"Mjeshtër i Madh" - Ela Tase, Shaban Uka - Tema Sportive

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

"Mjeshtër i Madh" - Ela Tase, Shaban Uka

"Mjeshtër i Madh" - Ela Tase, Shaban Uka

· 1 · 902

  • Postime: 28043
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-10-2011, 00:38:11
Urdhri "Mjeshtër i Madh" për volejbollistët, Ela Tase, Shaban Uka

 Presidenti i Republikës, Bamir Topi nderoi sot me Urdhrin "Mjeshtër i Madh" dy emra të shquar të volejbollit shqiptar ndër vite, Ela Tase dhe Shaban Uka, lojtarë, të cilët me lojën e tyre tek ekipi i "Dinamos", e veçanërisht me përfaqësimin dinjitoz në ndeshjet ndërkombëtare, ngritën peshë zemrat e sportdashësve shqiptarë.

Presidenti Topi i dorëzoi medaljen e lartë dy sportistëve të shquar në shenjë vlerësimi dhe respekti të thellë për vlerat e paraqitura në sportin e volejbollit, si lojtarë, trajnerë dhe specialistë të mirënjohur e me kontribute të jashtëzakonshme.

Në fjalët e tyre, volejbollistët e dekoruar falënderuan bashkësinë sportive dhe sidomos sportdashësit për mbështetjen e dhënë gjatë karrierave të tyre të gjata e të shquara.
(m.a/ata/BalkanWeb)

Temat e fundit