Tema Sportive - 28

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
11-07-2010, 23:50:08

Familja e Sneijder kërkon Unitedin?

Familja e Sneijder kërkon Unitedin?      Sipas Daily Star Sunday, Wesley Senijder dëshiron të kalojë në Ligën Premier për të luajtur për Manchester Unitedin, ndërsa ai vetë në qarqet e tija private ka deklaruar se një transferim i tillë nuk është i vdekur. (c) Telegrafi         ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
11-07-2010, 17:50:04

Sneijder: Anglisë i duhet Mourinho

Sneijder: Anglisë i duhet Mourinho      Mesfushori holandez, Wesley Sneijder, ka deklaruar se nëse Anglia e ka ndërmend të shpëtojë nga dështimet e ardhshme në rangun ndërkombëtar, atëherë duhet të mendojë se si ta bëjë Jose Mourinhon përzgjedhës të Tre Luanëve. (c) Telegrafi   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
11-07-2010, 17:50:02

Henry të prezantohet nga NY Red Bulls

Henry të prezantohet nga NY Red Bulls      Ish-sulmuesi i Arsenalit, Thierry Henry, është shumë pranë largimit nga Barcelona, për t’u prezantuar të enjten e ardhshme si futbollist i skuadrës nga Kampionati amerikan MLS, New York Red Bulls. (c) Telegrafi         

*
SportNews
11-07-2010, 05:50:03

Klinsmann: Benitez, njeriu i duhur për Interin

Klinsmann: Benitez, njeriu i duhur për Interin      Ish-sulmuesi i Interit, Jurgen Klinsmann, ka thënë se Rafa Benitez është trajneri ideal për Interin për ta zëvendësuar Jose Mourinhon në atë post. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-07-2010, 23:50:05

Red Bull okupon pole-pozicionet

Red Bull okupon pole-pozicionet      Red Bull ka arritur që të sigurojë dy pozitat e para startuese në kualifikimet për Çmimin e Madh të Britanisë. (c) Telegrafi         http://laj.me/7546

*
SportNews
10-07-2010, 23:50:03

Roma nuk dorëzohet për Burdisson

Roma nuk dorëzohet për Burdisson      Roma ende nuk është dorëzuar për mbrojtësin e Interit, Nicolas Burdisso, pasi dëshiron t’ia ofrojë Interit 4 milionë euro plus Philippe Mexesin si pjesë të marrëveshjes. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-07-2010, 17:50:05

Mourinho kërkon Chivun

Mourinho kërkon Chivun      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, është duke punuar në një plan për transferimin e mbrojtësit e Interit, Christian Chivu, njofton Sport. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-07-2010, 17:50:02

Balotelli: Më pëlqen edhe City edhe United

Balotelli: Më pëlqen edhe City edhe United      Sumuesi i Interit, Mario Balotelli, u ka dhënë sinjale pozitive skuadrave të interesuara për të, si Manchester City dhe Manchester United, të cilëve u ka kujtuar se e ardhmja e tij është e paqartë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-07-2010, 11:50:03

Dënohet Massimo Moratti

Dënohet Massimo Moratti      Massimo Moratti dhe Enrico Preziosi janë dënuar për parregullsitë në transferimin e Diego Militos dhe Thiago Mottas te Interi, njoftoi FIGC (federata italiane) nëpërmjet faqes zyrtare. (c) Telegrafi         

*
SportNews
09-07-2010, 23:50:06

Genoa dhe Milani në luftë për Veloson

Genoa dhe Milani në luftë për Veloson      Genoa dhe Milani janë të gatshme t’i hyjnë luftës për firmën e mesfushorit të Sportingut, Miguel Veloso. (c) Telegrafi         http://laj.me/7436

*
SportNews
09-07-2010, 23:50:03

Hodgson shënjestron Crouch

Hodgson shënjestron Crouch      Menaxheri i Liverpoolit, Roy Hodgson, është duke synuar transferimin e futbollistit shtatgjatë të Tottenhamit, Peter Crouch, njofton The Independent. (c) Telegrafi         

*
SportNews
09-07-2010, 17:50:06

Ronaldo kërcënon një gazetar

Ronaldo kërcënon një gazetar      Dojeni apo urrejeni, Cristiano Ronaldo është specialist i tërheqjes së vëmendjes mediale, pasi futbollisti edhe një herë u përkujdes për titujt kryesorë të gazetave. (c) Telegrafi         

*
SportNews
09-07-2010, 17:50:04

Forlan: Mund të kthehem në PL

Forlan: Mund të kthehem në PL      Ylli i Uruguait dhe Atletico Madridit, Diego Forlan, ka pranuar se ka gjasa që ai të rikthehet në Ligën Premier, pas interesimit të hapur të Tottenhamit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
09-07-2010, 11:50:05

Real Madrid kërkon Sami Khedira

Real Madrid kërkon Sami Khedira      Reali i Madridit ka kontaktuar me agjentin e mesfushorit të Stuttgart, Sami Khedira, shkruajnë mediat spanjolle. (c) Telegrafi         http://laj.me/7344<...

*
SportNews
09-07-2010, 11:50:03

Nadal bëhet aksionar në Real Mallorca

Nadal bëhet aksionar në Real Mallorca        Ylli spanjoll i tenisit, Rafael Nadal, është bërë aksionar në Real Mallorca. (c) Telegrafi           http://laj.me/7345       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
09-07-2010, 05:50:06

Hargreaves mungon në fillim të sezonit

Hargreaves mungon në fillim të sezonit      Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka deklaruar se mesfushori i prekur nga lëndimet, Owen Hargreaves, është duke vuajtur një goditje tjetër të rëndë, pasi që do të mungojë në start të sezonit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
09-07-2010, 05:50:02

Sensi e shet Romën

Sensi e shet Romën      Presidentja e Romës, Rosella Sensi, ka nënshkruar shitjen e klubit të saj, Roma, por do të mbetet në postin e presidentes derisa të gjendet një blerës i ri. (c) Telegrafi         

M A X
09-07-2010, 00:41:33

Oktapodi Paul merret në mbrojtje nga kryeministri spanjoll

Gjermania ra “viktimë” e parashikimit të ortapodit të saj Paul? Shifrat flasin qartë, ai ka gjetur 100 % të ndeshjeve të kombëtares së Loew në këtë botëror, madje shumë herë ka arritur të parashikojë edhe përfundimin e ndeshjeve shumë të vështira si ajo me Argjentinën dhe Spanjën.Në 6 parashikim...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
08-07-2010, 23:50:04

Juventusi pret oferta për Melon

Juventusi pret oferta për Melon      Juventusi do të shqyrtojë çdo ofertë që vjen në adresë të klubit për mesfushorin brazilian Felipe Melo, pasi që ai mund të mos jetë në planet e trajnerit të ri, Luigi Del Neri. (c) Telegrafi         

*
SportNews
08-07-2010, 23:50:03

Sneijder: Nuk largohem nga Interi

Sneijder: Nuk largohem nga Interi      Edhe vetë Wesley Sneijder tani ka konfirmuar se interesimi i Manchester Unitedit për të është i vërtetë, por ka shprehur dëshirën e tij për të qëndruar në Meazza. (c) Telegrafi         

*
SportNews
08-07-2010, 17:50:07

United bën ofertë për Sneijder

United bën ofertë për Sneijder        Manchester United ka bërë ofertën e parë në drejtim të Interit për mesfushorin Wesley Sneijder. (c) Telegrafi           http://laj.me/7241       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
08-07-2010, 17:50:03

Kriza e Barcelonës, lamtumirë Fabregas!

Kriza e Barcelonës, lamtumirë Fabregas!      Barcelona siç dihet aktualisht është në krizë të madhe financiare, që tani mund të ketë ndikim në transferimet e Cesc Fabregasit dhe të Javier Mascheranos, aq të dëshiruar në Camp Nou. (c) Telegrafi         

*
SportNews
08-07-2010, 11:50:05

Raul arrin marrëveshje me Schalke?

Raul arrin marrëveshje me Schalke?      Kapiteni i Real Madridit, Raul Gonzalez, është i gatshëm t’i bashkohet klubit të Bundesligës, Schalke. (c) Telegrafi         http://laj.me/7207    ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
08-07-2010, 11:50:03

Koscielny: Asnjë lojtar francez nuk e refuzon Arsenalin

Koscielny: Asnjë lojtar francez nuk e refuzon Arsenalin      Ish-mbrojtësi i Lorient, Laurent Koscielny, është i ngazëllyer me kalimin e tij te Arsenali. (c) Telegrafi         http://laj.me/7...

*
SportNews
08-07-2010, 05:50:05

Rinovimi i Militos? Punë e kryer!

Rinovimi i Militos? Punë e kryer!      Agjenti i Diego Militos, Fernando Hidalgo, ka konfirmuar se është arritur marrëveshja me Interin për vazhdimin e kontratës së Diego Militos. (c) Telegrafi         

*
SportNews
08-07-2010, 05:50:02

Bari vazhdon të kërkojë Giovincon

Bari vazhdon të kërkojë Giovincon      Trajneri i Barit, Gianpiero Ventura, ka përjashtuar mundësinë e transferimit të Sebastian Giovincos nga Juventusi, pasi beson se futbollisti dëshiron të qëndrojë në Olimpico të Torinos. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-07-2010, 23:50:05

Hodgson kërkon Krhin

Hodgson kërkon Krhin        Sipas La Stampa, Liverpooli është i interesuar në mesfushorin slloven të Interit, Rene Krhin. (c) Telegrafi           http://laj.me/7154       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
07-07-2010, 23:50:03

Canales: Dua të mësoj te Reali

Canales: Dua të mësoj te Reali      Mesfushori ofensiv i Real Madridit, Sergio Canales, ka thënë se ai e di se do ta ketë të vështirë për t’u futur në ekipin e parë të Real Madridit, por shton se ai ka shkuar në Bernabeu për të mësuar. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-07-2010, 17:50:07

Ibra pranon kalimin te City?

Ibra pranon kalimin te City?      Sulmuesi i Barcelonës, Zlatan Ibrahimovic, është në gjendje të sakrifikojë edhe Ligën e Kampionëve për të kaluar te Manchester City, ku do të bëhet futbollisti më i paguar në botë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-07-2010, 17:50:04

Reali e lëshoi nga ‘dora’ Schweinin?

Reali e lëshoi nga ‘dora’ Schweinin?      Real Madridi ka mundur ta transferojë pa asnjë cent Bastian Shweinsteigerin 18 muaj më parë, nëse hierarkia e atëhershme me në krye Ramon Calderon dhe Pedja Mijatovic do ta pranonin ofertën e agjentëve të gjermanit. (c) Telegrafi        ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
07-07-2010, 11:50:05

Yepes: Do të jap gjithçka për Milanin

Yepes: Do të jap gjithçka për Milanin      Përforcimi i ri i Milanit, Mario Yepes, thotë se ai mund të ketë ndikim për të mirë në sezonin e ardhshëm të gjigantit italian. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-07-2010, 11:50:03

Reali nis bisedat me Stuttgart për Khedira

Reali nis bisedat me Stuttgart për Khedira      Reali i Madridit raportohet se ka bërë ofertë në drejtim të klubit të Bundesligës, Stuttgart, për të marrë shërbimet e mesfushorit Sami Khedira. (c) Telegrafi         

M A X
07-07-2010, 10:43:25

Ata që u nisën si yje, por nuk shndritën kurrë

Kemi parë futbollistë prej të cilëve është pritur shumë, por që në fund kanë arritur vetëm që të zhgënjejnë pafundAta që u nisën si yje, por nuk shndritën kurrëKampionati Botëror ashtu si Lojërat Olimpike është ngjarja më e madhe sportive në botë, prandaj është e kuptueshme që, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
07-07-2010, 05:50:04

Aguero nuk është kontaktuar nga klubet e interesuara

Aguero nuk është kontaktuar nga klubet e interesuara      Agjenti i Sergio Agueros, Jose Segui, ka thënë se klienti i tij nuk është kontaktuar nga Interi, Milani apo Juventusi, për të negociuar mbi shërbimet e sulmuesit argjentinas. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-07-2010, 05:50:03

Leonardo: Jam i gatshëm ta drejtoj Brazilin

Leonardo: Jam i gatshëm ta drejtoj Brazilin      Ish-strategu i Milanit, Leonardo, ka zbuluar se ai është i lirë dhe i gatshëm të pranojë postin e përzgjedhësit të kombëtares braziliane. (c) Telegrafi         

*
SportNews
06-07-2010, 23:50:09

Torres: E ardhmja, pas Botërorit

Torres: E ardhmja, pas Botërorit      Sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, ka deklaruar se ai do të duhet të bisedojë me drejtuesit e skuadrës së tij pas Kampionatit Botëror për të vendosur për të ardhmen e tij. (c) Telegrafi         

*
SportNews
06-07-2010, 23:50:03

Schweinsteiger nuk është në shitje

Schweinsteiger nuk është në shitje      Drejtori i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenige, ia ka bërë me dije Real Madridit që të qëndrojë sa më larg mesfushorit gjerman, Bastian Schweinsteiger, pasi që ai dhe lojtarët tjerë të Bayernit nuk janë në shitje. (c) Telegrafi         <...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
06-07-2010, 17:50:05

Shtyhet rinovimi i Militos?

Shtyhet rinovimi i Militos?      Agjenti i Diego Militos, Fernando Hidalgo, ka thënë se vazhdimi i kontratës së klientit të tij që është pritur të nënshkruhet të martën ka hasur në pengesë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
06-07-2010, 17:50:03

Zyrtare: Chygrynskiy largohet nga Barca

Zyrtare: Chygrynskiy largohet nga Barca      Kampioni i Spanjës, Barcelona, ka bërë të ditur se mbrojtësi ukrainas Dmytro Chygrynskiy është larguar në drejtim të Shakhtar Donetskit, me ç’rast Blaugranët do të përfitojnë 15 milionë euro nga ky transferim. (c) Telegrafi         
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
06-07-2010, 11:50:04

Milani nuk ka bërë ofertë për Fabianon

Milani nuk ka bërë ofertë për Fabianon      Agjenti i Luis Fabianos, Jose Fuentes, ka thënë se Sevilla nuk ka marrë ndonjë ofertë nga Milani që nga sezoni i kaluar. (c) Telegrafi         http...

*
SportNews
06-07-2010, 05:50:08

Megjithatë, Torres nuk largohet?

Megjithatë, Torres nuk largohet?      Agjenti i Fernando Torresit, Jose Antonio Martin, ka mohuar komentet e publikuara nga shtypi britanik, të cilat kishin nxjerrë në pah agjentin që pohoi se spanjolli është drejt largimit nga Liverpooli. (c) Telegrafi         

*
SportNews
06-07-2010, 05:50:05

Maicon: Mund të qëndroj te Interi

Maicon: Mund të qëndroj te Interi        Mbrojtësi i Interit, Douglas Maicon, ka thënë se ai nuk do të kërkojë të largohet nga Interi. (c) Telegrafi           http://laj.me/6930       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
05-07-2010, 23:50:06

McEnroe: Nadal mund ta fitojë US Open

McEnroe: Nadal mund ta fitojë US Open      Sipas legjendës së tenisit, John McEnroe, Rafael Nadal është definitivisht në gjendje ta fitojë US Open këtë vit, me çka dhe do të kompletonte tripletën e ‘grand slam’ turneve të fituar këtë vit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-07-2010, 23:50:04

Hamilton: Jam sqaruar me Alonson

Hamilton: Jam sqaruar me Alonson      Piloti i McLaren, Lewis Hamilton, ka pohuar se ai dhe rivali i tij i përbetuar, Fernando Alonso i Ferrarit, janë sqaruar me anë të mesazheve telefonike pas akuzave që i shkëmbyen njëri-tjetrit pas garës për Çmimin e Madh të Evropës në Valenc...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
05-07-2010, 17:50:05

Aston Villa kërkon Wright-Phillips

Aston Villa kërkon Wright-Phillips        Mesfushori i kombëtares angleze Shaun Wright-Phillips përflitet për një largim nga Manchester City. (c) Telegrafi           http://laj.me/6844       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
05-07-2010, 17:50:03

Roma dhe Palermo ruajnë interesimin për Behramin

Roma dhe Palermo ruajnë interesimin për Behramin      Klubet italiane Roma dhe Palermo besohet se vazhdojnë të insistojnë për të transferuar mesfushorin e West Hamit, Valon Behrami. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-07-2010, 11:50:04

Parma arrin marrëveshje me Cityn për Bojinov

Parma arrin marrëveshje me Cityn për Bojinov      Presidenti i Parmas, Tommaso Ghirardi, ka konfirmuar se klubi ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me Valeri Bojinov nga Manchester City. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-07-2010, 11:50:02

Fulham dëshiron Zolan

Fulham dëshiron Zolan      Ish-trajneri i West Ham United, Gianfranco Zola, përmendet si një prej kandidatëve më të preferuar për të marrë nën drejtim Fulhamin. (c) Telegrafi         http://l...

*
SportNews
04-07-2010, 23:50:05

Cicinho rikthehet te Roma

Cicinho rikthehet te Roma        Cicinho është rikthyer te Roma para fillimit të stërvitjeve për sezonin e ri 2010/2011. (c) Telegrafi           http://laj.me/6780       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe