemet e separatistve ne Kaukaz.

  Cka i fut ku katolikocentriko magjupistani  Arabet ketu?
  Citim
  Si e sheh Irani futjen e Ballkanit ne BE?

  Futja e Ballkanit ne BE asht ne fakt nxjerrja definitive jo vetem e rusve por edhe e arabve nga Ballkani. Disfata e Hamasit DISFATA!!! ne Palestine si dhe vumja ne rrugen e zgjidhjes paqesore te problemit izraelito-palestinez, percaktoi humbjen e influences se Iranit aty. Sot Irani po perpiqet kot se koti te hape ne Ballkan nji konflikt te ri tue lidhe aleance me Serbinehahaha. Konferenca e Vendeve Islamike ishte gati ta njihte Pamvarsine e Kosoves, por fille mbas fjalimit te Myftiut te Serbisë Muhamed Jusuf Spah-iq , ky problem u mbyll. Aleanca funksionoi.

  Irani po instrukton dhe subvencionon fuqimisht ekstremistat vehabist shqipfoles, te cilet jan ba agresiv ndaj te gjithe shqiptarve pa dallim besimi. Keto veprojne kudo ne trojet shqiptare dhe kudo ku ka shqiptar ne Itali dhe Europe tue mendue gabimisht se aktiviteti i tyne antieuropian kalon pa u vene rè. Keto ekstremista i provokojne shqiptart tue u cenue figurat e tyne me fame botnore si Heroin Kombetar Gjergj Kastriotin-Skenderbeun si dhe shqiptaren e famshme botnore, nobelisten Nane Terezen. Keshtu ato done te krijojne artifialisht konflikte nderfetare ne Ballkan ne menyre qe te justifikojne nji nderhymje eventuale te Iranit. Kesaj i sherbejne edhe intervistat e vehabistve shqipfoles ne televizionin iranian per te nxite opinionin e botes arabe rreth te ashtuquejtunit “persekutim te muslimanve ne Ballkan”. Nuk asht hera e pare qe arabt fusin hundet ne Ballkan. Le te kujtojme se gjate LDB ne bashkepunim te ngushte me Hitlerin kryemyftiu palestinez Haxhi Amin Al Hussein organizoi me kosovart Divizionin SS “Skenderbeg”. ( Shiko fotot e Kryemyftiut palestinez me Hitlerin dhe nazistat e tjere http://www.tellthechildrenthetruth.com/gallery/ )
  Irani eshte i njohur se i lufton me se shumti Vehabite,shume me shume se bota perendimore,se bota perendimore  i krijoi ata
  Citim
  Pse imami “Kràsn-iq” tha se “Nënë Tereza e ka vendin në xhehenem (ferr)”? (Lexò ketu: http://kosova.albemigrant.com/?p=6483)

  Populli thote: “Këtu nuk asht punë Dinit, por asht punë Mullinit!”. Pra “Nuk asht pune Besimi, por asht pune Interesash”. Per kete arsye un nuk futem fare ne pikpamjet fetare.!!! hahah Bindjet fetare asht i lire ti mbaj seicili per vete dhe ti ushtroje publikisht ne perputhje me ligjin. Kur ushtrimi publik i bindjeve fetare bjen ne kundershtim me ligjin, atehere ky ushtrim denohet me ligje.

  Pushtuesit turq-osman nuk e perhapen besimin islam ne Ballkan tue e sjegue Kuranin, por tue e imponue kete besim me shpate dhe mjete te tjera dhune.
  Fort mire dihet se kush perhap fene me shpate e me bomba
  Citim
  Keshtu ka pase si tek greket ashtu edhe tek sllavt nga ata qe nuk muejten ti rrezistojshin kesaj dhune. Keto sllav apo grek te islamizuem u nxorren jasht territoreve te tyne nga vete vllaznit e tyne te gjakut grek apo sllav. Sllavt e islamizuem u strehuen kryesisht ne trojet shqiptare, qe gjendeshin ende nen pushtimin turk.

  Po kete e kam lexuar nga historianet SERB
  Citim
  Kete fenomen e ka spjegue shume mire Hamdi Bushati ne librin me vlere historike “SHKODRA DHE MOTET”. Ne kapitullin e VI “Familjet shkodrane me prejardhje te huej” ai spjegon se perveç te ardhunish afro-aziatikesh ne Shkoder gjate okupacionit turk ka pase edhe ardhje sllavsh te konvertuem ne islam te debuem kryesisht nga Podgorica e Malit te Zi, te mbiquejtun “podgoriçaj”.

  Nji sllav i tille i islamizuem i debuem asht edhe imam Krasn-iq , i cili rrin kambeturqisht ne xhamine kryesore te Prishtines. Vete emni i tij tregon se ai nuk ka fare gjak shqiptari, por ka gjak sllavi. Emni i tij vjen nga fjala sërbe “krasan” qe do te thote “i bukur”. Po ti shtojme fjales sërbe “krasan” mbrapashtesen sërbe “-iq”, atehere na del emni sërb “Kràsn-iq”, qe shqip perkthehet “Bukuròsh-i”.


  JO,fjala krasan eshte fjale kroate e jo serbe


  Citim
  Pra imami “Kràsn-iq” ose ndryshe “Bukuròsh-i” mishnon ne vetvete qofte urrejtjen e trashigueme asntishqiptare te nji sllavi, qofte edhe urrejtjen asntishqiptare te nji osmani.

  Nuk kishte se si te gjendej nji hibrid ma i pershtatshem si agjent ne sherbim të aleances serbo-arabe, per të futë ngatrresa nderfetare në Kosovë. Tashti u takon kosovarve ta zgjedhin vete rrugen që donë të ndjekin:

  O euro-shqiptare, e cila sanksionon definitivisht Pamvarsine e Kosoves nga Serbia,
  O serbo-arabe, e cila ven në pikpyetje Pamvarsinë e Kosoves nga Serbia..

  Paul Tedeschini, 05.03.2009

  Paul ted(i)chini nje gjak i perzier qe lufton te realizohet slogani i tij "me mire me serb te krishtere se me shqiptare musliman"  dhe ky fare bilder begi poston  « Editimi i fundit: 07-03-2009, 17:08:07 nga M A X »

  • Postime: 12234
  • Karma: +408/-388
 • i identifikuar

  #2 ne: 07-03-2009, 19:08:58
  Ky fare Paul Tedeschini ose qenka  ,,urrejtje nxites,, i qellimshem ose qenka krejt i pashkolle. ;)


  Ku i lidhe Vehabinjet me Iranin se?! hmmmmm:

  Edhe paska harruar qe TURQIT qe armiqte me te medhenje te SLLAVEVE.

  bilderberg leri keto taktika te ,,armiqeve,, e mos shperndaj urrejtje neper Bote.Edhe para se te postosh nje postim si ai siper ,se pari LEXOJE,pastaj KUPTOJE dhe pastaj KORRIGJOJE(se shkrimi eshte katastrofik,qe shihet haptas qe shkrimi nuk i perket  ndonje ,,SHQIPTARI,, por eshte i ndonje ARMIKUT te popullit tone. ;)

  • Postime: 196
  • Karma: +1/-1
 • i identifikuar

  #3 ne: 13-03-2009, 20:44:30
  Ky fare Paul Tedeschini ose qenka  ,,urrejtje nxites,, i qellimshem ose qenka krejt i pashkolle. ;)


  Ku i lidhe Vehabinjet me Iranin se?! hmmmmm:

  Edhe paska harruar qe TURQIT qe armiqte me te medhenje te SLLAVEVE.

  bilderberg leri keto taktika te ,,armiqeve,, e mos shperndaj urrejtje neper Bote.Edhe para se te postosh nje postim si ai siper ,se pari LEXOJE,pastaj KUPTOJE dhe pastaj KORRIGJOJE(se shkrimi eshte katastrofik,qe shihet haptas qe shkrimi nuk i perket  ndonje ,,SHQIPTARI,, por eshte i ndonje ARMIKUT te popullit tone. ;)

  Paul Tedeskini eshte shqiptar prej Shkodret!

  Ska asgje per tu korrigjuar ne shkrim pasi eshte plotesisht i sakte!!
  Lidhjet  ekonomike dhe politike te trekendeshit serbi-rusi-vende arabe dihen dhe analizohen prej kohesh nga analistet nderkombetar...
  Ndofta ke ti nevoje te informohesh pak me shume te LEXOSH, te KUPTOSH, dhe se fundmi te KORRIGJOSH INJORANCEN TENDE NE LIDHJE ME KETE REALITET FAKTIK!!

  LINK:http://www.globalsecurity.org/wmd/library/news/iraq/1999/17-300499.html
  30 April 1999, Volume 2, Number 17  BAGHDAD-BELGRADE-MOSCOW COOPERATION.

  LINK: http://www.globalsecurity.org/wmd/library/news/iraq/1999/16-250499.html
  25 April 1999, Volume 2, Number 16 YUGOSLAV CHEMICAL WEAPONS: THE IRAQI CONNECTION.


  LINK:http://www.savekosova.org/deceit=news=4.htm

  The Saddam-Serbia Alliance


  Po qesh bota me idiotsite e krasniqit dhe te debilave qe e mbeshtesin-->
  Wahhabism in the Balkans Islamist aggression heats up in Kosovo.
  by Stephen Schwartz qe eshte i njeti qe ka shkruar artikullin "The Saddam-Serbia Alliance" ne American Council for Kosova Independence ne mbrojtje te shqiptareve!

  link: http://www.weeklystandard.com/Content/Public/Articles/000/000/016/227tekxq.asp

  • Postime: 3079
  • Karma: +22/-4
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #4 ne: 14-03-2009, 13:05:54
  Bilderberg, nese ka mundesi meqe e njihke autorin si Shkodran, na shkruaj te lutem a ka marr pjese ne luftimet ne Kosove?
  Ka dhene ndonje kontribut sa i perket lirise se Kosovareve?
  Na sjell nese ke mundesi gjith te mirat qe kane pare Kosovaret nga ai i siperpermenduri. Do te na bejsh nje nder shume te madh!

  Kam lexuar edhe ca zhgarravina tjera te tij... nejse...

  Pervec asaj, mire ti beni te fala "Shkodranit" se ate "studimin" e mbiemrit Krasniqi qe ka bere, jo vetem qe fyen familjet kosovare muslimane, po i fyen edhe ata katolike sepse kete mbiemer e mbajne edhe shume familje katolike!

  Le ta analizoje emrin e vete sepse "Paul Tedeschin" s'eshte emer shqiptari! ;)
  • Postime: 3003
  • Karma: +5/-1
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 15-03-2009, 19:09:59
  Tani filluat qe ish luftetaret e UÇK-se se Kosoves te na nxirrni edhe spiune.

  Mos punon gje per gazeten Ekspress ti Bilderberg?

  Nejse, nuk e di perse akuzohet Krasniqi.

  Se pari, ai haptas thote se nuk eshte Vehabist sic pretendojne disa qarqe antishqiptare, por eshte pasues i rrymes Hanefi pasues te se ciles jane shumica e Muslimaneve Shqiptare.

  Se dyti, kur thot se Nene Tereza e ka vendin ne Ferr, nuk ka bere asnje shpifje pasi ka qene vete e ndjera qe e ka thene nje gje te tille.


  Shiko videon me poshte dhe bilderberg, mos thuaj se nuk eshte e sakte, pasi eshte transmetuar nga stacioni i Bilderbergeve te medhej.

  • Postime: 196
  • Karma: +1/-1
 • i identifikuar

  #6 ne: 16-03-2009, 12:33:04
  Bilderberg, nese ka mundesi meqe e njihke autorin si Shkodran, na shkruaj te lutem a ka marr pjese ne luftimet ne Kosove?
  Ka dhene ndonje kontribut sa i perket lirise se Kosovareve?
  Na sjell nese ke mundesi gjith te mirat qe kane pare Kosovaret nga ai i siperpermenduri. Do te na bejsh nje nder shume te madh!

  Kam lexuar edhe ca zhgarravina tjera te tij... nejse...

  Pervec asaj, mire ti beni te fala "Shkodranit" se ate "studimin" e mbiemrit Krasniqi qe ka bere, jo vetem qe fyen familjet kosovare muslimane, po i fyen edhe ata katolike sepse kete mbiemer e mbajne edhe shume familje katolike!

  Le ta analizoje emrin e vete sepse "Paul Tedeschin" s'eshte emer shqiptari! ;)

  Te vetmit qe kam degjuar ta quajne anti-shqiptar Paul Tedeschinin jane anti-shqiptaret si abdein rakipi, osli jazexhi, artan mehmet meha etj me kompani ..
  Dihet ne te gjitha qarqet e mas medias shqiptare qe forumi zeriyt eshte i financuar nga qarqet wehabiste qe operojne ne Maqedoni, Kosove, dhe Shqiperi  prandaj per mua s'eshte ndonje mister fakti se personat qe komentojne ne kete tem dhe mbeshtesin anti-shqiptarin wehabistin shqefqet krasniqi me Co. te jen te njejtet qe vjellin vrer kundra Nene Terezes , kundra Gjergj Kastriotit Skenderbeut etj figurave historike dhe intelektuale shqiptare ..
  Ju vazhdoni avazin se ne shqiptaret e vertet do vazhdojme te tonin derisa fara e anadolakeve e paguar nga qarqet e erreta perendimore dhe lindore te shfaroset njehere e mire.

  Per kafshet anadollake:
  http://kosova.albemigrant.com/?p=4982

  Ps: analiza ETIMOLOGJIKE  e  fjales  "krasniqi" nuk ka te beje fare me fyerjen ndaj shqiptareve qe mbajne ate emer!!

  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria, dhe nuk jane as kishat dhe as xhamiat!!!

  • Postime: 3787
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 16-03-2009, 20:01:08
  Dihet ne te gjitha qarqet e mas medias shqiptare qe forumi zeriyt eshte i financuar nga qarqet wehabiste qe operojne ne Maqedoni, Kosove, dhe Shqiperi

  Sa per informacion, Zëri YT! financohet plotesisht nga te ardhurat vetjake dhe koha e lire e administratoreve. Keto burime nuk kane te bejne fare me perkatesine apo parapelqimet fetare.

  Perpara se te leshosh akuza te tilla, mire do te ishte te tregoje fakte. Une i lexoj me ëndje shkrimet e tua, por ky i mesipermi me ka bere te dyshoj nese eshte postuar nga i njejti person qe ka shkruar me pare me kete emer.

  • Postime: 296
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #8 ne: 16-03-2009, 20:42:32
  Te vetmit qe kam degjuar ta quajne anti-shqiptar Paul Tedeschinin jane anti-shqiptaret si abdein rakipi, osli jazexhi, artan mehmet meha etj me kompani ..

  Prof. Dr. Muhamet Pirraku(mbi kete Paul Tadeschinin) “MOS BËN DËSHMI TË RREJSHME…!”

  Një mik me shkroi: “Ju arritët famën, sepse u betë qe armiqtë Tuaj t’u ngrehin përmendore për shqiptarësinë historike te Kosovës….!” Ma dha edhe adresën:www.tsh.albemigrant .com. Miku im e paska kuptuar drejt, sepse më ka njohur mirë.

  Surrati qe e shkroi: “Si e mendon kosovari Prof. Dr. Muhamet Pirraku?”, nuk ka fe, njerëzi, as komb. Marre për Juve, që e përkrahni. Nëse nuk jeni të gjithë të tillë?!? Kuptoni drejt konstatimin tim: Po ta bëni analizën e Adenes së shurrës sime dhe të gjakut të atij qe shkroi ashtu për Mua - Muhamet Pirrakun, më shumë gjene të shqiptarit do të gjeni në shurrën time se sa në gjakun e surrat Paul Tedeschini, as emër as mbiemër të kujtesës shqiptare historike. Marre për Juve që mbani emrin “tribunë shqiptare…”!?!

  Surrat derrat që më “lavdërojnë”, nuk e kanë lexuar veprën tim “Jo katedrale në emër të shqiptarësisë së imagjinuar”, Prishtinë 2003,fq. 199, dy botime për dy muaj, nga 5000 copë!? Edhe sot është vepra më e lexuar nga shqiptarët bij shqiptarësh.
  Në fund ua kujtoj një këshillë “kuranore” - “Mos bën dëshmi të rrejshme…!” U thërrasë ta botoni këtë reagim, jo për të ma mbrojtur qenien time prej shqiptari e dijetari, se nuk kam nevojë, por për hir të asaj se po e quani vetën Shqiptar!?!
  Të më informoni datën se kur do ta lani këtë mëkat: “Mos vrajë…!”
  Ky tekst, nëse nuk e plotësoni kërkesën time, botohet pas datës 12 shkurt 2009. E, me idiotin Paul, një ditë mund të syzohemi në Gjyq, ose para Zotit tim!

  Prof. Dr. Muhamet Pirraku, Këshilltar shkencor në Institutin Albanologjik të Prishtinës, Prishtinë, 8 shkurt 2009.
 • i identifikuar

  #9 ne: 20-03-2009, 17:44:00
  hej them se nje femije qe ka nevoje per emer t'ia vene emrin
  paul   nga realdi 9 vjec

  • Postime: 127
  • Karma: +1/-0
 • i identifikuar

  #10 ne: 22-03-2009, 02:22:41
  mosnjohja e kosoves nga vendet islamike nuk e demton aspak kosoven perkundrazi tregon krizen e thelle ne te cilen gjenden keta vende. Ky eshte nje rast i mire i shqiptareve per te refflektuar ne lidhje me fene dhe per tu ndare nga feja arabe pergjithmone

  • Postime: 296
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #11 ne: 22-03-2009, 08:46:14
  Brandon , Krishti mos lindi ne Tirane apo Prishtine , po Musa? krejt qatje i kane rrenjet, por feja nuk eshte vetem e arabeve por e te gjithe besimtareve pa dallim kombi.

  Ndersa udheheqesit e vendeve arabe-perse ,jane vet ne mosperputhje me keshillat fetare ,jo kote shpesh shef protesta kunder tyre nga popullesia.Sikur te pyetesh popullin keto gjera moti do ishin sqaruar dhe kosova do ishte njofur, njekohesisht sikur edhe te kishim ndonje kryeminister dhe minister te jashtem me te afte dhe jo sahanlepires pro-perendimore dhe vatikanez.
  « Editimi i fundit: 23-03-2009, 02:16:29 nga Bekimi »

  • Postime: 3003
  • Karma: +5/-1
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #12 ne: 23-03-2009, 02:33:15
  Brandon, po e zeme se do ndahemi nga feja e arabeve, por, si thua ti, te zgjedhim fene e Serbise, Portugalise, Spanjes dhe te Rumanise???

  • Postime: 196
  • Karma: +1/-1
 • i identifikuar

  #13 ne: 30-03-2009, 15:46:24
  Brandon, po e zeme se do ndahemi nga feja e arabeve, por, si thua ti, te zgjedhim fene e Serbise, Portugalise, Spanjes dhe te Rumanise???


  Feja e krishtere dhe ajo muslumane i perkasin te njejtes rrace magjypo-aziatike!!!
  Arabet jane rrace semite ashtu si dhe hebrenjte nga te cilet ka lindur dhe krishterimi!!!
  jezu krishti i smito-arabeve ka luftuar thjesht per popullin e vet semit, ka luftuar per te larguar nga trojet semite  perandorine romake!
  Krishterimi nuk eshte gje tjeter veçse nje forme tjeter e feve hebreje dhe asaj islame !!
  Kush proagandon fene e krishtere propagandon edhe ate islamike dhe anasjelltas !!!

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #14 ne: 30-03-2009, 23:37:37
  Bilderberg, fashistet dhe racistet nuk jane te mirepritur ne kete komunitet. Shperndarja e ideve naziskine eshte e ndaluar me rregullore. http://www.zeriyt.com/rregullorja.htm
  Kjo teme mbyllet dhe ju humbni te drejten pergjithmone qe te jeni pjese e ketij forumi!

  • Postime: 1364
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #15 ne: 06-07-2009, 23:29:19
  Paul Tedeshini as emrin nuk e ka shqiptar, e lere me teper. Eshte nje propagandist qe mundohet te fus perqarje dhe pikerisht eshte ky njeri i cili eshte i shitur per agjenturat e huaja papiste. Shefqet Krasniqi është bij i Kosovës, musliman e shqiptar i vertetë, e ska nevoj me marr ide prej askujt sepse ai është i mesit tonë e jo i organizatave katolikocentrise-perçarese. Sepse Islamin ne trojet shqiptare e udheheqin hoxhallaret e mesit tonë, e jo popat e kalluxheret e Vatikanit apo te Athines.

  Ky shkrim i ketij Paulit është shumë kiç, madje teper primitiv.

  Terezja ka me shku ne xhehenem sepse ajo i ka bere shok Zotit. Kush i bën shok Zotit, qe eshte nje e ska te dytë, e ka dënimin e garantuar.

  Temat e fundit