Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 28-10-2011, 00:38:11 »

Urdhri "Mjeshtër i Madh" për volejbollistët, Ela Tase, Shaban Uka

 Presidenti i Republikës, Bamir Topi nderoi sot me Urdhrin "Mjeshtër i Madh" dy emra të shquar të volejbollit shqiptar ndër vite, Ela Tase dhe Shaban Uka, lojtarë, të cilët me lojën e tyre tek ekipi i "Dinamos", e veçanërisht me përfaqësimin dinjitoz në ndeshjet ndërkombëtare, ngritën peshë zemrat e sportdashësve shqiptarë.

Presidenti Topi i dorëzoi medaljen e lartë dy sportistëve të shquar në shenjë vlerësimi dhe respekti të thellë për vlerat e paraqitura në sportin e volejbollit, si lojtarë, trajnerë dhe specialistë të mirënjohur e me kontribute të jashtëzakonshme.

Në fjalët e tyre, volejbollistët e dekoruar falënderuan bashkësinë sportive dhe sidomos sportdashësit për mbështetjen e dhënë gjatë karrierave të tyre të gjata e të shquara.
(m.a/ata/BalkanWeb)