Tema Sportive - 29

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

SportNews
04-07-2010, 17:50:06

Hodgson kërkon Young

Hodgson kërkon Young      Menaxheri i Liverpoolit, Roy Hodgson, duket të jetë i përqendruar në përforcimin e skuadrës me talentë të rinj britanikë dhe jo me lojtarë të huaj, me lëvizjen e parë, transferimin e mesfushorit të Aston Villas, Ashley Young. (c) Telegrafi         

SportNews
04-07-2010, 17:50:04

Rooney të rinovojë kontratën

Rooney të rinovojë kontratën      Wayne Rooney thuhet se do të nënshkruajë kontratë të re me Manchester Unitedin, para fillimit të sezonit të ri. (c) Telegrafi         http://laj.me/6745 ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SportNews
03-07-2010, 23:50:06

Redknapp dëshiron Dos Santos të qëndrojë në Tottenham

Redknapp dëshiron Dos Santos të qëndrojë në Tottenham      Trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, beson se sulmuesi meksikan Giovani Dos Santos ende ka të ardhme në White Hart Lane. (c) Telegrafi         

SportNews
03-07-2010, 23:50:03

City kërkon Balotellin

City kërkon Balotellin      Agjenti i Mario Balotellit, Mino Raiola, ka bërë të ditur se Manchester City është i interesuar në sulmuesin e talentuar të Interit. (c) Telegrafi         http://l...

SportNews
03-07-2010, 17:50:11

Keane favorizon Aston Villan

Keane favorizon Aston Villan        Sulmuesi i Tottenhamit, Robbie Keane, raportohet se preferon një kalim te Aston Villa. (c) Telegrafi           http://laj.me/6659       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SportNews
03-07-2010, 17:50:04

Benayoun: Chelsea një prej klubeve më të mira

Benayoun: Chelsea një prej klubeve më të mira      Ish-mesfushori i Liverpoolit, Yossi Benayoun është i ngazëllyer me kalimin e tij te Chelsea. (c) Telegrafi         http://laj.me/6660   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajme Sportive
03-07-2010, 11:50:06

Honda drejt Ligës Premier?

Honda drejt Ligës Premier?      Agjenti i superyllit japonez, Keisuke Honda, ka thënë se do të ishte vështirë e refuzueshme një ofertë për klientin e tij, nga gjigantët e Ligës Premier, Liverpool apo Arsenal. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
03-07-2010, 11:50:04

Rosell: JO shuma të ‘çmendura’ për Fabregas

Rosell: JO shuma të ‘çmendura’ për Fabregas      Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, ka konfirmuar se janë duke u zhvilluar negociata në lidhje me transferimin e Cesc Fabregasit, por e ka ripërsëritur qëndrimin e tij se nuk ka ndërmend të shpenzojë shuma të ‘çmendura’ për të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajme Sportive
03-07-2010, 05:50:11

Zyrtare: Zubizarreta drejtori i ri i Barcelonës

Zyrtare: Zubizarreta drejtori i ri i Barcelonës      Kampioni i Spanjës, Barcelona, ka konfirmuar emërimin e Andoni Zubizarretas si drejtor të ri teknik, ndërsa në konferencën për shtyp të mbajtur menjëherë pas emërimit, Zubizarreta ka thënë se transferimi i Fabregasit do të jet...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajme Sportive
02-07-2010, 23:50:04

Nadal i ngazëllyer me fitoren

Nadal i ngazëllyer me fitoren      Rafael Nadal arriti që me një paraqitje të denjë të një kampioni të shtatëfishtë të ‘grand slam’ turneve ta fitonte sfidën ndaj shpresës britanike Andy Murray, ndërsa në prononcimin e tij të parë, ai pati vetëm fjalë të mira për kundërshtarin e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajme Sportive
02-07-2010, 23:50:02

Bari ëndërron Giovincon

Bari ëndërron Giovincon      Presidenti i Barit, Vincenzo Matarrese, ka thënë se ai do të dëshironte të transferonte mesfushorin e Juventusit, Sebastian Giovinco. (c) Telegrafi         http:/...

Lajme Sportive
02-07-2010, 17:50:06

Blanc edhe zyrtarisht përzgjedhës i Francës

Blanc edhe zyrtarisht përzgjedhës i Francës      Laurent Blanc sot edhe zyrtarisht është caktuar pasues i Raymond Domenech në postin e përzgjedhësit të kombëtares së Francës në futboll. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
02-07-2010, 17:50:04

Berlusconi Jr: Duhet ta transferojmë Balotellin

Berlusconi Jr: Duhet ta transferojmë Balotellin      Djali i presidentit të Milanit, Silvio Berlusconi, nuk e ka përjashtuar transferimin e sulmuesit të talentuar të Interit, Mario Balotelli. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
02-07-2010, 11:50:07

Dida falënderon fansat e Milanit

Dida falënderon fansat e Milanit      Portieri veteran brazilian, Nelson Dida, i ka thënë edhe ‘lamtumirën’ zyrtare Milanit dhe fansave të këtij klubi. (c) Telegrafi         http://laj.me/648...

Lajme Sportive
02-07-2010, 11:50:04

Trajneri i Valencias, Unai Emery, është …

Trajneri i Valencias, Unai Emery, është …      Trajneri i Valencias, Unai Emery, është i ngazëllyer me transferimin e mesfushorit të Montpellier, Tino Costa. (c) Telegrafi         http://laj....

Lajme Sportive
02-07-2010, 05:50:04

Zyrtare: Morientes largohet nga Marseille

Zyrtare: Morientes largohet nga Marseille      Kampioni i Francës, Olympique Marseille, ka njoftuar se Fernando Morientes është larguar nga klubi me marrëveshje të dyanshme që të përfundohet kontrata e tij. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
02-07-2010, 05:50:03

Klitschko i ngazëllyer për duelin ndaj Povetkin

Klitschko i ngazëllyer për duelin ndaj Povetkin      Wladimir Klitschko është shprehur mjaft i kënaqur me marrëveshjen e arritur me promotorët e rusit, Alexander Povetkin, për të zhvilluar një duel edhe pse data dhe vendi mbetet të konfirmohen. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
01-07-2010, 23:50:10

Cruyff: Rosell vështirë ta arrijë Laportan

Cruyff: Rosell vështirë ta arrijë Laportan      President-nderi i Barcelonës, Johan Cruyff, ka deklaruar se nuk do të jetë e lehtë për presidentin e ri të Barcelonës, Sandro Rosell, që të ketë sukses sa Joan Laporta. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
01-07-2010, 23:50:04

Galliani: Duhet të shesim lojtarë për Ibrahimovic

Galliani: Duhet të shesim lojtarë për Ibrahimovic      Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, i ka thënë shtypit se nuk do të ketë transferime të reja, para se klubi t’i shesë disa prej lojtarëve aktualë. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
01-07-2010, 17:50:08

Interi, ultimatum Realit për Maicon

Interi, ultimatum Realit për Maicon      Interi i ka dhënë ultimatum Real Madridit që të paguajë 30 milionë euro për mbrojtësin e djathtë, Maicon, ose në të kundërtën negociatat për të do të pezullohen. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
01-07-2010, 17:50:05

Napoli bisedon me Juven për Trezeguet

Napoli bisedon me Juven për Trezeguet      Dëshira e Napolit për transferimin e sulmuesit të Juventusit, David Trezeguet, është pranë realizimit, pasi që agjenti i francezit ka deklaruar se skuadrat janë në bisedime për një transferim të mundshëm. (c) Telegrafi         

M A X
01-07-2010, 16:57:11

Queiroz kërcënon Ronaldon me përjashtim

Polemika pa fund në kampin e Portugalisë pas eleminimit në fazën e 1/8-ave nga Spanja.Tekniku Carlos Queiroz i është kundërpërgjigjur mjaft ashpër yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo pas gjesteve jo të hijshme dhe kritikave të tij ndaj trajnerit.“Portugalia ka nevojë për Cristiano Ronaldo-n dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-07-2010, 16:51:33

Pse shkëmbehen fanellat?

Shkëmbimi i fanellave ndërmjet futbollistëve në fund të lojës është bërë pjesë e pandashme në futbollin modern. Kjo praktikë ka filluar të përdoret që 80 vjet. Por, përse shkëmbehen fanellat? Kjo bëhet në shenjë respekti dhe shoqërie ndërmjet futbollistëve.Është një praktikë e p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajme Sportive
01-07-2010, 01:50:06

Juventusi dënohet për transferimin e Amaurit

Juventusi dënohet për transferimin e Amaurit      Federata Italiane e Futbollit (FIGC), ka konfirmuar se komisioni disiplinor ka ndërmarrë masa ndaj klubeve si Juventusi, Chievo dhe Palermo, ashtu si ndaj shumë individëve të tjerë, të përfshirë në transferimin e Amaurit në vitin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Lajme Sportive
01-07-2010, 01:50:04

Wimbledon, Murray-Nadal gjysmëfinalja e dytë

Wimbledon, Murray-Nadal gjysmëfinalja e dytë      Andy Murray ka arritur në gjysmëfinale të Wimbledonit për herë të dytë në karrierën e tij, ndërsa të njëjtën gjë e bëri edhe Rafael Nadal, që do të jetë kundërshtar i Murrayt në gjysmëfinale. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
30-06-2010, 17:50:03

Prezantohet topi i ri i Serie A

Prezantohet topi i ri i Serie A      Serie A dhe Nike kanë prezantuar topin e ri “Total 90 Tracer LC” në stadiumin Nike të Milanos, dhe njëherit ky është topi zyrtar që do të përdoret në ndeshjet e sezonit 2010/2011. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
30-06-2010, 11:50:06

Del Nido pret ofertë ‘qesharake’ nga Milani

Del Nido pret ofertë ‘qesharake’ nga Milani      Presidenti i Sevillas, Jose Maria Del Nido, ka pranuar se ai është duke pritur një ofertë qesharake nga Milani për Luis Fabainon, duke parë merkaton e deritanishme të Rossonerëve. (c) Telegrafi         

Lajme Sportive
30-06-2010, 11:50:03

Valdano: Duhet të bëjmë edhe dy transferime

Valdano: Duhet të bëjmë edhe dy transferime      Drejtori i Real Madridit, Jorge Valdano, ka thënë se Real Madridi do të duhet të transferojë edhe dy apo tre lojtarë tjerë, pas zyrtarizimit të Angel Di Marias. (c) Telegrafi         

Berni
24-06-2010, 15:17:50

FIFA, hartë të Serbisë pa Kosovën

Federata Botërore e Futbollit FIFA ka publikuar një hartë të Serbisë pa Kosovën në buletinin informativ zyrtar para ndeshjes së kombëtares së këtij vendi dhe Australisë, që përfundoi me rezultatin 2-1 për ekipin australian.Në buletin, sipas gazetës serbe "Press", në Serbi ishin përllogaritur 7 m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-06-2010, 00:12:05

SHBA fajëson FIFA-n për golin e anulluar nga arbitri Coulibaly

Barazimi 2-2 midis Shteteve të Bashkuara dhe Sllovenisë nuk përputhet absolutisht me konceptin "Fair Play"SHBA fajëson FIFA-n për golin e anulluar nga arbitri CoulibalyJOHANNESBURG, Afrikë e Jugut - Presidenti i FIFA-s, Josep Blatter, duhet të jetë duke u kënaqur në suitën e tij...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-06-2010, 01:06:55

Shorti i “Europa League”, BESA - OLYMPIAKOS

Kundërshtari i Besës në Kupat e Europës për sezonin 2010-2011 është një skuadër e njohur greke, por edhe përtej kufijve helenë, që mban emrin Olympiacos. Ndeshja e parë kualifikuese do të luhet në Shqipëri, më 15 qershor, ndërsa sfida e kthimit në Athinë, më 22 qershor. Olympiacos FC, i njohur e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-06-2010, 17:14:22

Shorti i, UEFA Champions League/ FC Sheriff (MDA) - KS Dinamo Tirana (ALB)

Skuadra kampione e Shqiperise Dinamo do te perballet ne turin e pare te UEFA Champions League me kampionet e Moldavise FC Sheriff. Nje skuader me e dobet se skuadra jone kampione ne leter, por mbetet per tu pare ne fushen e lojes. Nje shans i mire ky per skuadren e Dinamos per te kaluar kete tur...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-06-2010, 16:58:35

Shorti i Europa League/ KF Tirana-ZTE(HUN) dhe Laci-Dnepr Mogilev(BLR)

Dy skuadrat tona Tirana dhe Laci kane njohur kundershtaret e tyre ne Europa League.Bardheblute do te perballen me skuadren ZTE te Hungarise. Ata jane renditur ne vendine peste ne kampionatin e fundit dhe kane mundur te sigurojne pjesemarrjen ne Europa League fale daljes se tyre ne finalen e kupe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
17-06-2010, 00:38:28

Selman Stërmasi - Emri që vlen më shumë se një stadium

Nga Agron SEJAMINI"Tirona", këtë vit do të festojë 90-vjetorin e krijimit. Dollia e parë në shenjë respekti dhe mirënjohje, i takon këtij burri. Jo vetëm pse ka qenë presidenti i parë i këtij klubi futbolli, apo pse ato kupa në të dy anët e tij, janë trofetë e para të bardhebluve, por, sepse ky ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-06-2010, 00:29:51

Gjermania një ekip me vetëm 2 gjermanë

Në këtë skuadër imagjinare gjermane luajnë 9 futbollistë me prejardhje të huaj. Të gjithë përveç portierit Neuer dhe mbrojtësit MertesackerGjermania një ekip me vetëm 2 gjermanëPërfytyroni këtë skuadër: Neuer - Boateng, Tasci, Aogo, Mertesacker - Khedira, Trochowski, Özil, Pod...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-06-2010, 00:27:33

Grimca Botërorësh

Kualifikimi për Botërorin 1974, mbrojtja e pathyeshme e Raymond Goethals provon që të kalojë Hollandën e futbollit total dhe pothuajse ia arrin. Bile, në një moment të caktuar ia arrin tamam...Grimca Botërorësh, rekordi i hidhur i BelgjikësAsnjë revolucion i madh nuk ka ndodhur pa një thërmijë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-06-2010, 16:26:51

100 futbollistët më të mirë të historisë botërore

Duke filluar nga Kasiljas, Maldini, Zidane e deri te Ronaldo në sulmFOTO FUTBOLLISTASHPërpara pak ditësh gazeta e përditshme sportive spanjolle “Marca” ka bërë një sondazh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-06-2010, 19:43:38

Valentino Rossi dëmtohet rëndë, lamtumirë” MotoGp d’Italia”

Valentino Rossi, piloti Italian me famë botërore është rrëzuar gjatë provave zyrtare të “MotoGp d\'Italia” dhe ka thyer këmbën e djathtë, dhe pikërisht ditën e sotme do të kryejë një ndërhyrje kirurgjikale të menjëhershme Ky dënmtim do ta mbajë larg garave me motor për të paktën 3 muaj dhe me kë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-05-2010, 00:31:02

Renova e Tetovës fiton kampionatin e Maqedonise

Ekipi shqiptar i futbollit Renova, fiton Kampionatin në Maqedoni, duke u bërë skuadra e parë shqiptare që merr këtë trofe.Në vitin 2005 ishte skuadra Bashkimi e Kumanovës që arriti të marrë trofeun e Kupës së Maqedonisë. Renova e kryesoi kampionatin qe nga fillimi i edicionit fitoi me 55 pike, 5...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-05-2010, 13:53:06

Hetim dhe ndëshkime për goleadat e dyshimta

U desh të prisnim një sezon të tërë për të parë goleada në kampionatin shqiptar.Gjithçkaje i parapriu ndeshja e së premtes Besa-Gramozi 6-4 në Superiore. Por kjo u përsërit në mënyrë jashtë mase të ekzagjeruar në Kategorinë e Parë, ku në vetëm dy ndeshje u shënuan 22 gola: Elbasani-Bylis 8-4 dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
11-05-2010, 16:39:22

Lorik Cana merr titullin "Ambasador i Shqiptareve ne bote"

Lorik Cana është shpallur personaliteti shqiptar i vitit në Britaninë e Madhe nga gazeta e komunitetit “The Albanian”. Talentit të futbollit shqiptar iu dorëzua cmimi i përvitshëm që jep kjo gazetë me motivacionin “Ambasador i shkëlqyer i shqiptarëve në botë”.Petrit Kucana, botues i “The Albania...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
rugbyshqiptar
10-05-2010, 21:25:32

RREGBI NE SHQIPERI

Te dashur lexues deshirojme qe me kete teme rregbi ne shqiperi deshirojme qe te perkrahet nga ju.Interesimin qe kemi bo per kete sportte bukur, na kane shtyre shume shqiptar qe luajne rugby ne itali,ata kane vite qe luajne rugby ne kampionate te ndryshme,duke filluar nga kategoria me e larte d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
28-04-2010, 23:39:50

Kombëtarja kuqezi ngjit 3 vende në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja kuqezi ngjit 3 vende në renditjen e FIFA-s     Shqipëria u ngjit me 3 vende në renditjen botërore mujore të FIFA-s, të publikuar sot në faqen zyrtare (fifa.com), duke u pozicionuar tani në vendin e 80-të nga vendi i 83-të që ishte në klasifikimin paraardhës Balkanweb
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-04-2010, 02:38:54

Bajern Mynih ne finale

Një tregolësh i sulmuesit kroat Ivica Oliç u ka siguruar gjermanëve të Bajern Mynih finalen e Ligës së Kampionëve pas 9 vjetësh.Në ndeshjen e dytë të gjysmëfinaleve të trofeut më të rëndësishëm futbollistik në Europë, luajtur në “Stade Gerland”, bavarezët kaluan në avantazh që në minutën e 26 më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Loadingg, olti

Inter - Barcelona 3-1

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-03-2010, 13:30:25

Kuqezinjtë fitojnë 13 pozicione ne renditjen e FIFA-s

Kombëtarja kuqezi ka fituar plot 13 pozicione në renditjen mujore të FIFA-s që është publikuar ditën e sotme.Fitorja 1-0 në miqësoren me Irlandën e Veriut, duket se e ka rritur shumë prestigjin e kombëtares se drejtuar nga kroati Kuzhe, e cila tashmë ndodhet në vendin e 83-të me 54 pikë më shumë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
I.Azizi
21-03-2010, 09:26:51

Romë: Ndahet nga jeta Naim Kryeziu

Njëri prej futbollistëve më të suksesshëm kosovarë, Naim Kryeziu, ka ndërruar jetë të shtunën. Kryeziu vdiq në moshën 92-vjeçare në Romë të Italisë, kanë bërë të ditur mediumet italiane. Kryeziu është futbollisti i vetëm shqiptar që ka fituar "scudetton" italiane. Futbollisti i lindur në Gjakovë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe