Serbët, fyerje dhe dhunë ndaj shqiptarëve - Shqiptaria

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Serbët, fyerje dhe dhunë ndaj shqiptarëve

Serbët, fyerje dhe dhunë ndaj shqiptarëve

· 1 · 626

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 29-06-2010, 00:57:31
“Duhet të vriten të gjithë shqiptarët që të mos ekzistojnë. Kosova është Serbi dhe do të mbetet pjesë e shtetit serb”.

Me këto thirrje rreth 1500 serbë përkujtuan betejën e Gazimestanit me një miting në Vidovan.

I pranishëm në këtë miting ishte edhe peshkopi Amfilohije Radovic, i cili ka bërë thirrje për një vendim të ri mbi statusin e Kosovës.

“Njerëzit në Kosovë të luten për drejtësi. Duhet një zgjidhje që do të ishte në të mirë të të gjithëve, jo vetëm të atyre që jetojnë në Kosovë”, ka deklaruar ai.

Dhjetra shtetas serbë, të cilët kishin hyrë në Kosovë me motorë, sulmuan makinat e mediave shqiptare. Ata dogjën edhe një flamur amerikan nën tingujt e këngëve serbe.

Në këtë miting ishin të pranishëm edhe ambasadori rus në Beograd, si dhe ministri serb për Kosovën, Goran Bogdanovic. E gjithë kjo ndodhi në praninë e policisë së Kosovës, e cila duhet të mbronte gazetarët. Top Channel

Temat e fundit