×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: Parloté
« ne: 06-06-2019, 07:09:32 »

Besoj se edhe do të realizohet. Ju thjesht kërkuat argumente për pro ose kundër dhe i dhamë. Mbetshi të përshëndetur.
Postuar nga: Alban
« ne: 05-06-2019, 21:46:40 »

Shoh qe pasket dale shume jashte kontrollit me enderra te medha qe nuk i pergjigjen kurrsesi me realitetit. Ndersa kjo qe don te arrij Thaci e Vucic eshte shume e mundshme dhe e realizueshme.
Postuar nga: Passion
« ne: 05-06-2019, 16:28:29 »

Pa diskutim, por sa "shqipētar" e ndjejnë veten! Kërkoj ndjesë se nuk dua të paragjykoj por e kam nga programet dokumentarë që kam ndjekur.

Me pak perkushtim,pune,interesim kthehen ne origjine.

Jo vetem ata,por e ata te Malit te Zi,e ata te komunitetit Cam ne Greqi ,me gjithe ate diskriminim qe i'u jane bere.

Por kjo nenkuptohet qe behet vetem nqs shteti ame ka reputacionin e duhur,te ndertoje,se sikurse e ka e ka pertoke. :)
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 05-06-2019, 16:27:26 »

Pa diskutim, por sa "shqipētar" e ndjejnë veten! Kërkoj ndjesë se nuk dua të paragjykoj por e kam nga programet dokumentarë që kam ndjekur.
Epo ketu duhet me punu edhe ne, sic punojne edhe Serbet per pakicen e tyre ne kosove. ;) 
Postuar nga: Parloté
« ne: 05-06-2019, 16:24:55 »

Te tere Boshnjaket aty jane Shqiptare ;)

Pa diskutim, por sa "shqipētar" e ndjejnë veten! Kërkoj ndjesë se nuk dua të paragjykoj por e kam nga programet dokumentarë që kam ndjekur.
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 05-06-2019, 16:18:03 »

Nē rast tē shkëmbimit të patjetërsueshēm, ky do ishte ai ULTIMATIVI, nga që nuk ka mbetur edhe aq "shqipëtare" në Sanxhak.
Te tere Boshnjaket aty jane Shqiptare ;)
Postuar nga: Parloté
« ne: 05-06-2019, 16:15:53 »

jam dakord qe te ndryshohen territoret, te jepet Sanxhaku deri tek Molla e Kuqe dhe lugina poshte... Keshtu fillon edhe nje paqe e gjate me Serbet. Pa keto nuk ka paqe por gjendje lufte e vazhdueshme ne mos sot mbas 20 vjetesh. ;)
Me pas edhe Mali i zi duhet me i kthy ca territore mbrapsht edhe Maqedonia po ashtu te ndahet ne mes pasi a gjysma Shqiptare pastaj ne fund dmth qershia mbi torte edhe Greku ka ca borxhe me tokat tona dhe duhen kthyer edhe ato dhe me pas Ballkani mund te kthehet ne normalitetin qe duan te gjithe. Pa keto ndryshime normalitet nuk do kete. ;) Jo per gje por shoqeria po i kthehet konservatorizmit dhe nacionalitetit me shpejt se sa ishte parashikuar. ;)

Nē rast tē shkëmbimit të patjetërsueshēm, ky do ishte ai ULTIMATIVI, nga që nuk ka mbetur edhe aq "shqipëtare" në Sanxhak.
Postuar nga: SteriOtipi B
« ne: 05-06-2019, 16:06:41 »

jam dakord qe te ndryshohen territoret, te jepet Sanxhaku deri tek Molla e Kuqe dhe lugina poshte... Keshtu fillon edhe nje paqe e gjate me Serbet. Pa keto nuk ka paqe por gjendje lufte e vazhdueshme ne mos sot mbas 20 vjetesh. ;)
Me pas edhe Mali i zi duhet me i kthy ca territore mbrapsht edhe Maqedonia po ashtu te ndahet ne mes pasi a gjysma Shqiptare pastaj ne fund dmth qershia mbi torte edhe Greku ka ca borxhe me tokat tona dhe duhen kthyer edhe ato dhe me pas Ballkani mund te kthehet ne normalitetin qe duan te gjithe. Pa keto ndryshime normalitet nuk do kete. ;) Jo per gje por shoqeria po i kthehet konservatorizmit dhe nacionalitetit me shpejt se sa ishte parashikuar. ;)
Postuar nga: Parloté
« ne: 04-06-2019, 20:17:53 »

"Legjendë" të njëjtë pati edhe Danimarka para disa vitesh me një ishull të pasur me naftë që ja fali Norvegjisë. Sot Norvegjia ka sigurim total të popullatës për shumë dekada. Pasuritë mbeten legjenda nëse nuk punohet gjë që sërbët do e shfrytëzojnë 1000 %. Megjithatë le të shpëtojmë çfar të mundemi. 🤔
Postuar nga: Alban
« ne: 04-06-2019, 16:48:21 »

Dakord, por me sa e di une sërbët marin minierën e Trepcës -  një pasuri mjaft e madhe. I thonin dikur: Trepca radi - Beograd se gradi (Trepca punon - Beogradi ndërton). Këtu e ke qenin dhe këlyshin.  ;)

Kjo duket me shume se legjende dhe cdo kosovar e beson e thote kete. Vetem se ku eshte kjo pasuri qe nuk po perdoret keto 20 vite pavarsi nga Serbia? Mandej, ka me shume rendesi kjo "pasuri" materiale se sa bashkombasit (preshevaret)?