×

"Mjeshtër i Madh" - Ela Tase, Shaban Uka

"Mjeshtër i Madh" - Ela Tase, Shaban Uka

· 1 · 639

  • Postime: 26403
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 28-10-2011, 00:38:11
Urdhri "Mjeshtër i Madh" për volejbollistët, Ela Tase, Shaban Uka

 Presidenti i Republikës, Bamir Topi nderoi sot me Urdhrin "Mjeshtër i Madh" dy emra të shquar të volejbollit shqiptar ndër vite, Ela Tase dhe Shaban Uka, lojtarë, të cilët me lojën e tyre tek ekipi i "Dinamos", e veçanërisht me përfaqësimin dinjitoz në ndeshjet ndërkombëtare, ngritën peshë zemrat e sportdashësve shqiptarë.

Presidenti Topi i dorëzoi medaljen e lartë dy sportistëve të shquar në shenjë vlerësimi dhe respekti të thellë për vlerat e paraqitura në sportin e volejbollit, si lojtarë, trajnerë dhe specialistë të mirënjohur e me kontribute të jashtëzakonshme.

Në fjalët e tyre, volejbollistët e dekoruar falënderuan bashkësinë sportive dhe sidomos sportdashësit për mbështetjen e dhënë gjatë karrierave të tyre të gjata e të shquara.
(m.a/ata/BalkanWeb)
 

Revista "who"

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:01:22
nga InfoZ
"Strategjia e shqiptarevet"

Nisur nga M A XRubrika Shqiptaria

Postimi i fundit 30-04-2020, 17:37:30
nga M A X
Kush ishte Aleksandri Madh?

Nisur nga M A XRubrika Pyetper

Postimi i fundit 27-04-2020, 23:19:15
nga M A X
Dorian "The Hope" Dokaj (info, foto, video)

Nisur nga M A XRubrika Vipat Shqiptare

Postimi i fundit 22-04-2020, 23:31:10
nga M A X
Ja cili është sekreti i suksesit të madh të vendeve skandinave

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 31-03-2020, 12:10:20
nga M A X