×
Hyrja
Profili

Biseda, Diskutime, Lajme rreth Sportit

InfoZ
ne: 09-09-2020, 23:25:14
Rekord i ri i Cristiano Ronaldo

Sporti

 

Ronaldo_me_i_paguari_ne_Instagram.jpg

M A X
ne: 17-03-2020, 19:06:35
Euro 2020 behet Euro 2021

Sporti

 


M A X
ne: 11-02-2020, 10:40:22
Dy shqiptaret e arta te xhudos

Sporti

 

83231508_2788014677947442_7012639257344868352_o-scaled.jpg

champions.jpg
shorti.jpg

Charlie
ne: 30-10-2019, 19:55:25
“Tërbohet” trajneri shqiptar, shpulla futbollistëve

Sporti

Një video tronditëse po qarkullon në rrjetet sociale, ku duket një nga ish-trajnerët dhe ish-pjestarët e stafit teknik të ekipit të Laçit U-17, Ndue Tarazhi, i cili godet futbollistët e tij pas një ndeshje.E gjithë historia ka nisur pas një humbje të skuadrës që Tarazhit, ish-trajneri i acaruar ...


M A X
ne: 15-10-2019, 10:59:27
4 me 0 Shqiperia ndaj Moldavise

Sporti

 

M A X
ne: 18-06-2019, 12:40:39
Momente fantastike ne sport (video)

Sporti

Disa momente mbreselenese ne boten e sportit.

Pergjigje nga: olti, SportNews
Michel PlatiniPergjigje nga: erlehta, olti
Cristiano ⚽

M A X
ne: 15-02-2012, 01:09:14
Liga e Kampionëve, prezantohet topi i ri

Sporti

Adidas ka prezantuar topin i cili do të përdoret për ndeshjet e mbetura të Ligës së Kampionëve. Topi është zbuluar në stadiumin Futboll Arena në Mynyh ku dhe do të luhet finalja e këtij viti.Grafika e topit është frymëzuar nga format e stadiumit të Bayernit të Mynihut.Ndryshe nga herët e tjera –...

M A X
ne: 14-01-2012, 16:17:59
FSHF, “OK” parimisht për Prishtinën në Superiore!

Sporti

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) ka shqyrtuar të enjten kërkesën e klubit të futbollit Prishtina për pjesëmarrje në Superligën e Shqipërisë në futboll dhe ka mbështetur parimisht kërkesën e Prishtinës, por nuk ka marrë një vendim të prerë, në pritje të shprehjes së nj...

M A X
ne: 14-01-2012, 16:15:39
FSHF të njohë kampionatin e vetëm mbarëkombëtar

Sporti

FSHF ka dëshmuar vullnetin e saj pozitiv, nëpërmjet vendimit të KE për mbështetjen e idesë për pjesmarrjen e klubeve kosovare në kampionatin tonë të futbollit. Tema e diskutuar gjërësisht kohët e fundit, ka marrë një shtysë të fortë nga kërkesa e bërë nga KF Prishtina për t’iu bashkëngjitur konk...

M A X
ne: 04-01-2012, 19:02:31
AK: Të bashkohen kampionatet e futbollit Shqipëri-Kosovë

Sporti

Aleanca “Kuq e Zi” ka prezantuar sot nismën “një komb, një kampionat”, ndërsa i ka bërë kërkesë zyrtare dy federatave të sportit, FSHF dhe FKF për bashkimin e kampionateve të futbollit. Në një prononcim për mediat, AK-ja thekson se Kosova vijon të neglizhohet nga aktivitetet ndërkombëtare ndërsa...

M A X
ne: 28-12-2011, 19:22:46
Skandali i basteve, përfshihen big-ët e futbollit

Sporti

Dalin emrat e tre futbollistëve të njohur të futbollit italian në lidhje me skandalin e basteve që ka shpërthyer në Itali. Në një përgjim telefonik, Nicola Santoni, ish-përgatitësi atletik i Ravenës është shprehur se Gianluigi Buffon, Gennaro Gattuso dhe Fabio Cannavaro janë “të sëmurë” pas bast...

M A X
ne: 22-12-2011, 18:55:16
Edhe në Shqipëri qendër e rrjetit aziatik për bastet?!

Sporti

Në Itali vazhdojnë hetimet intensive për zbardhjen e skandalit më të fundit të basteve të paligjshme në futboll, ku 17 persona përfunduan në pranga, mes të cilëve edhe ishlojtarë të njohur të botës së futbollit, madje që kanë luajtur edhe për kombëtaren axurre, siç është Cristiano Doni. Skandali...

M A X
ne: 09-11-2011, 23:29:55
FIFA, një histori skandaloze

Sporti

Më 2 dhjetor 2010, Presidenti i FIFA-s qëndronte përpara një ekrani në selinë qendrore të organizatës së tij në Zyrih dhe shpalli të dy vendet që kishin fituar të drejtat për të mbajtur Kupën e Botës në 2018 dhe 2022FIFA, një histori skandalozeMë 2 dhjetor 2010, Presidenti i FIF...


M A X
ne: 28-10-2011, 00:38:11
"Mjeshtër i Madh" - Ela Tase, Shaban Uka

Sporti

Urdhri "Mjeshtër i Madh" për volejbollistët, Ela Tase, Shaban Uka Presidenti i Republikës, Bamir Topi nderoi sot me Urdhrin "Mjeshtër i Madh" dy emra të shquar të volejbollit shqiptar ndër vite, Ela Tase dhe Shaban Uka, lojtarë, të cilët me lojën e tyre tek ekipi i "Dinamos", e veçanërisht me pë...

*
SportNews
ne: 19-10-2011, 18:50:06
Kupa e Shqipërisë, luhen ndeshjet e para në grupe

Sporti

Kupa e Shqipërisë, luhen ndeshjet e para në grupeU luajten sot ndeshjet e para ne grupe per Kupen e Shqiperise, ndersa rezultatet prodhuan pak surpriza, me pothuajse te gjithe te medhate qe arriten te fitojne.

*
SportNews
ne: 19-10-2011, 10:50:07
Champions, Doumbia i jep fitoren CSKA-së

Sporti

Champions, Doumbia i jep fitoren CSKA-sëCSKA e Moskes, e udhehequr nga Seydou Doumbia dhe Vagner Love, ka fituar 3-0 ndeshjen e grupit G te Liges se Kampioneve ndaj turqve te Trabzonsporit.

*
SportNews
ne: 19-10-2011, 02:51:27
“Champions”, paqe në San Paolo, fiton Interi

Sporti

“Champions”, paqe në San Paolo, fiton Interi Ka perfunduar ne barazim 1-1 nje nga ndeshjet me te rendesishme te fazes se grupeve te Liges se Kampioneve, ajo mes Napolit dhe Bajernit te Mynihut.

*
SportNews
ne: 18-10-2011, 18:50:10
Kombëtarja U-17 kualifikohet në Elite Round

Sporti

Kombëtarja U-17 kualifikohet në Elite RoundKombetarja shqiptare U-17 eshte kualifikuar per ne Elite Round fale barazimit 1-1 me Estonine, ndeshja e fundit ne grup.

*
SportNews
ne: 18-10-2011, 12:50:03
Napoli, plagosen dy tifozë të Bayern

Sporti

Napoli, plagosen dy tifozë të BayernDy tifoze te Bayern jane sulmuar me arme te ftohta ne Napoli, per fat te mire duke marre vetem disa plage te lehta. h...

*
SportNews
ne: 17-10-2011, 20:50:12
Juventus, sa shumë raste të shpërdoruara

Sporti

Juventus, sa shumë raste të shpërdoruaraJuventusi vazhdon te kryesoje Serine A edhe pas javes se gjashte, ka nje grup futbollistesh entuziaste dhe vjen ne kete sezon me nje stadium te ri spektakolar, por nderkohe, dyshimet e para nuk mund te fshihen me.

*
SportNews
ne: 17-10-2011, 14:50:11
Inter, Moratti sulmon arbitrat

Sporti

Inter, Moratti sulmon arbitratNe nje kohe qe Interi ka hyre ne nje krize te thelle rezultatesh, presidenti Massimo Moratti ka sulmuar ashper arbitrat ne nje interviste per ‘La Gazzetta Dello Sport’.

*
SportNews
ne: 17-10-2011, 06:51:41
Superliga, Teuta merr kreun

Sporti

Superliga, Teuta merr kreunFale nje penalltie te realizuar nga kapiteni Arjan Sheta ne minuten e 21’ Teuta arrin te mposhte Apollonine ne fushen e saj me rezultatin 0-1.

*
SportNews
ne: 17-10-2011, 00:50:05
Dëmtim i rëndë për Sajmir Ujkanin

Sporti

Dëmtim i rëndë për Sajmir UjkaninDemtim i rende per portierin e kombetares shqiptare Sajmir Ujkani gjate ndeshjes Novara – Bologna, qe perfundoi me rezultatin zero me dy.

*
SportNews
ne: 16-10-2011, 16:50:12
F1, Vettel fiton sërish

Sporti

F1, Vettel fiton sërishTitulli i dyte kampion nuk ia ka ulur aspak ritmin Sebastian Fetelit, i cili ne garen e Korese serish ka arritur te fitoje duke çuar ne dhjete numrin e sukseseve sezonale.

*
SportNews
ne: 16-10-2011, 10:50:06
F1, Vettel fiton sërish

Sporti

F1, Vettel fiton sërishSebastian Vettel fitoi edhe Cmimin e Madh te Korese se Jugut, gara e 16 e kampionatit boteror te Formules 1.http://www.top-channel...

*
SportNews
ne: 16-10-2011, 02:56:10
Superliga, barazim në “Loro Borici”

Sporti

Superliga, barazim në “Loro Borici”Gafa e Sukajt ne fund beri qe Vllaznia dhe Tirana te ndajne nga 1 pike ne “Loro Borici”. Supersfida e javes se gjashte mes ketyre dy skuadrave perfundoi ne barazim 2-2.

*
SportNews
ne: 15-10-2011, 18:50:07
Ranieri: Kthimi i Eto’o-së është fantazi

Sporti

Ranieri: Kthimi i Eto’o-së është fantaziTrajneri i Interit, Claudio Ranieri, perjashtoi kategorikisht çdo mundesi te rikthimit te Samuel Eto’o-se, gjate periudhes se nderprerjes se kampionatit rus ne dimer.

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board