E hoqi Edi Rama, kosovarët e rivendosin Shqiponjën e famshme - Shqiptaria

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 E hoqi Edi Rama, kosovarët e rivendosin Shqiponjën e famshme

   E hoqi Edi Rama, kosovarët e rivendosin Shqiponjën e famshme

  · 5 · 1623

  • Postime: 28630
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 17-06-2019, 21:31:32
   

  “Shqiponja” e famshme, që i dha emrin rrethrrotullimit të Doganës në Tiranë dhe u bë një pikë e rëndësishme referimi për të gjithë shqiptarët, është ringritur sërish në fluturim.

  Qeveria “Rama” e rrëzoi Shqiponjën, që u ngrit në këtë shesh më 27 nëntor 2012, si një dhuratë e mrekullueshme për atdheun, nga biznesmeni shqiptar në Tetovë Lazim Destani.
  Sot, ajo “Shqiponjë” me vezullime kuq e zi, u ngrit sërish mbi një bazament 4 m të lartë, në Podujevë të Kosovës,  5 km larg dhe përballë serbëve, po ai monument që Rama e "shkuli" dhe e zhduku si të ishte mongol, nga Tirana.
  Eugen Shehu, që ka publikuar në Fb, “Shqiponjën” që tashmë zbukuron dhe nderon Podujevën, shkruan në Fb: “Shqiponjën, që e vendosi biznesmeni shqiptar nga Tetova, z.Lazim Destani, në kryeqytetin shqiptar Tiranë, me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, e hoqi qeveria serbofile e "Rilindjes" bolshevike.

  Të vjen neveri kur e sheh kryeministrin narkoman kur pas shpine në monologjet e tija, renditen shkollarët duke tundur flamurin kombëtar shqiptar, thua se kanë ndonjë grimcë"patriotizmi" siç gënjenë ata paturpërisht.

  Ajo Shqiponjë me ato përmasa, po me atë shesh, nga dje e përgjithmonë do të qëndrojë në Podujevë, Kosovë, falë edhe bizneseve llapjanë. Poshtë narkoqeveria e Tiranës!”- përfundon me indinjatë, Shehu. /Syri.net
   
  « Editimi i fundit: 13-10-2020, 02:32:43 nga M A X »

  • Postime: 7521
  • Karma: +88/-62
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 20-06-2019, 18:15:42
  Bravo, nuk them se Rama dhe Veliaj e hoqen si pasoje e estetikes por jam i bindur qe ne perversitetin e tyre nuk kane asnje ndjenje kombetare per kete vend.

  • Postime: 1757
  • Karma: +10/-4
  • Gjinia: Femer

  #2 ne: 21-06-2019, 06:46:29
  Falë Zotit që ka diverzitet në ndjenjat patriotike dhe kategoria Ramiste përbën një përqindje shumë të vogël.

  • Postime: 3226
  • Karma: +12/-1
  • Gjinia: Mashkull

  #3 ne: 22-06-2019, 11:05:54
  Nuk jam ne ate grupin e Rames, por te theme te drejten, te duash Shqiponjen, ta nderosh ate dhe ta vendosish vend e pa vend, per mua kjo eshte banalitet.

  Pasi ne 100 vjetorin e pavaresis e festuam me flamur kineze, dhe akoma nuk e dime dhe nuk e ndalojm me ligje perdorimin e ati flamuri kineze qe ishte po thuaj se ne cdo zyre te administrates shteterore dhe ne cdo cepe te qyteteve Shqiptare.

  • Postime: 336
  • Karma: +0/-0

  #4 ne: 22-06-2019, 16:30:00
  Pse more vend pa vend ishte simboli kombetar? Rama e mban veten per artist te madh dhe nga xhelozia nuk mund ta pranonte. Respekt per ata qe i gjenden vendin Shqiponjes se perdhosun nga Rama!

  Temat e fundit