Sporti - 23

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
06-10-2010, 21:50:03

Acarrohen raportet e Interit me Sneijder

Acarrohen raportet e Interit me Sneijder      Asi i Interit, Wesley Sneijder dhe kërkesat e tij për rritje të pagës në kontratën e re, nuk kanë hasur në mirëkuptimin e zyrtarëve Nerazzur, duke çuar kështu në acarrimin e marrëdhënieve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
06-10-2010, 13:50:06

Red Bull Salzburg në kërkim të Manninger

Red Bull Salzburg në kërkim të Manninger      Red Bull Salzburg ka shprehur dëshirë për të transferuar portierin e Juventusit, Alex Manninger. (c) Telegrafi         http://laj.me/17254  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
06-10-2010, 05:50:02

Dy oferta për blerjen e Liverpoolit

Dy oferta për blerjen e Liverpoolit      Bordi i Liverpoolit është mbledhur në një takim të martën, për të diskutuar pas dy ofertave të ndara të bëra për klubin, njofton BBC. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-10-2010, 21:50:03

Zamparini: Le ta harrojnë Pastoren

Zamparini: Le ta harrojnë Pastoren      Presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini, është vënë kundër Real Madridit dhe Barcelonës sa i përket interesimit për Javier Pastoren. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-10-2010, 13:50:03

Iniesta thotë se nuk ka panik te Barcelona

Iniesta thotë se nuk ka panik te Barcelona      Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta, thotë se nuk ka nevojë të bëhet panik pas barazimit në shtëpi ndaj Real Mallorca. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-10-2010, 05:50:02

City: Nuk na intereson United

City: Nuk na intereson United      Lojtarët dhe stafi tekntik i Manchester Cityt e kanë marrë në mënyrë të qetë situatën e të qenit mbi rivalin e përbetuar, Manchester United, në tabelën e Ligës Premier. (c) Telegrafi         

*
SportNews
04-10-2010, 21:50:03

United ndërpret bisedat për vazhdimin e kontratës së Rooney

United ndërpret bisedat për vazhdimin e kontratës së Rooney      Manchester United i ka ndërprerë përkohësisht bisedimet për kontratën e re me Wayne Rooneyn. (c) Telegrafi         http://laj...

*
SportNews
04-10-2010, 13:50:03

Llorente, Nuk do të shesim lojtarë

Llorente, Nuk do të shesim lojtarë      Presidenti i Valencias, Manuel Llorente, ka thënë se borxhet e tyre tash mund të menaxhohen edhe pa shitur lojtarë të klasit. (c) Telegrafi         ht...

*
SportNews
04-10-2010, 05:50:02

Prishtina lidere, Drita në maje

Prishtina lidere, Drita në maje      Prishtina ka rimarrë kreun e klasifikimit në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll, pas fitores së lartë ndaj Ballkanit me rezultat 3:0. (c) Telegrafi         

*
SportNews
03-10-2010, 21:50:02

Agjenti i Fabianos: Nuk kemi kontakte me Interin

Agjenti i Fabianos: Nuk kemi kontakte me Interin      Agjenti i Luis Fabianos ka ftohur spekulimet që e lidhnin klientin e tij me një kalim te kampioni aktual i Evropës, Interi, gjatë afatit kalimtar dimëror. (c) Telegrafi         

*
SportNews
03-10-2010, 13:50:03

Redknapp lëvdon Van der Vart

Redknapp lëvdon Van der Vart      Harry Redknapp ka lëvduar paraqitjen e Rafael Van der Vaart në fitoren prej 2-1 të Tottenhamit ndaj Aston Villas, në të cilën holandezi shënoi dy gola. (c) Telegrafi         

*
SportNews
03-10-2010, 05:50:03

Sacchi: Mourinho është fenomen

Sacchi: Mourinho është fenomen      Ish-drejtori i Real Madridit dhe një prej strategëve më me renome në futbollin Italian, Arrigo Sacchi, ka vlerësuar me nota të larta Jose Mourinhon dhe karakterin e tij prej një trajneri. (c) Telegrafi         

*
SportNews
02-10-2010, 21:50:02

Bruce: Mourinho pasues i Ferguson

Bruce: Mourinho pasues i Ferguson      Në prag të ndeshjes së sotme përballë Manchester United, menaxheri i Sunderlandit, Steve Bruce, beson se Jose Mourinho, mund të jetë pasues i Sir Alex Ferguson, kur ky i fundit të pensionohet. (c) Telegrafi         

*
SportNews
02-10-2010, 13:50:02

Rooney: Mësoj nga gabimet në fushë

Rooney: Mësoj nga gabimet në fushë      Wayne Rooney thotë se çdo herë kur kthehet nga një ndeshje ai e shikon xhirimin me vëmendje dhe përpiqet të mësojë nga gabimet që ka bërë në çdo lojë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
02-10-2010, 05:50:02

City në humbje 121 milionë funte

City në humbje 121 milionë funte      Manchester City ka bërë të ditur se ka regjistruar humbje prej 121 milionë funtesh për 12 muaj, deri më 31 maj të këtij viti, duke shpenzuar kështu më shumë në paga të lojtarëve, se sa fitimi total i gjeneruar. (c) Telegrafi         

*
SportNews
01-10-2010, 21:50:02

Malouda: Arsenali një test i vështirë për Chelsean

Malouda: Arsenali një test i vështirë për Chelsean      Anësori i Chelseat, Florent Malouda, pret një test të vështirë gjatë ndeshjes së të dielës kundër Arsenalit. (c) Telegrafi         htt...

*
SportNews
01-10-2010, 13:50:03

Arbeloa kërkon durim nga fansat

Arbeloa kërkon durim nga fansat      Mbrojtësi i Real Madridit, Alvaro Arbeloa, thotë se Real Madridi punon në vazhdimësi nën drejtimin e trajnerit Jose Mourinho dhe ka porositur fansat të jenë të durueshëm. (c) Telegrafi         

*
SportNews
01-10-2010, 05:50:02

Iaquinta: Të gatshëm për Interin

Iaquinta: Të gatshëm për Interin      Vincenzo Iaquinta shënoi golin e epërsisë në barazimin prej 1-1 ndaj Manchester Cityt, por sulmuesi italian tani nuk mendon për golin, por për Interin. (c) Telegrafi         

*
SportNews
30-09-2010, 21:50:05

Eto’o i lumtur pas tregolëshit të shënuar

Eto’o i lumtur pas tregolëshit të shënuar      Samuel Eto’o ishte i ngazëllyer që shënoi hat-trick në fitoren prej 4-0 të Interit në Ligën e Kampionëve ndaj Werder Bremenit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
30-09-2010, 13:50:02

Ibrahimovic lavdëron Seedorf

Ibrahimovic lavdëron Seedorf      Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka lavdëruar bashkë-lojtarin e tij Clarence Seedorf pas barazimit të Rossonerëve në Ligën e Kampionëve ndaj ekipit holandez Ajax. (c) Telegrafi         

*
SportNews
30-09-2010, 05:50:03

Lyon e Schalke realizojnë fitore

Lyon e Schalke realizojnë fitore      Lyoni ka shënuar fitore prej 3-1 si mysafir i Hapoel Tel Aviv, ndërsa me dy gola të vonshëm Schalke e ka mposhtur Benficën. (c) Telegrafi         http:/...

*
SportNews
29-09-2010, 21:50:03

Werderit i mungon Ozili

Werderit i mungon Ozili      Sulmuesi i Werder Bremenit, Hugo Almeida, ka thënë se skuadrës së tij do t’i mungojë mesfushori Mesut Ozil në ndeshjen e të mërkurës mbrëma kundër Interit në kuadër të Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
29-09-2010, 13:50:03

Ancelotti: Jemi nën kontroll të grupit

Ancelotti: Jemi nën kontroll të grupit      Carlo Ancelotti beson se ekipi i tij është në kontroll të grupit F kualifikues në Ligën e Kampionëve. (c) Telegrafi         http://laj.me/16534

*
SportNews
29-09-2010, 05:50:02

Seedorf: Nuk mund të varemi nga Ibra

Seedorf: Nuk mund të varemi nga Ibra      Një prej futbollistëve më të mirë të Milanit në ndeshjen ndaj Ajaxit, Clarence Seedorf, ka thënë se Rossonerët po luajnë shumë me topa të gjatë dhe se nuk mund të varen nga Zlatan Ibrahimovic. (c) Telegrafi         

*
SportNews
28-09-2010, 21:50:03

Mbaroi ‘epoka’ Rooney

Mbaroi ‘epoka’ Rooney      Ish-sulmuesi i Liverpoolit, Stan Collymore, ka dhënë një deklaratë sensacionale ku ka pohuar se sulmuesit të Manchester United, Wayne Rooneyt, mund t’i kenë kaluar vitet kulmore të karrierës së tij si lojtar. (c) Telegrafi         

*
SportNews
28-09-2010, 13:50:03

Tevez porosit Cityn t’i mposhtë ekipet e dobëta

Tevez porosit Cityn t’i mposhtë ekipet e dobëta      Carlos Tevez ka porositur Manchester Cityn t’i përmirësojë rezultatet kundër ekipeve të pozicionuara më poshtë në tabelë nëse ata dëshirojnë të jenë pretendues për titull. (c) Telegrafi         

*
SportNews
28-09-2010, 05:50:02

Besim Kabashi, kampion i dyfishtë i botës

Besim Kabashi, kampion i dyfishtë i botës      Kampioni i WKA në kategorinë e rëndë në Taiboks, Besim Kabashi, ka arritur që të shndërrohet në kampion të dyfishtë të botës, kur mposhti në Munich të Gjermanisë taiboksierin italian, Luca Panto, pas raundit të parë më nokaut (KO). ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-09-2010, 21:50:03

Forlan të rikthehet në Old Trafford?

Forlan të rikthehet në Old Trafford?      Manchester United është duke synuar rikthimin e yllit të Atletico Madridit, Diego Forlan, në Old Trafford. (c) Telegrafi         http://laj.me/16332...

Berni
27-09-2010, 15:10:31

Bledar Kola trajneri i AEK të Athinës

Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, Bledar Kola, është caktuar trajneri i ri i AEK-ut të Athinës. Lajmi është bërë i ditur në orët e vona të mbrëmjes së të dielës nga mediat geke, të cilat i janë referuar deklaratës së presidentit të klubit, Stavros Adhamidhis.Pas humbjes 3-1 në ndeshjen nda...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-09-2010, 13:50:04

Crespo: Kurrë nuk e kam refuzuar Fiorentinan

Crespo: Kurrë nuk e kam refuzuar Fiorentinan      Sulmuesi i Parmës, Hernan Crespo, thotë se ai kurrë nuk e kishte refuzuar Fiorentinën gjatë karrierës së tij. (c) Telegrafi         http://l...

*
SportNews
27-09-2010, 05:50:02

Flamurtari rigjen fitoret, Hysi në formë

Flamurtari rigjen fitoret, Hysi në formë      Java e tetë në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll kaloi nën hijen e formës së lartë të Hysit, fitores së parë të Flamurtarit dhe barazimit në derbin prizrenas. (c) Telegrafi         

Pergjigje nga: shejtania, SportNews

Alonso fiton në Singapor

Shej
26-09-2010, 22:16:39
Gare e forte bravo Alonso
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
26-09-2010, 13:50:03

Ancelotti: City është kandidat për titull

Ancelotti: City është kandidat për titull      Pas humbjes së parë të pësuar këtë sezon, menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, u shpreh se Manchester City meriton të konsiderohet si kandidat për titull në Ligën Premier. (c) Telegrafi         

*
SportNews
26-09-2010, 05:50:02

Barcelona mbi Realin

Barcelona mbi Realin      Barcelona ka shënuar fitore me rezultat 3-1 në fushë të Atletic Bilbao, ndeshje të cilën të dyja ekipet e mbyllën me nga dhjetë lojtarë në fushë, me katalanasit të cilët u ngjitën në pozitën e dytë të tabelës, një vend mbi Real Madridin. (c) Telegrafi  ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-09-2010, 21:50:06

Chelsea mposhtet nga City

Chelsea mposhtet nga City      Carlos Tevez ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes për të ndihmuar Manchester Cityn të mposhtë kampionin në fuqi dhe liderin e tabelës së Ligës Premier, Chelsean. (c) Telegrafi         

*
SportNews
25-09-2010, 15:50:04

Mourinho: Egoja e Ronaldos gjë pozitive

Mourinho: Egoja e Ronaldos gjë pozitive      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon rreth thënieve se ai është egoist. (c) Telegrafi         http://laj.me/16...

*
SportNews
25-09-2010, 07:50:02

Ancelotti: Tevez, lojtari më i rrezikshëm i Cityt

Ancelotti: Tevez, lojtari më i rrezikshëm i Cityt      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka deklaruar se futbollisti më i rrezikshëm i Manchester Cityt është sulmuesi argjentinas, Carlos Tevez. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-09-2010, 23:50:02

Benzema: Nuk kam ndonjë problem me Moun

Benzema: Nuk kam ndonjë problem me Moun      Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka mohuar spekulimet se ai po ka probleme me trajnerin Jose Mourinho, ndërsa është i bindur se mund të fitojë një vend startues në formacionin e ekipit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-09-2010, 15:50:03

Del Neri: Vazhdojmë t’i përsërisim të njëjtat gabime

Del Neri: Vazhdojmë t’i përsërisim të njëjtat gabime      Trajneri i Juventusit, Gigi del Neri, pas humbjes ndaj Palermos mbrëmjen e kaluar thotë se ata ende i bëjnë të njëjtat gabime. (c) Telegrafi         

Pergjigje nga: shejtania, SportNews

Turpërohet Juventusi

Shej
24-09-2010, 07:59:13
iiii sa keq
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
24-09-2010, 07:50:02

Coutinho i ngazëllyer nga atmosfera në San Siro

Coutinho i ngazëllyer nga atmosfera në San Siro      Supertalenti i Interit, Philippe Coutinho, është shprehur tejet i ngazëllyer me debutimin e tij ndaj Barit të mërkurën mbrëma në San Siro. (c) Telegrafi         

*
SportNews
23-09-2010, 17:50:04

Galliani i zhgënjyer nga Milani

Galliani i zhgënjyer nga Milani      Zëvëndëspresidentit të Milanit, Adriano Gallianit, është duke i tejkaluar durimi, pas barazimit tjetër ndaj Lazios në Serie A. (c) Telegrafi         http...

Pergjigje nga: AaRrSsEeNnAaLl, SportNews

Chelsea eliminohet nga Carling Cup

*
AaRrSsEeNnAaLl
23-09-2010, 15:53:38
hajt se kadal dale bjen krejt posht ky ekip
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
23-09-2010, 09:50:02

Carling Cup: Eliminohet Liverpooli; goleadë e United

Carling Cup: Eliminohet Liverpooli; goleadë e United      Liverpooli është eliminuar nga Kupa e Ligës pasi është mposhtur në penallti nga skuadra që bën gara në League Two (liga e katërt në renditje), Northampton. (c) Telegrafi         

*
SportNews
22-09-2010, 17:50:03

Sneijder larg rinovimit, por pranë Realit?

Sneijder larg rinovimit, por pranë Realit?      Superylli i Interit, njëkohësisht një prej mesfushorëve më të mirë në botë, Wesley Sneijder, mund të jetë shumë pranë largimit nga Giuseppe Meazza, pasi që negociatat për rinovimin e kontratës me Interin kanë ngecur. (c) Telegrafi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-09-2010, 19:50:04

Lëndimi i Messit, i lehtë

Lëndimi i Messit, i lehtë      Tifozët e Barcelonës tani për tani mund të jenë të relaksuar, pasi që superylli i tyre, Lionel Messi, nuk ka pësuar ndonjë lëndim të përmasave të mëdha. (c) Telegrafi         

*
SportNews
20-09-2010, 11:50:05

Mancini lëvdon Tevezin

Mancini lëvdon Tevezin      Carlos Tevez ka rikthyer Manchester Cityn në binarë, pasi që shënoi një gol dhe asistoi për golin tjetër në fitoren prej 2-0 ndaj Wiganit në transfertë, ndërsa kjo paraqitje nuk kaloi lehtë te Roberto Mancini, që lëvdoi asin argjentinas. (c) Telegrafi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-09-2010, 05:50:03

Guardiola: Fitore fantastike

Guardiola: Fitore fantastike      Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, u shpreh të jetë i kënaqur me fitoren ndaj Atletico Madridit, por ishte i pikëlluar për lëndimin e Lionel Messit. (c) Telegrafi         

Pergjigje nga: pidhi i nanes, charlie, The World

Grupet e Boterorit 2010

*
pidhi i nanes
19-09-2010, 21:01:59
uh motren ta qqifsha ho me grup te vdekjes me krejt
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
17-09-2010, 05:50:02

Angelotti lavdëron Anelkan

Angelotti lavdëron Anelkan      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka qenë plot lëvdata për Nicolas Anelka pasi Blutë fituan në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi