Faqja zyrtare e KESHILLIT INICIATOR SHQIPTAR - Shqiptaria

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Faqja zyrtare e KESHILLIT INICIATOR SHQIPTAR

Faqja zyrtare e KESHILLIT INICIATOR SHQIPTAR

· 40 · 925

 • Postime: 929
 • Karma: +2/-2

ne: 20-03-2006, 23:42:37
Pershendetje,
E shoh me vend tani te fillojme te mendojme per ta krijuar nje Faqe Zyrtare te KISH. Ketu te mbledhim ide si duhet te duket kjo faqe e cka te perfshihen aty..etj.

Kush ka ide, rreth LOGO-s se KISH, pamjes,e shume te tjera, le t'i hedh ketu.

#1 ne: 21-03-2006, 14:39:28
Une mendoj se logo dhe pamja ne pergjithesi duhet te jet si kjo e Zeriyt duke i shtuar KISH - Keshilli Iniciator Shqiptar.

Shendet

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#2 ne: 24-03-2006, 16:04:52
Ju njoftoj se,
faqja zyrtare e KESHILLIT INICIATOR SHQIPTAR është tani ne dispozicionin tuaj, filiali i domeinit është krijuar  http://kish.zeriyt.com  tani vetëm duhet te përpunohet.
« Editimi i fundit: 02-04-2006, 04:54:09 nga M A X »

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 24-03-2006, 16:55:39
Per hajr na qofte.

Mendoj se mire qe eshte hapur si subdomain i ZeriYt faqes, ne menyre qe te dihet se punojme ne kuader dhe me perkrahjen e Stafit te Zerit. Njashtu, kjo do te tregonte edhe faktin tjeter se ZERIYT tash e tutje nuk eshte thjesht vetem forum (me i mire shqiptar).

Pershendetje!

 • Postime: 929
 • Karma: +2/-2

#4 ne: 24-03-2006, 17:05:39
Urime! Zeriyt qysh nfillim nuk ishte vetem forum ;)

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 27-03-2006, 19:24:48
Te nderuar anetare te KISH-it dhe anetare te Elites,

Se shpejti shpresojme qe te prezentojme disa informata ne faqen zyrtare te KISH-it, respektivisht ta rregullojme faqen.

Nje nder ceshtjet kryesore tash per tash eshte ceshtja e RUBRIKAVE TE FAQES. Psh: Hyrje (Home), Njoftime, Projekte, Per Ne, Kontakti, etj (keto jane te zakonshme).

Ju lutem qe ketu te i hidhni idete e juaja lirshem per RUBRIKA TE CAKTUARA. U presim, dhe fjala juaj cmohet fort.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 29-03-2006, 13:33:46
Mendoj se nje rubrike "Mendimi juaj" do ishte mire, ku vizitoret do te mund te shprehin ndonje mendim, apo ide.

Dhe, e rendesishme eshte qe faqja te kete nje pamje terheqese, pasi sipas statistikave Pamja e faqes ka te beje shume me frekuentimin dhe pelqimin nga vizitoret.

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#7 ne: 30-03-2006, 14:17:07
Ju sugjeroj ta merrni më seriozisht ndërtimin e faqes, sepse ka rëndësi te madhe. Nepermjet faqes arrihet më shpejtë vetedijesimi i te tjerëve per nismat e Këshillit; gjetja e perkrahjes; njohja e botës shqiptare me Keshillin; ngritja urash komunikimi me institucione e organe zyrtare, ndertimi i besimit etj.

S'ka rëndësi aq grafika, për mendimin tim. Me rëndësi te paraqiten qartë ato gjëra qe favorizojne Keshillin. Unë këto jave nuk disponoj kohe te mjaftueshme, se përndryshe do t'ju ndihmoja shumë. Ose te paktën, paraqitni ide sa me shumë (merrni ide edhe nga faqe tjera zyrtare), e kur te kem kohe,merrem me aplikimin e tyre.

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#8 ne: 07-04-2006, 18:10:41
Bera një faqe shpejte, kam përdore ca ngjyra te larmishme, e kam bërë sa me te thjeshtë, e me sa me pak stilizime -  http://kish.zeriyt.com/test.htm  

Kujt ia merr mendja se mund te bëj ndryshime e avancime me te mira etj, le të shkarkoj skedaret nga atashi (me .rar), pastaj i hap me Microsoft FrontPage e mund ta perpunoj faqen e te bëj ndryshime ne te si te doj..


Shoh qe Keshilli ka rënë ne një heshtje te thelle!
U shteruan idetë apo u harxhuan energjite?

Për t'mirë!

[attachment[/attachment]

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 08-04-2006, 08:54:38

Shoh qe Keshilli ka rënë ne një heshtje te thelle!
U shteruan idetë apo u harxhuan energjite?

Për t'mirë!

Shpresoj qe pas publikimit te faqes zyrtare te KISH te vazhdojme me elan te ri, ide te reja dhe pune konkrete.

Ne nderkohe ju deshiroj cdo te mire!

 • Postime: 1609
 • Karma: +10/-0

#10 ne: 08-04-2006, 18:42:18
Admirimi beri nje faqe zyrtare per Keshillin. Duket bukur. Ndoshta me kohen mund te beni ndonje ndryshim te nevojshem.  http://kish.zeriyt.com

Ju uroj suksese!

 • Postime: 432
 • Karma: +8/-6
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 08-04-2006, 19:30:34
Të dashur anetare te Elites,

Faqja tani për tani është MINIMUMI i mundshem (e kam fjalën për permbajtjen dhe komponentat perberese).

Ne anën tjetër, na intereson si ju duket dizajni? A perkon me idenë për Keshillin tonë? PRONONCOHUNI tani. I kemi dy opcione:

(1) http://kish.zeriyt.com/test.htm

(2) http://kish.zeriyt.com/index.html

Ju mendoni se duhet te jetë dizajni i cilit opcion? Të bëhemi me te shpejte ne dhenien e opinioneve!#12 ne: 08-04-2006, 21:04:44
Admirim, te dy versionet jan te mira por ky i dyti është me profesional (ndoshta do te ishte edhe me bukur nese i afrohesh me ngjyre forumit Zeriyt), shqiponja dykrenare e bën faqen me kombëtare.

Ti qenke mjeshter për dizajn.
Të përshëndes

M. Popullor

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 09-04-2006, 02:43:45
Te dy versionet duken shume mire megjithate per nga dizajni dhe ngjyrat me pelqen me shume verzioni i dyte.
Ju pergezoj per mundin dhe punen!

Pershendetje
 • Postime: 929
 • Karma: +2/-2

#14 ne: 09-04-2006, 03:40:04
Të dy versionet janë te pa përfunduar, por cilindo ta zgjedhni jam dakort.

Përshëndetje

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 09-04-2006, 05:03:17
Harrova edhe një gjë ta shkruaj me herët...kerkoj ndjesë.
Mendoj se do të ishte mirë te bëhet edhe një version anglisht i faqes dhe diku ne faqen e KiSh-it te shtohet opcioni për ta zgjedh gjuhën.

Kjo kërkon metevertet me shumë pune por do të ishte ne dobine e KISh-it.
Nuk duhet ti harrojmë institucionet e huaja kujt mendojmë ti drejtohemi me nismat tona, dhe te cileve duhet tu prezantohet KISh-i sa me mirë!  


Përshëndetje

#16 ne: 09-04-2006, 12:43:36
Posa eshte kryer ne shqip, do e perkthejme ne anglisht.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 09-04-2006, 14:31:36
Edhe une anoj per verzionin e dyte. Jam e vetedijshme se verzionet ende nuk jane te perkryera, por megjithate do te doja qe tani te shtoheshin rubrikat si "arka e ideve", "projekte" ku vizitore te ndryshem do te kishin sado pak material per te lexuar (fillimisht), dhe eventualisht te na perkrahin.
Ju peruroj per mundin e mare.

P.s. Aida, nuk e kam te qarte se cfar mendon me "t`u drejtohemi institucioneve te huaja", sepse e kam bindjen se shumica e anetareve te KISH-it nuk jane pro bashkepunimit me te huaj!!!.

Pershendetje.

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 09-04-2006, 15:06:13
Edhe unë anoj për verzionin e dytë. Jam e vetedijshme se verzionet ende nuk janë te perkryera, por megjithatë do të doja qe tani te shtoheshin rubrikat si "arka e ideve", "projekte" ku vizitore te ndryshëm do të kishin sado pak material për te lexuar (fillimisht), dhe eventualisht te na perkrahin.
Ju peruroj për mundin e mare.

P.s. Aida, nuk e kam te qartë se cfar mendon me "t`u drejtohemi institucioneve te huaja", sepse e kam bindjen se shumica e anëtarëve te KISH-it nuk janë pro bashkepunimit me të huaj!!!.

Përshëndetje.

Mendoj se perkthimi është i dobishem se p.sh. e patem nismën e Leter Peticionit drejtuar Thomas Fleiner. Ne ardhmëri do të kemi nisma te ngjajshme. Ne duhet te prezantohemi sa me mirë dhe te lemë përshtypje serioze qe ta fitojme përkrahjen e lexuesve, e pse mos edhe përkrahjen e te huajve. Ndryshe është kur në fund te një letres e len një "Vizitkarte" se kush je dhe cfar qellimesh ke.

Parloté, ti me siguri e ke fjalën për projektin qe propozova unë dhe qe thame mos kontaktojme një her shoqatat e huaja apo?
Kurr dhe për cfar nisma do të bashkpunojme me të huaj do të mvaret krejt nga projekti dhe situata. Nuk duhet te shpejtojme! :)

Për vendosjen e rubrikave te cilët i propozove ti duhet ta mendojmë një herë mirë a ka ardh koha ti prezantojmë projektet a jo.
Duhet të punojmë pak me shumë!
Ju përshëndes • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 09-04-2006, 15:09:16
Versioni i dyte me duket shume me profesional dhe i kendshem se i pari.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 10-04-2006, 06:38:27
Edhe une mendoj se versioni i dyte eshte me i mire dhe me i "lezetshem". Sic e thashe edhe me pare, shume rendesi ka qe faqja e pare te jete terheqese, dhe i keni rene pikes. Me pelqen.

Suksese.

#21 ne: 11-04-2006, 14:49:21
Shpresoj - nesër ose pasneser do e pregadise tekstin (nga shqipja) ne anglisht faqen zyrtare te KESHILLIT INICIATOR SHQIPTAR - ZeriYt

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 12-04-2006, 07:19:29
Per cdo ndihme, mua me keni ketu.

#23 ne: 13-04-2006, 14:33:48
Perkthimi i faqes se par programi
  ALBANIAN INITIATOR COUNCIL - A.I.C.


Program
Today's Pan-Abanian Situation
Organizing Establishment of Initiations and Projects in all Albanian territories.
Actuality of Albanian issues as a compact   inseparable
Albanian entirety.
Historical and today's reality of Albanian situation in Albania, Kosova and in territories still under foreign occupations, East Kosova issue (Presheva valley) under Serbia, issue of Highland above Shkodra -Scutari(Malësia e Madhe ), issue of South Kosova  (Ilirida) and issue of çamëria.
 Incentives, petitions, claims, requests, reactions, projects and analyses addressed to the relevant institutions: Scientific academies, governments, national and international political organizations,  historical and cultural institutions, educational , schooling, economical and judicial-legislative institutions, presidential institutions including societies, clubs and eventual personalities –asking for review and analyses, rejects and encouragements for all issues that need changes, remedies, re-organizations, abstracts, abrogation, self-determination-according to the social and historical-political reality of Albanians wherever they live.
 
 

#24 ne: 13-04-2006, 21:07:21
A keni verejtje ne perkthim?

Perkthimet do i sjell pjese - pjese, dhe anetaret e KISh-it duhet te prononcohen, jan ne rregull apo jo.

Ju pershendes  

Temat e fundit