Sporti - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
01-10-2011, 14:50:20

Kuzhe rinovon kombëtaren

Kuzhe rinovon kombëtarenTrajneri i kombetares shqiptare, Josip Kuzhe duket se ka vendosur te rinovoje perfaqesuesen qe ne ndeshjen me Francen.http://www....

*
SportNews
01-10-2011, 06:50:02

Juventus, Chiellini: Milan, do të mundim

Juventus, Chiellini: Milan, do të mundim“Milan mbetet skuadra favorite për kampionatin, por të dielën shpresojmë t’i japim një goditje të mirë ambicieve të tij”. I intervistuar në Juventus Channel, Giorgio Chiellini i jep zemër skuadrës në kuadër të ndeshjes së madhe të të dielë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
30-09-2011, 22:50:07

Dëmtohet Milito, rrezikon takimin me Napolin

Dëmtohet Milito, rrezikon takimin me NapolinNe kuader te ndeshjes me Napolin, Claudio Ranieri do te kete Maicon e Stankovic, por me shume mundesi nuk do te kete Milito.

*
SportNews
30-09-2011, 14:50:15

Ranieri: Inter-Napoli, sfidë për titull kampion

Ranieri: Inter-Napoli, sfidë për titull kampion“Ndeshja Inter-Napoli do te jete nje sfide per titullin kampion sepse te dyja jane skuadra qe mund te luftojne per vendet e para ne klasifikim.”

*
SportNews
30-09-2011, 06:50:03

Liga e Europës, humb Lacio dhe PSG

Liga e Europës, humb Lacio dhe PSGPSG dhe Lazio kane humbur ndeshjet e dyta ne Europa League, nderkohe qe skuadrat e tjera pretendente kane fituar 3 pike te tjera duke vazhduar kryesimet ne grupet e tyre perkatese.

*
SportNews
29-09-2011, 22:50:02

Horner: Red Bull, më mirë se Ferrari

Horner: Red Bull, më mirë se FerrariChristian Horner po kalon nje nga momentet me te mira te karrieres se tij profesionale. Shefi i skuderise Red Bull po behet gati per te festuar titullin e dyte radhazi kampion te pilotit te tij, Sebastian Vettel, ne nje vit ku te dy makinat au...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
29-09-2011, 14:50:24

Cana, titullar në rolin natyral

Cana, titullar në rolin natyralPas nje prove jo te mire ne ndeshjen debutuese me Lacion ne Serine A, Lorik Cana ka mundesine me te mire sot per te treguar cilesite ne EuropaLeague, ku do te luaje qe nga minuta e pare si mesfushor shkaterrues neLisbone ndaj Sportingut vendas.

*
SportNews
29-09-2011, 06:50:03

Milan kalon Plzen, Barca shkatërron BATE-n

Milan kalon Plzen, Barca shkatërron BATE-nU luajten ndeshjet e dyta te grupeve E, F, G dhe H ne Ligen e Kampioneve. Milani ka kaluar jo pa veshtiresi modestet e Viktoria Plzen duke fituar ne San Siro me rezultatin 2-0, nderkohe qe Barcelona shkaterroi Bate Borisov ne Minsk me re...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
28-09-2011, 22:50:10

Champions, sot dita e dytë e fazës së grupeve

Champions, sot dita e dytë e fazës së grupeveNe diten e dyte te fazes se grupeve te Champions Leagues, do te zbresin ne fushen e lojes disa emra te tjere te medhej te futbollit europian.

*
SportNews
28-09-2011, 14:50:16

Jean-Claude Blanc bashkohet me Leonardon

Jean-Claude Blanc bashkohet me LeonardonOrganika e PSG pasurohet edhe jashte fushe. Sipas shtypit francez, Jean-Claude Blanc do te jete drejtori i ri i pergjithshem i klubit te kryeqytetit francez.

*
SportNews
28-09-2011, 06:50:02

“Champions”, Bajern mposht City

“Champions”, Bajern mposht CityNdeshjet e dyta ne grupe ne Ligen e Kampioneve kane dhuruar spektakel, gola dhe supriza. Real Madrid mund 3-0 Ajax, Manchester City nuk merr asnje pike ne “Allianz Arena” perballe Bajernit, nderkohe qe Bazeli ishte shume prane cudise ne “Old Trafor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-09-2011, 22:50:02

Huub Stevens, trajneri i ri i Schalke 04

Huub Stevens, trajneri i ri i Schalke 04Schalke 04 njoftoi diten e marte se Huub Stevens eshte trajneri i ri i Schalke 04 duke zevendesuar ne kete post gjermanin Ralf Ragnick.

*
SportNews
27-09-2011, 14:50:16

Superliga, dhunë nga tifozët e Tomorit

Superliga, dhunë nga tifozët e TomoritE kishim fshire nga kujtesa per pak kohe, por tifozet beratas na kane rikthyer ne vemendje dhunen ne stadiumet shqiptare dhe per me shume ne Superlige.

*
SportNews
27-09-2011, 06:50:02

Massa-Hamilton, sherr pas garës

Massa-Hamilton, sherr pas garësNe mes te sesionit te intervistave pas perfundimit te gares, Lewis Hamilton po i pergjigjej pyetjeve te nje gazetari kur Felipe Massa e nderpret per ta qortuar pas aksidentit qe britaniku i McLaren shkaktoi gjate Cmimit te Madh te Singaporit, aksid...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
26-09-2011, 22:50:02

Ferguson: Televizionet komandojnë Premier League

Ferguson: Televizionet komandojnë Premier League“Televizionet kane shume pushtet dhe komandojne ne futbollin anglez”. Ky eshte mendimi i Sir Alex Ferguson, menaxherit te Manchester United.

*
SportNews
26-09-2011, 14:50:13

Moratti: Tashmë Interi ka një logjikë loje

Moratti: Tashmë Interi ka një logjikë lojeMe ne fund nje e hene e qete per presidentin e Interit, Massimo Moratti.http://www.top-channel.tv/artikull.php?...

*
SportNews
26-09-2011, 06:50:02

Spanjë, Real dhe Barça kthehen në identitet

Spanjë, Real dhe Barça kthehen në identitetReali i Madridit gjen fitoren dhe golat ne kampionatin spanjollhttp://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&...

*
SportNews
25-09-2011, 22:50:02

F1, Fetel -1 pikë larg titullit kampion bote

F1, Fetel -1 pikë larg titullit kampion botePas rreth 1 ore e 59 minuta gare, Sebastian Fetel triumfoi ne cmimin e madh te Singaporit. Gjermani i Red Bull thelloi avantazhin me ndjekesit e tij dhe tashme i duhet vetem 1 pike per te festuar zyrtarisht titullin e dyte radhazi, kam...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-09-2011, 14:50:11

Maratona, thyhet rekordi botëror në Berlin

Maratona, thyhet rekordi botëror në BerlinËshte thyer pas tre vitesh rekordi boteror i maratones.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=219357...

*
SportNews
25-09-2011, 06:50:02

F1, Singapor, Vettel në pole position

F1, Singapor, Vettel në pole positionSebastian Vettel ka rezultuar serish i pari ne provat zyrtare per Çmimin e Madh te Singaporit, ne Formula 1.http://w...

*
SportNews
24-09-2011, 22:50:02

I vuri zjarrin shtëpisë, Breno rrezikon burgun

I vuri zjarrin shtëpisë, Breno rrezikon burgunMbrojtesi brazilian i Bajernit te Mynihut, Breno eshte arrestuar me akuzen e zjarrvenies.http://www.top-cha...

*
SportNews
24-09-2011, 14:50:06

Elis Guri, kampion bote

Elis Guri, kampion boteSerish nje sportist shqiptare shpallet kampion bote per te rritur, por nen strehen e nje tjeter flamuri.http://www.top-channel.tv/...

*
SportNews
24-09-2011, 06:50:02

Superliga e Kosovës në ritenderim

Superliga e Kosovës në ritenderimNdeshja Vellaznimi –Prishtina, direkt ne Supersport Kosova. Me kete transmetim filloi gjithçka. Deri ne ate dite futbolli i Kosoves ishte i harruar nga te gjitha mediumet kosovare.

*
SportNews
23-09-2011, 22:50:02

Italia, 150 ndeshje futbolli në hetim

Italia, 150 ndeshje futbolli në hetimNuk kane fund zerat dhe hijet e dyshimeve mbi ndeshjet e trukuara. Prokuroria e Napolit ka filluar hetimin per 150 ndeshje te futbollit italian, nje pjese e tyre jane ndeshje te Serise A.

*
SportNews
23-09-2011, 14:50:04

Inter, fillojnë problemet për Ranierin

Inter, fillojnë problemet për RanierinClaudio Ranieri, trajneri i Interit, ka zhvilluar vetem 2 seanca stervitore me ekipin e tij te ri dhe menjehere kane filluar problemet.

*
SportNews
23-09-2011, 06:50:02

F1, Hamilton: Vettel ka qenë i jashtëzakonshëm

F1, Hamilton: Vettel ka qenë i jashtëzakonshëmLewis Hamilton, piloti i McLaren Mercedes, eshte shprehur se Sebastian Vettel, kryesuesi i kampionatit boteror te Formules 1, eshte treguar i jashtezakonshem gjate ketij sezoni.

*
SportNews
22-09-2011, 22:50:17

Ranieri: Inter, ekip fitues

Ranieri: Inter, ekip fitues“Ështe nje moment i veshtire, por Interi eshte nje ekip fitues dhe do te luftoje per te fituar trofe.”http://www.top-channel.t...

*
SportNews
22-09-2011, 16:50:09

Real Madrid, tifozët fajësojnë Mourinhon

Real Madrid, tifozët fajësojnë MourinhonReal Madrid ka marre vetem 1 pike nga dy ndeshjet e fundit te zhvilluara ne kampionatin spanjoll te futbollit.htt...

*
SportNews
22-09-2011, 10:50:03

Milan zhgënjen sërish, edhe Juve barazim

Milan zhgënjen sërish, edhe Juve barazimJane luajtur edhe ndeshjet e tjera te javes se trete te Serise A, ku ka zhgenjyer serish Milani edhe pse ka marre nje pike nga barazimi 1-1 me Udinezen ne San Siro.

*
SportNews
22-09-2011, 02:50:03

Primera Division. ngec Barca e Reali

Primera Division. ngec Barca e RealiBarcelona dhe Reali kane barazuar ne transferte respektivisht ndaj Valencias dhe Racing Santander duke marre vetem nga nje pike ne javen e 4 te Primera Division.

*
SportNews
21-09-2011, 18:50:06

F1, Massa: Duam ta mbyllim suksesshëm

F1, Massa: Duam ta mbyllim suksesshëmPas Çmimit te Madh te Formula 1, ne Monza, boterori do te vijoje ne Japoni, nje objektiv i qarte i Ferrarit dhe Felipe Massa-s.

*
SportNews
21-09-2011, 04:50:02

Novara turpëron Interin

Novara turpëron InterinInteri tashme ndodhet zyrtarisht ne krize. Zikalterit e udhehequr nga Gasperini kane pesuar nje tjeter humbje, kete here akoma me te turpshme. Interi eshte mundur me rezultatin 3-1 ne transferte nga Novara.

*
SportNews
20-09-2011, 20:50:19

FFK nuk mbajti premtimin

FFK nuk mbajti premtiminPremtimi i Federates se Futbollit te Kosoves nuk u permbush. Te marten ky institucion ftoi ne konference per shtyp mediumet elektronike per te shpallur fituesin e te drejtave televizive per transmetimin e Superliges se Kosoves, megjithate kjo nuk ndodhi. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-09-2011, 14:50:08

Nuk ka zgjedhje në KOKSH

Nuk ka zgjedhje në KOKSHSekretari i pergjithshem i KOKSH, Stavri Bello i eshte pergjigjur ne menyre diplomatike akuzave te ish presidentit Agim Fagu, sipas te cilit institucioni me i larte i sportit ne Shqiperi mbahet peng nga persona qe kane interesa personale.

*
SportNews
20-09-2011, 06:50:03

Digitalb merr Superligën e Kosovës

Digitalb merr Superligën e Kosovës Kater kompani mediatike shqiptare, nje agjenci e pavarur e lajmeve dhe nje kompani e marketingut jane ofruar per tenderin e te drejtave televizive te Reiffeisen Superliges se Kosoves ne futboll.

*
SportNews
19-09-2011, 22:50:08

Dëmtim në gju për Gilardino

Dëmtim në gju për GilardinoMikrofrakture ne gjurin e majte. Kjo eshte diagnoza e dhene per Alberto Gilardino pas analizave qe i eshte nenshtruar sot ne Firenze, pwr demtimin e pesuar dje gjate Udinese-Fiorentina, ne nje perplasje me portierin Handanovic.

*
SportNews
19-09-2011, 14:50:10

Neymar tek Real Madrid në vitin 2012

Neymar tek Real Madrid në vitin 2012Real Madrid ka arritur marreveshjen per transferimin e Neymar ne Spanje ne sezonin e ardhshem.http://www.top-channel....

*
SportNews
19-09-2011, 06:50:02

Paqe në San Siro

Paqe në San Siro 0-0 perfundoi supersfida e Serise A, Inter-Roma. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=218946
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
18-09-2011, 22:50:05

Moto GP, Stoner fiton sërish

Moto GP, Stoner fiton sërishCasey Stoner, piloti i Hondes, ka fituar garen e radhes ne Moto GP.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=218958

*
SportNews
18-09-2011, 14:50:15

Fillon show i Barcelonës

Fillon show i BarcelonësDuket se mllefin e dy barazimeve te fundit Barcelona ia ka nxjerre Osasunes. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=21...

*
SportNews
18-09-2011, 06:50:03

Diamond League, Bolt triumfon në 100 metra

Diamond League, Bolt triumfon në 100 metraUsain Bolt fiton garen e 100 m ne Bruksel duke regjistruar dhe kohen me te shpejte per vitin 2011, 9.76 sekonda. Ka shkelqyer ne Belgjike edhe Johan Blejk.

*
SportNews
17-09-2011, 22:50:02

Teuta e vetëm në krye

Teuta e vetëm në kryeGoli i Hyshmerit ne minutat shtese i ka dhene fitoren 1-0 Teutes ndaj Flamurtarit dhe vendin e pare pas shume vjetesh ne Superlige. Edhe pse kane qene me dominues dhe kerkues, vlonjatet jane ndeshkuar ne fund, duke dale pa asnje pike nga “Niko Dovana”.

Pergjigje nga: regrets, SportNews

Kamza mund Vllazninë 1-0

regrets
17-09-2011, 14:56:14
hajde kamza
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
17-09-2011, 14:50:09

Kupa e Botës, Brazili nis count down-in

Kupa e Botës, Brazili nis count down-inBrazili ka nisur numerimin mbrapsht per Kupen e Botes 2014, edhe pse duhen ende 1 mije dite para fillimit te turneut me te madh te futbollit.

*
SportNews
17-09-2011, 06:50:02

Galliani: Napoli kampionati, ne Champions

Galliani: Napoli kampionati, ne Champions“Champions per Milan dhe kampionati per Napolin? Do te firmosja per gjithe jeten”. Keshtu eshte shprehur Adriano Galliani per mikrofonin e radios Kiss Kiss, teksa po pergatitet per ndeshjen e te dieles ne mbremje ne San Paolo qe do te sho...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
16-09-2011, 14:50:12

Maradona debuton me humbje në krye të Al Wasl

Maradona debuton me humbje në krye të Al WaslDiego Armando Maradona debutoi me humbje si trajner i Al Wasl, ne Emiratet e Bashkuara Arabe.http://www.top-...

*
SportNews
16-09-2011, 06:50:02

Europa Ligë, luhen ndeshjet e para në grup

Europa Ligë, luhen ndeshjet e para në grup bere nje start zhgenjyes ne Europa League. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=218836
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
15-09-2011, 22:50:02

Vidal: Juve, një skuadër luftëtarësh

Vidal: Juve, një skuadër luftëtarësh“Objektivi i ketij sezoni duhet te jete fitimi i titullit kampion.”http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=...

*
SportNews
15-09-2011, 14:50:10

Cana, mungesa e madhe në Europa League

Cana, mungesa e madhe në Europa LeagueDo te kishte dashur te ishte dhe te jepte kontributin e tij. Duke e njohur Lorik Canen, ai do te kishte zbritur ne fushe edhe me nje kembe te vetme, por debutimi i tij eshte shtyre edhe nje here tjeter