Tema Sportive - 27

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
19-07-2010, 11:50:05

Casillas dëshiron Puyol të qëndrojë në kombëtare

Casillas dëshiron Puyol të qëndrojë në kombëtare      Portieri i Real Madridit, Iker Casillas, shpreson që kapiteni i Barcelonës, Carles Puyol, të rimendojë planet e tij për t’u pensionuar nga kombëtarja spanjolle. (c) Telegrafi         

*
SportNews
19-07-2010, 11:50:03

Ancelotti: Jam përpjekur ta mbajë Cole

Ancelotti: Jam përpjekur ta mbajë Cole      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, thotë se ai ka qenë i pafuqishëm për të ndaluar Joe Cole të largohet nga klubi. (c) Telegrafi         http:/...

*
SportNews
18-07-2010, 23:50:05

Forlan: Jam i lumtur te Atletico

Forlan: Jam i lumtur te Atletico      Diego Forlan ka hedhur poshtë spekulimet që e lidhnin atë me një kalim te Juventusi, duke thënë se ai është mjaft i lumtur në Spanjë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-07-2010, 23:50:03

Silva: Jam lojtar i Milanit, jo i Realit

Silva: Jam lojtar i Milanit, jo i Realit      Mbrojtësi i Milanit, Thiago Silva, ka pranuar se ai është i tendosur nga interesimi i Real Madridit për të, por ripërsëriti qëndrimin se ai nuk ka ndërmend të largohet nga Milani. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-07-2010, 17:50:05

Puyol: Fabregas, e ardhmja e Barcës

Puyol: Fabregas, e ardhmja e Barcës      Kapiteni legjendar i Barcelonës, Carles Puyol, ka lansuar edhe një sulm tjetër në drejtim të Arsenalit sa i përket çështjes së shumëpërfolur ‘Cesc Fabregas’, pasi u ka bërë thirrje Topçinjve të heqin dorë nga asi i tyre. (c) Telegrafi    ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
18-07-2010, 17:50:03

Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit

Van Persie: Jam lodhur nga loja e Arsenalit      Sulmuesit të Arsenalit, Robin van Persie, duket t’i ketë ardhur në maje të hundës loja e Arsenalit, pasi që ai mendon se nuk ka dobi nga loja e bukur nëse mungojnë rezultatet. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-07-2010, 11:50:04

Wenger: Harrojeni Fabregasin

Wenger: Harrojeni Fabregasin      Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka bërë thirrje që të ndërpriten njëherë e përgjithmonë spekulimet për të ardhmen e Cesc Fabregas. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-07-2010, 11:50:02

Cavani: Më vjen keq për Palermon

Cavani: Më vjen keq për Palermon      Edison Cavani edhe zyrtarisht e kompletoi të shtunën në mbrëmje kalimin e tij te Napoli, ndërsa në deklaratën e parë ishte mjaft prekës sa u përket tifozëve të Palermos. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-07-2010, 05:50:03

Wenger: Walcott do të tregojë se Capello gaboi

Wenger: Walcott do të tregojë se Capello gaboi      Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, e ka mbështetur Theo Walcott të dëshmojë se përzgjedhësi i Anglisë, Fabio Capello, ka qenë gabim që nuk e ka përfshirë anësorin në Kupën e Botës. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-07-2010, 23:50:05

Insua drejt Fiorentinës

Insua drejt Fiorentinës      Liverpooli ka pohuar se ka arritur marrëveshje me Fiorentinën për transferimin e mbrojtësit të majtë Emiliano Insua. (c) Telegrafi         http://laj.me/8380 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
17-07-2010, 23:50:03

Ancelotti: Ashley Cole qëndron në Chelsea

Ancelotti: Ashley Cole qëndron në Chelsea      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka thënë se Ashley Cole edhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Stamford Bridge. (c) Telegrafi         htt...

*
SportNews
17-07-2010, 17:50:05

Beckham e dëshiron Ronaldinhon në LA Galaxy

Beckham e dëshiron Ronaldinhon në LA Galaxy      David Beckham është duke bërë presion në drejtuesit e LA Galaxy për ta transferuar Ronaldinhon në kampionatin amerikan MLS, por Milani nga ana tjetër sipas pohimeve të agjentit Roberto De Assis, i ka ofruar një kontratë të re. (c)...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
17-07-2010, 17:50:03

Edhe Ozil në listën e Realit

Edhe Ozil në listën e Realit      Real Madridi mësohet ta ketë futur në listën e gjatë të transferimeve edhe mesfushorin e talentuar gjerman, Mesut Ozil, për të siguruar një kalim të këtij të fundit në Bernabeu nga Werder Bremeni. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-07-2010, 05:50:04

Hodgson konfirmon interesimin për Remy

Hodgson konfirmon interesimin për Remy      Menaxheri i Liverpoolit, Roy Hodgson, ka konfirmuar se The Reds janë të interesuar në transferimin e sulmuesit francez të Nice, Loic Remy. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-07-2010, 05:50:03

Ibra: Jam lodhur nga spekulimet

Ibra: Jam lodhur nga spekulimet      Sulmuesi i Barcelonës, Zlatan Ibrahimovic, siç duket kohëve të fundit ka nisur të bëhet tejet diplomatik në deklaratat e tij, gjë që u vërejt dhe në prononcimin e tij më të fundit kur fyeu dhe demaskoi spekuluesit e të ardhmes së tij. (c) Tel...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
16-07-2010, 23:50:05

Hodgson: Torres dhe Gerrard nuk janë në shitje

Hodgson: Torres dhe Gerrard nuk janë në shitje      Menaxheri i Liverpoolit, Roy Hodgson, u ka dërguar sinjal të qartë klubeve të interesuara për yjet si Fernando Torres apo Steven Gerrard, duke thënë se ata nuk janë në shitje. (c) Telegrafi         

*
SportNews
16-07-2010, 23:50:03

Xavi: Mourinho na jep motivim

Xavi: Mourinho na jep motivim      Mjeshtri i mesfushës së Barcelonës, Xavi, ka mirëpritur emërimin e Jose Mourinhos në krye të Real Madridit, për të cilin ka thënë se do të jetë motivim shtesë për Blaugranët. (c) Telegrafi         

*
SportNews
16-07-2010, 17:50:06

Blanc të bëj ndryshime të mëdha

Blanc të bëj ndryshime të mëdha      Laurent Blanc dëshiron të shtrojë autoritetin e tij si përzgjedhës i Francës që në sfidën e parë me Norvegjinë, ndeshje për e cila zhvillohet në gusht dhe për të cilën ai ka vendosur të mos ftojë asnjë prej futbollistëve që ishin pjesë e Botë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
16-07-2010, 17:50:03

Rossi, zëvëndësues i Balotellit

Rossi, zëvëndësues i Balotellit      La Gazzeta dello Sport shkruan se sulmuesi i Villarealit, Giuseppe Rossi, ka rënë në radarin e Interit, si zëvëndësim për Mario Balotellin që pritet të largohet nga Meazza. (c) Telegrafi         

*
SportNews
16-07-2010, 05:50:03

Zyrtare: Pedro Leon lojtar i Realit

Zyrtare: Pedro Leon lojtar i Realit      Real Madridi ka konfirmuar nëpërmjet faqes zyrtare se ka arritur marrëveshje me skuadrën nga paralagjia e Madridit, Getafen, për transferimin e anësorit spanjoll, Pedro Leon. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-07-2010, 23:50:05

Webber sqarohet me Red Bull

Webber sqarohet me Red Bull      Mark Webber ka thënë se ai është sqaruar me skuadrën e tij Red Bull, pasi e akuzoi atë për favorizim të tepruar të Sebastian Vettel gjatë garës për Çmimin e Madh të Britanisë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-07-2010, 23:50:02

FIFA publikon formacionin e Botërorit

FIFA publikon formacionin e Botërorit      FIFA ka publikuar formacionin e përbërë prej futbollistëve më të mirë gjatë Kampionatit Botëror, ndërsa futbollistët e përfshirë në këtë formacion janë të gjithë të ekipeve gjysmëfinaliste pos brazilianit Maicon. (c) Telegrafi         <...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
15-07-2010, 17:50:07

Bayerni dhe Milani në garë për Dzekon

Bayerni dhe Milani në garë për Dzekon      Transferimi i Edin Dzekos te Juventusi pritet që të ketë pengesa në ditët në vijim, pasi që të gatshëm për të ‘sulmuar’ janë treguar Milani dhe Bayern Munichu. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-07-2010, 17:50:03

Ferguson: Rooney nuk është pa uri

Ferguson: Rooney nuk është pa uri      Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, beson se Wayne Rooney do t’i kthehet formës më të mirë të tij, përkundër zhgënjimit me kombëtaren angleze në Botërorin e sivjetmë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-07-2010, 11:50:04

United ringjall interesimin për Lahm

United ringjall interesimin për Lahm      Manchester United raportohet se është duke menduar për një angazhim të kapitenit të kombëtares së Gjermanisë, Philip Lahm. (c) Telegrafi         http...

*
SportNews
15-07-2010, 11:50:02

Meireles drejt Manchester United?

Meireles drejt Manchester United?      Mediat portugeze shkruajnë se mesfushori i Portos, Raul Meireles, mund të jetë në rrugë për të kaluar te Manchester United. (c) Telegrafi         http:/...

*
SportNews
15-07-2010, 05:50:06

Nagatomo lojtar i Cesenas

Nagatomo lojtar i Cesenas      Skuadra e promovuar në Serie A, Cesena, ka konfirmuar se ka transferuar mbrojtësin japonez Yuto Nagatomo nga FC Tokyo si huazim njëvjeçar. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-07-2010, 05:50:03

Bari transferon Almironin

Bari transferon Almironin        Bari ka transferuar në mënyrë permanente mesfushorin Sergio Almiron nga skuadra e Juventusit. (c) Telegrafi           http://laj.me/8044       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
14-07-2010, 23:50:05

Galliani: Huntelaar shitet, vjen Podolski

Galliani: Huntelaar shitet, vjen Podolski      Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ia ka hapur derën e largimit sulmuesit holandez, Klaas-Jan Huntelaar, për të cilin ka thënë se do të mundë të transferohet në Ligën Premier, ndërsa pas largimit të tij në San Siro do t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
14-07-2010, 23:50:03

Lanzafame kërcënon Interin

Lanzafame kërcënon Interin      Sulmuesi i Juventusit, Davide Lanzafame, ka lëshuar sinjale kërcënimi për rivalët e Juves, pasi që ka thënë se skuadra është mjaft konkurruese dhe se do të mund ta fitonte Scudetton në sezonin e ardhshëm. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-07-2010, 17:50:09

Ronaldo, përsëri telashe me mediat

Ronaldo, përsëri telashe me mediat      Duket se obligimi i të qenit baba e ka shndërruar superyllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nga një lojtar mediatik në një urrejtës madiatik. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-07-2010, 17:50:06

Hodgson krenar me Torres dhe Reina

Hodgson krenar me Torres dhe Reina      Menaxheri i Liverpoolit, Roy Hodgson, është shumë krenar me faktin që dy prej lojtarëve të tij janë fitues të Kampionatit Botëror. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-07-2010, 11:50:05

Webb: Finalja e Botërorit – ndeshja më e vështirë në karrierë

Webb: Finalja e Botërorit – ndeshja më e vështirë në karrierë      Howard Webb e ka përshkruar ndeshjen e të dielës mbrëma në finalen e Kupës së Botës, si dy orët më të vështira në karrierën e tij, shkruan Daily Mail. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-07-2010, 11:50:03

Hlebin i ofrohet Sunderlandit dhe Aston Villas

Hlebin i ofrohet Sunderlandit dhe Aston Villas      Barcelona ua ka ofruar mesfushorin Alexandr Hleb dy klubeve të Ligës Premier, Sunderland dhe Aston Villa. (c) Telegrafi         http://laj....

*
SportNews
13-07-2010, 23:50:06

Prandelli: Italia e re, për italianët e rinj

Prandelli: Italia e re, për italianët e rinj      Përzgjedhësi i ri i Italisë, Cesare Prandelli, ka dhënë shenja të shpresës për futbollistët e lënë në shtëpi nga Lippi, si Amauri, Balotelli e Cassano, se ata do të kenë rast të luajnë për kombëtaren, nëse tregojnë formë të mirë....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
13-07-2010, 23:50:04

Zyrtare: Redknapp vazhdon kontratën

Zyrtare: Redknapp vazhdon kontratën      Harry Redknapp ka vazhduar kontratën e tij me Tottenhamin edhe për katër vite të tjera, ashtu që menaxheri anglez do të mbetet në White Hart Lane deri në vitin 2013. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-07-2010, 17:50:09

Iniesta: E ardhmja e Torres, brenda dy javësh

Iniesta: E ardhmja e Torres, brenda dy javësh      Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka thënë për Daily Express, se Fernando Torres do të marrë një vendim për të ardhmen e tij pas pushimeve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-07-2010, 17:50:05

Edhe Reali dhe Chelsea në garë për Balotellin

Edhe Reali dhe Chelsea në garë për Balotellin      Jose Mourinho dhe Carlo Ancelotti i janë bashkuar garës për sulmuesin e Interit, Mario Balotelli, pasi të dy dëshirojnë të mposhtin menaxherin e United, Sir Alex Ferguson. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-07-2010, 11:50:05

Liverpool dhe Chelsea kërkojnë Pazzinin

Liverpool dhe Chelsea kërkojnë Pazzinin      Sulmuesi i Sampdorias, Giampaolo Pazzini, raportohet se është cak i disa klubeve të Ligës Premier. (c) Telegrafi         http://laj.me/7800   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
13-07-2010, 11:50:03

Totti: Roma duhet të fillojë sezonin si duhet

Totti: Roma duhet të fillojë sezonin si duhet      Kapiteni i Romës, Francesco Totti, thotë se është vendimtar që ata ta fillojnë sezonin duke fituar, nëse dëshirojnë të luftojnë për titull. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-07-2010, 05:50:10

Pandev: Interi mund t’i mbrojë titujt

Pandev: Interi mund t’i mbrojë titujt      Sulmuesi i Interit, Goran Pandev, ka pohuar se skuadra e tij është në gjendje ta mbrojë tripletën e fituar sezonin e kaluar nën drejtimin e Jose Mourinhos. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-07-2010, 05:50:03

Robben: Finalja meritoi arbitër më të mirë

Robben: Finalja meritoi arbitër më të mirë      Anësori i Holandës, Arjen Robben, vazhdon ta akuzojë gjyqtarin kryesor të finales së Kampionatit Botëror, Howard Webb, pasi mendon se finalja meritoi arbitër më të mirë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
12-07-2010, 23:50:05

Trezeguet ka përkrahjen e Del Nerit

Trezeguet ka përkrahjen e Del Nerit      E ardhmja e David Trezeguet ende nuk është sqaruar plotësisht, pasi që agjenti i francezit, Antonio Caliendo, ka thënë se ‘Trezegol’ mund të rikthehet përsëri fuqishëm në skenën e futbollit juventin. (c) Telegrafi         

*
SportNews
12-07-2010, 23:50:03

Ambrosini: Ky Milan është shumë i moshuar

Ambrosini: Ky Milan është shumë i moshuar      Mesfushori i Milanit, Massimo Ambrosini, ua ka tërhequr vërejtjen drejtuesve të Milanit se skuadra është tejet e moshuar. (c) Telegrafi         ...

*
SportNews
12-07-2010, 17:50:06

Agjenti i Balotellit në Angli

Agjenti i Balotellit në Angli      Sulmuesi i Interit, duket se është shumë pranë largimit nga Interi, pasi që pritet t’i bashkohet ose Manchester Cityt ose Manchester Unitedit, gjë për të cilin ka udhëtuar agjenti Mino Raiola në Angli. (c) Telegrafi         

*
SportNews
12-07-2010, 17:50:04

Suarez në listën e Ancelottit

Suarez në listën e Ancelottit      Ylli i Ajaxit dhe kombëtare uruguaiane, Luis Suares, është në listën e Chelseat, shkruajnë mediat angleze. (c) Telegrafi         http://laj.me/7722     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
12-07-2010, 11:50:06

Chelsea pas Coentrao

Chelsea pas Coentrao        Kampioni i Ligës Premier, Chelsea, raportohet se dëshiron të transferojë yllin e Benficas, Fabio Coentrao. (c) Telegrafi           http://laj.me/7678       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
12-07-2010, 11:50:04

Ancelotti: Ka gjasa ta transferojmë Kaka

Ancelotti: Ka gjasa ta transferojmë Kaka      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, ka deklaruar se mesfushori i Real Madridit, Kaka, është një prej opsioneve të mundshme për të arritur në Stamford Bridge. (c) Telegrafi         

*
SportNews
12-07-2010, 05:50:03

Grosso refuzon Atleticon

Grosso refuzon Atleticon      Duket se kanë filluar të shfaqen problemet e para në merkaton e Juventusit, pasi që lojtarët po refuzojnë të largohen nga skuadra. (c) Telegrafi         http://l...

*
SportNews
11-07-2010, 23:51:40

Jimenez pranë rikthimit te Parma

Jimenez pranë rikthimit te Parma        Parma është shumë pranë rikthimit të Luis Jimenezit në klub, njofton Sky Sport Italia. (c) Telegrafi           http://laj.me/7648       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe