Tema Sportive - 30

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

Berni
02-02-2010, 20:36:18

Barcelona, skuadra me e shtrenjte e planetit

Barcelona eshte skuadra me e mire ne qarkullim per momentin dhe kete pakkush e ve ne dyshim, por klubi katalanas vazhdon te thyeje rekorde edhe ne statistikat mediatike.Sipas te dhenave, stoli i skuadres qe fitoi 6 trofe ne vitin 2009, eshte me i shtrenjti ne bote. Kete analize e ben faqja gjerm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ramaik, olti

Përgjaket derbi Tirana – Dinamo

ramaik
01-02-2010, 11:15:39
Derbi i Tiranes
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-01-2010, 15:28:33

Cana, serish lojtari me i mire

Lorik Cana eshte shpallur “Lojtari me i Mire” pas sondazhit te zakonshem qe faqja e Sanderlendit organizon pas çdo ndeshjeje qe luan skuadra.Edhe per takimin e luajtur ne FA Cup kunder Portsmuthit, kapiteni i “maceve te zeza” ka marre me shume vota nga tifozet, te cilet e kane vleresuar per loje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-01-2010, 23:56:23

Lamtumira e Panajot Panos

“I shpejte si era, energjik, depertues, i papermbajtshem ”. Keto jane epitetet e komentatoreve radiofonike te kohes qe kane mbetur ne kujtesen e sportdashesve shqiptare per ish futbollistin e famshem te Partizanit dhe Kombetares, Panajot Pano.I lindur ne qytetin e Durresit ne 1939-en, i zbuluar ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, shejtania, Trendafili i kuq

Nderron jete legjenda Panajot Pano

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-01-2010, 23:42:53

Collina arbitri me i mire i historise

Italiani Pierluigi Collina eshte shpallur arbitri me i mire i historise nga Instituti Nderkombetar i Historise dhe Statistikave te Futbollit (Iffhs).Kreu aktual i shoqates se arbitrave italiane, mban vendin e pare me 86 pike, 20 me shume se gjermani Markus Merk. Vendi i trete per danezin Peter M...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-01-2010, 15:59:35

Sandërlend-Lion, nis beteja për Lorik Canën

Sandërlendit i duhet të përballojë një betejë merkatoje të pazakontë në lidhje me Lorik Canën, teksa interesimi i francezëve të Lionit po rritet çdo ditë.Ndërkombëtari shqiptar 26-vjeçar rezultoi një nga blerjet e shkëlqyera të trajnerit Stiv Bruse, që pagoi 5.8 milionë euro për ta marrë atë nga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-01-2010, 23:30:25

Startojne ndeshjet, Barcelona perballe Villarreal

Futbolli Europian do te startoje vitin 2010 me ndeshjet nga kampionati spanjoll. Kampionia e vendit ne fuqi, Barcelona do te prese ne Kamp Nou skuaden e Vijarealit e cila vjen pas tre fitoreve radhazi.Trajneri i katalanasve Guardiola ka vleresuar kundershtarin por ka pohuar se skuadra eshte e pr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ramaik
02-01-2010, 04:00:35

10 golat më të bukur te 2009-tes

Siç dihet, goli është fruti i futbollit. Të gjithë sportdashësit e dinë mirë se ç’zhgënjime përjetojnë në ndeshet që mbyllen pa gola. FIFA ka përzgjedhur 10 golat më të bukur të viti 2009 [FIFA Puskas Award 2009 - Top ten goals of the year].Ndoshta nuk mund të përkojnë me më të preferuarit tuaj,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-12-2009, 18:18:28

Bekham kthehet te Milani

Devid Bekham i është bashkuar Milanit ditën e djeshme, madje 4 orë pas mbërritjes në Itali ka zhvilluar stërvitjen e parë me këtë skuadër. Ai mbërriti në aeroportin e Malpensës në Milano në orën 11 dhe rreth orës 15 ka qenë në Milanelo, ku është pritur me duartrokitje nga ana e pjesës tjetër të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2009, 12:25:04

Man. UTD, Guardiola pas Ferguson

Man. UTD, Guardiola pas FergusonTrajneri i Barcelonës ende nuk e ka rinovuar kontratën me klubin katalanPyetjet që qarkullojnë prej shumë kohësh në radhët e tifozëve të Mançester Junajtid, skuadrës që ka fituar më shumë trofe në Angli, mbeten të njëjtat: Kush do t‘i garantojë va...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-12-2009, 13:41:39

Lorik Cana, fitues edhe ne poker

Lorik Cana ka lindur per te qene nje fitues. Kjo jo vetem ne fushat e futbollit, por edhe ne aktivitete per te cilat mesfushori shqiptar nuk eshte shume i njohur.Pas paraqitjeve te jashtezakonshme me fanellen e Sanderlendit ne Premiershipin anglez, 26-vjeçari ka shpalosur aftesite e tij edhe ne ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-12-2009, 10:53:37

Bajern gjunjezon Juven ne Torino

Bajern Mynih, Mancester Junajtid, CSKA e Moskes dhe Milan jane skuadrat tjera te kualifikuara ne turin tjeter te Liges se Kampioneve duke kompletuar 8 ekipet e para qe vazhdojne me tej kete kompeticion.Gjermanet e Bajernit kane turperuar Juventusin ne Olimpiko pasi kane fituar 4-1 ndaj skuadres ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2009, 13:35:46

Champions, tetë "bileta" në ankand

Champions, tetë "bileta" në ankandMë 30 shtator, mbrojtësi marsejez ndërhyri rëndë ndaj Ronaldos duke e lënë dy muaj jashtë fushaveJuve-Bajern, supersfida e mbrëmjes. Real, Milan e OM luajnë për kualifikimin në Grupin CMe fitoret e arritura përpara dy javëve, Fiorentina...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-12-2009, 15:17:30

Boterori 2010 merr jete sot ne oren 18:00

[html] Boterori 2010 merr jete sot ne oren18:00
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-12-2009, 11:05:20

Lionel Messi fiton Topin e Artë

Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë, çmimin më të madh evropian të futbollit.Messi, i cili luan për Barcelonën dhe kombëtaren e Argjentinës, u bë argjentinasi i parë i cili shpallet futbollist më i mirë i Evropës duke rrembyer Topin e Arte.Messi, 22 vjeçar e mundi kete vit pikerisht fituesin e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2009, 11:10:07

Publikohet lista e "FIFA World Player"

[html]
Publikohet li...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-10-2009, 12:25:57

Shqipëria, 10 mijë euro gjobë për dushet me ujë të ftohtë

Shqipëria, 10 mijë euro gjobë për dushet me ujë të ftohtëMë 9 shtator, Danimarka u largua nga "Qemal Stafës" pa u larëErald KodheliMungesa e ujit të ngrohtë në dushet e stadiumit "Qemal Stafa" i ka kushtuar Federatës Shqiptare të Futbollit 10 mijë euro gjobë (15 mijë franga zvic...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
19-10-2009, 14:33:14

Topi i arte 2009, publikohet lista e pretendenteve

Publikohet lista e emrave kandidate per te fituar Topin e Arte 2009. Ne 30 emrat e pare bien ne sy 6 lojtare q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 13:15:44

Lusio: Inter e Juve, duel për titullin

Lusio: Inter e Juve, duel për titullin"Rruga deri në fund të sezonit është e gjatë, të ruajmë përqendrimin"Altin ManallariAshtu si kishte bërë për sfidën me Napolin, Zhoze Murinjo vazhdon të mos paraqitet në konferencën për shtyp dhe lë një prej lojtarëve të Interit të flasë. Pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-09-2009, 18:43:13

Kushtet skandaloze ne "Qemal Stafa"

Disa foto te News24 tregojne se ne cfare kushtesh skandaloze gjendet stadiumi i vetem kombetar, ne te cilin behen ndeshjet dhe takimet nderkombetare te kombetares tone.Nuk e di se cfare njerezish mund te jene ata drejtues qe e kane lene kete stadium kombetar ne kushte qe kurresesi s'mund te lidh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-09-2009, 16:45:32

"UFA Sport" blen Superligën, Dinamo e Tirana jashtë

Eshtë bërë zyrtare më në fund marrëveshja mes kompanisë gjermane të së drejtave televizive, "UFA Sport" dhe FSHF-së, si përfaqësuese e klubeve shqiptare të superligës në këtë kontratë. Megjithatë, në dokumentin e kthyer në kontratë ligjore tashmë janë hedhur firmat e të gjithë përfaqësuesve të k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-09-2009, 13:54:57

Starton Champions League, nis gjuetia e "thesarit"

Starton Champions League, nis gjuetia e "thesarit"Në 6 vite janë shpërndarë më shumë se 3 miliardë euro"Kupa me veshë të mëdhenj" po bëhet gjithnjë edhe më tërheqëse. Por paratë që shpërndahen nga kompeticioni më i madh europian për klube janë gjithnjë e më të shumta. Në fakt, C...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-09-2009, 15:31:01

Bilardo: Vetëm Jezusi e largon Diegon

Bilardo: Vetëm Jezusi e largon DiegonMenaxheri i Argjentinës mbështet "Pibe de Oro". Të hënën, takim me presidentin GrondonaE ardhmja e Diego Armando Maradonës në stolin e përfaqësueses argjentinase do të vendoset të hënën. Pas dy humbjeve me Brazilin dhe Paraguain, të cilat kom...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-09-2009, 10:28:09

Barazim historik i kuqezinjve ndaj Danimarkes

Barazim historik 1-1 i kombetares shqiptare ne “Qemal Stafa” ne ndeshjen e luajtur kunder kryesuesve te grupi tone, Danimarkes.Ndeshja ka nisur me mire per nordiket te cilet ne pjesen e pare te takimit e kerkuan me shume golin, dhe per pak e gjeten ne minuten e 23 kur mbrojtesi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-08-2009, 23:13:02

Një Pelé i dytë me emrin Michel Platini

PrologËndërronte, vogëlushi Michel. Si të gjithë që kanë moshën për të ëndërruar. Shpikte ndeshje futbolli të pambarimta në oborrin përpara barit të gjyshit, atje në Jouef. Lokali ishte plot me italianë, pasi gjyshi kishte ardhur në Lorenë nga Agrate Conturbia, provincë e thellë e Novara, në kër...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Sirio00
02-07-2009, 10:38:56

(HOMAZH) Ndahet nga jeta Petro Ruci, ylli i futbollit vlonjat dhe shqiptar

Dje ne mengjes u nda nga jeta ne nje spital te Athines, nje nga yjet e futbollit shqiptar te te gjitha koherave, Petro Ruci, pas nje semundjeje te rende dhe te pasherueshme.Kjo rubrike eshte nje homazh per kete sportist te madh, pjesee viteve me te lavdishme te futbollit shqiptar, te atyre koh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-06-2009, 17:06:01

Kombetarja mund te mbetet jashte garave pas vitit 2010

Aranit MuraciNe evropianin "Euro 2012", kombetarja mund te mbetet edhe jashte grupit. Propozimi i Sep Blaterit, nese merr forme zyrtare, do te klasifikoje ekipin kombetar ne nje turne para- eliminator, sic ndodh me ekipet tona qe luajne ne kompeticionet evropiane. Ne ndeshjet e grupeve ne "Champ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-05-2009, 23:54:28

Partizani bie nga kategoria

Partizani nuk arrin te perfundoje me sukses kete sezon duke rene nje kategori me poshte ne Kategorine I.Skuadra me me shume trofe ne Shqiperi u mund nga Kastrioti ne ndeshjen play out te zhvilluar sot ne “Niko Dovana” te Durresit. Goli i vetem i takimit u shenua ne minuten e 44-...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
02-05-2009, 11:50:41

Liverpool FC kerkon Lorik Canen

Trajneri i Liverpulit, Rafael Benitez, pohon interesimin e tij për Lorik Canën, kapitenin mjaft të vlerësuar të Olimpikut të Marsejës, si njeriun e duhur për të zëvendësuar Xabi Alonson, që, mesa duket, do të largohet nga "Anfield Road". Këtë gjë e bën të ditur gazeta angleze, "Telegraph". Ky la...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-02-2009, 10:38:47

Panajot Pano, një nga 50 futbollistët europianë të shekullit

Mjeshtri i Madh, është vlerësuar nga UEFA si një nga 50 futbollistët europianë të shekullitSa e vonuar statuja për Panajot Panon!Nga Agron SejaminiMë e pakta gjë që mund të bëhej për Panajot Panon, do të ishte vendosja e një statuje, në një nga lulishtet më të bukura të Kryeqytetit... Themi më e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-01-2009, 18:11:40

Metodat italiane te SK Tirana

Bençivenga: Metodat italiane te TiranaNdihmësi italian i Kolës beson te triumfi me bardheblutëKishte provuar një aventurë në klubin e Tiranë para disa vitesh, por pas dështimit të shpejtë së bashku me mikun e tij, Leonardo Menekini, ishte menduar si i harruar për këtë skuadër. Mirëpo presidenti ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe