×
Hyrja
Profili

Biseda, Diskutime, Lajme rreth Sportit

*
SportNews
ne: 12-09-2011, 22:50:02
Barcelona, Messi: Mos t’i lëshojmë pe Murinjos

Sporti

Barcelona, Messi: Mos t’i lëshojmë pe Murinjos“Te perpiqemi te mos i leshojme pe Murinjos. Edhe pse nuk eshte gjithnje e lehte, sepse nganjehere thote gjera qe te irritojne”. Keshtu eshte shprehur futbollisti i Barcelones, Lionel Messi.

*
SportNews
ne: 12-09-2011, 14:50:10
Maradona: Mourinho është më i miri

Sporti

Maradona: Mourinho është më i miriDiego Armando Maradona ka lavderuar serish trajnerin e Real Madrid, Jose Mourinho. Trajneri aktual i ekipit Al Wasl theksoi se tekniku portugez eshte me i miri ne bote.

*
SportNews
ne: 12-09-2011, 06:50:02
Përfundon kampionati i vrapimit në mal

Sporti

Përfundon kampionati i vrapimit në malMarks King eshte fituesi i gares se 12 km ne kampionatin boteror te Vrapit ne Mal qe u zhvillua ne Tirane. Atleti amerikan e mbylli garen me kohen 57 min e 6 sek duke marre medaljen e arte ne kete disipline.

*
SportNews
ne: 11-09-2011, 22:50:03
Superliga, fiton Flamurtari dhe Apolonia

Sporti

Superliga, fiton Flamurtari dhe ApoloniaI jane bashkangjitur skuadrave te kreut edhe Flamurtari me Apolonine. Vlonjatet kane mposhtur 2-1 debutuesit e Kamzes nderkohe qe fieraket fituan 2-0 ndaj Dinamos.

*
SportNews
ne: 11-09-2011, 14:50:04
Bundesliga, 7 gola për Bayern Munchen

Sporti

Bundesliga, 7 gola për Bayern Munchen Bayern Munchen shenon nje tjeter fitore ne Bundesligen gjermane. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=...

*
SportNews
ne: 11-09-2011, 08:50:02
Tiranë, kampionati botëror i vrapimit në mal

Sporti

Tiranë, kampionati botëror i vrapimit në malPer here te pare, ne Shqiperi do te zhvillohet Kampionati Boteror i Vrapimit ne Mal, qe kete vit ka edicionin e tij te 27t-e.

*
SportNews
ne: 11-09-2011, 00:50:03
Nis Superliga

Sporti

Nis SuperligaKa startuar sezoni i ri i Superliges me dy ndeshjet e pasdites Vllaznia-Laçi dhe Bylis-Shkumbini.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=...

*
SportNews
ne: 10-09-2011, 16:50:05
Maradona: Nuk shohë më ndeshjet e Argjentinës

Sporti

Maradona: Nuk shohë më ndeshjet e ArgjentinësQe kur ka lene pankinen e Argjentines, Diego Armando Maradona nuk ka pare me garat e skuadres dhe mbi te gjitha nuk ka asnje deshire te kthehet ta stervise.

SocialNetwork
ne: 10-09-2011, 16:38:17
Taçi Oil sponsorizon klubin italian të Milan-it

Sporti

TIRANË - Taci Oil sponsorizon klubin italian të futbollit Milan për këtë sezon. Marrëveshja është firmosur për sezonin 2011-2012, ndërsa për këtë marrëveshje është nevojitur ndërhyrja e kompanisë këshilluese të klubit të mirenjohur, Infront.Marrëveshja është zyrtarizuar në zyrat e klubit italian...

*
SportNews
ne: 10-09-2011, 10:50:02
Peshëngritje, në Shqipëri Evropiani për të Rritur

Sporti

Peshëngritje, në Shqipëri Evropiani për të RriturShqiperia ka fituar te drejten e organizimit te Kampionatit Evropian te Peshengritjes per te Rritur ne vitin 2014.

*
SportNews
ne: 10-09-2011, 02:50:03
Nis Seria A, spektakël në San Siro

Sporti

Nis Seria A, spektakël në San SiroLoje e shpejte, grinte e gola. Kjo eshte panorama e ndeshjes se pare te sezonit 2011-2012 te Serise A qe ngriti siparin me ndeshjen Milan-Lacio.

*
SportNews
ne: 09-09-2011, 18:50:03
Gjermani, futbollistët duan psikolog

Sporti

Gjermani, futbollistët duan psikologNuk mjafton vetem stervitja e trupit, edhe mendja duhet te kete pergatitjen e vete. Per kete futbollistet gjermane duan nje psikolog ne stafin teknik.

*
SportNews
ne: 09-09-2011, 12:50:02
Milan, Cassano ul në stol Paton

Sporti

Milan, Cassano ul në stol PatonAntonio Cassano do ta nise ndeshjen e mbremjes se sotme ndaj Lazios si titullar duke lene ne stol brazilianin Alexandre Pato.

*
SportNews
ne: 09-09-2011, 04:50:02
“Shtëpia” e re e Juventusit

Sporti

“Shtëpia” e re e JuventusitMe nje ceremoni spektakolare eshte peruruar stadium i ri i Juventusit qe tashme eshte ne prone te klubit, pas 114 vitesh. http...

*
SportNews
ne: 08-09-2011, 20:50:02
Seria A, tre lojtarë shqiptarë

Sporti

Seria A, tre lojtarë shqiptarëTe premten fillon sezoni i ri i Serise A me ndeshjen e pare, Milan-Lacio. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id...

*
SportNews
ne: 08-09-2011, 12:50:02
Bota e hokeit në zi për ekipin rus

Sporti

Bota e hokeit në zi për ekipin rusRusia dhe e gjithe bota e hokeit po mbajne zi per vdekjen e 36 lojtarevedhe zyrtareve te ekipit te Lokomotives se Jaroslavlit ne nje incident ajror.

*
SportNews
ne: 08-09-2011, 04:50:02
Euro 2012, kualifikohet edhe Holanda

Sporti

Euro 2012, kualifikohet edhe HolandaEdhe Holanda ka ruajtur hapin per ne Euro 2012 me Gjermanine, Italine dhe Spanjen.http://www.top-channel.tv/artikull....

*
SportNews
ne: 07-09-2011, 20:50:02
Marca: Neymar, Reali rrezikon sanksione

Sporti

Marca: Neymar, Reali rrezikon sanksioneNuk ndalet telenovela klasike perreth yllit te ri te Brazilit dhe Santos, Neymar, i ndjekur nga Real Madrid i Jose' Mourinho, me te cilin ka firmosur nje marreveshje paraprake, por qe i intereson edhe Barcelones se Pep Guardiolas.

*
SportNews
ne: 07-09-2011, 12:50:02
Greqi, kampionët olimpikë, të pafajshëm

Sporti

Greqi, kampionët olimpikë, të pafajshëmKampionet Olimpike te Sidneit, sprinteret greke Kostas Kenderis dhe Katerina Thanu jane konsideruar perfundimisht te pafajshem nga Gjykata eApelit te Athines.

*
SportNews
ne: 07-09-2011, 04:50:02
Euro 2012, Italia siguron finalet

Sporti

Euro 2012, Italia siguron finaletItalia eshtekombetarja tjeter qe i bashkohet Gjermanise se kualifikuar per ne finalet e Euro 2012, nderkohe thuajse te kualifikuara (ndonese jo matematikisht) jane edhe Anglia e Holanda.

*
SportNews
ne: 06-09-2011, 20:50:02
U-21, Shqipëria mund 4-3 Moldavinë

Sporti

U-21, Shqipëria mund 4-3 MoldavinëKombetarja shqiptare e Shpresave ka mundur me rezultatin 4-3 kombetaren U-21 te Moldavise, ne ndeshjen e vlefshme per eliminatoret e Euro 2013 te 21-vjeçareve.

*
SportNews
ne: 06-09-2011, 12:50:02
Shorti i Superligës shqiptare

Sporti

Shorti i Superligës shqiptareËshtë hedhur shorti i sezonit 2011/2012 i shtyrë disa herë në këtë sezon për shkak të problemeve me statusin të klubeve shqiptare.

*
SportNews
ne: 06-09-2011, 04:50:02
Kampionati botëror i atletikës

Sporti

Kampionati botëror i atletikësNe diten e fundit te kampionatit boterore te atletikes ne Daedu te Korese eshte skuadra e Xhamajkes ajo qe befason serish.h...

*
SportNews
ne: 05-09-2011, 20:50:03
Shorti i Superligës shqiptare

Sporti

Shorti i Superligës shqiptareËshte hedhur shorti i sezonit 2011/2012 i shtyre disa here ne kete sezon per shkak te problemeve me statusin te klubeve shqiptare.

*
SportNews
ne: 05-09-2011, 12:50:03
Humb medaljen e artë për shkak të flokëve

Sporti

Humb medaljen e artë për shkak të flokëveNastassia Mironchyk-Ivanova do ta mbaje mend gjate boterorin e atletikes te zhvilluar ne Daegu te Korese se Jugut.

*
SportNews
ne: 05-09-2011, 04:50:02
Blank vlerëson Shqipërinë

Sporti

Blank vlerëson ShqipërinëFranca ndodhet ne Tirane ku po pergatitet pas fitores me kuqezinjte per ndeshjen e radhes me Rumanine. Nje dite pas kesaj fitoreje te rendesishme per ta, trajneri Loran Blank ka pergezuar lojen e Shqiperise duke theksuar veshtiresite e skuadres se tij ne...

*
SportNews
ne: 04-09-2011, 20:50:03
Edicioni i parë i trofeut Supersport

Sporti

Edicioni i parë i trofeut SupersportPer here te pare ne kete sezon, ne prag te fillimit te Superliges shqiptare te futbollit, kompania Digitalb-Supersport ka zhvilluar turneun me tre skuadra per trofeun Supersport ne stadiumin “Niko Dovana” te Durresit.

*
SportNews
ne: 04-09-2011, 12:50:02
Barcelona, Puyol mund të rikthehet ndaj Milanit

Sporti

Barcelona, Puyol mund të rikthehet ndaj MilanitCarles Puyol, kapiteni i Barcelones, mund te rikthehet te luaje serish ne ndeshjen e pare te fazes se grupeve te Liges se Kampioneve, me 13 shtator ndaj Milanit.

*
SportNews
ne: 04-09-2011, 04:50:02
Sëmundja nga e cila vuajnë më shumë sportistët

Sporti

Sëmundja nga e cila vuajnë më shumë sportistëtNje nga semundjet qe prek me shume sportistet e elites eshte http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss...

*
SportNews
ne: 03-09-2011, 20:50:02
Atletikë, Bolt fiton medaljen e artë në 200 metra

Sporti

Atletikë, Bolt fiton medaljen e artë në 200 metraNe kampionatin boteror te atletikes qe po zhvillohet ne Daegu te Korese vjen shume shpejt kunderpergjigjia e Usain Bolt pas skualifikimit ne finalen e madhe te 100 metrave.

*
SportNews
ne: 03-09-2011, 04:50:02
Euro 2012, goleadë e Holandës dhe Gjermanisë

Sporti

Euro 2012, goleadë e Holandës dhe GjermanisëU luajten ndeshjet e radhes te vlefshme per eliminatoret Euro 2012. Ne sy rane fitoret e thella te Holandes, Gjermanise, Anglise dhe Portugalise.

*
SportNews
ne: 02-09-2011, 20:50:02
Shqipëri-Francë, formacionet zyrtare

Sporti

Shqipëri-Francë, formacionet zyrtareShqiperia do te luaje me dyshen sulmuese Salihi-Bogdani ndaj Frances, ne ndeshjen e vlefshme per eliminatoret e Euro 2012 qe do te zhvillohet ne oren 21.00 ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa”.

*
SportNews
ne: 02-09-2011, 12:50:02
FSHF: Do të ndeshemi si të barabartë me Francën

Sporti

FSHF: Do të ndeshemi si të barabartë me Francën Federata Shqiptare e Futbollit pak ore para ndeshjes se madhe Shqiperi-France deklaron se skuadra eshte e pergatitur per takimin, ndersa shpreson per loje te bukur dhe per rezultat pozitiv.

*
SportNews
ne: 02-09-2011, 04:50:02
Francezët në Dajt

Sporti

Francezët në DajtNe prag te stervitjes se pare ne “Qemal Stafa pasditen e sotme, perfaqesuesja e Frances ka zhvilluar nje shetitje ne Malin e Dajtit. htt...

*
SportNews
ne: 01-09-2011, 20:50:02
Blank: Shqipëria i ka shanset

Sporti

Blank: Shqipëria i ka shanset“Ne kemi shume respekt per ekipin shqiptar dhe mund te them se i kane edhe ata shanset per tu kualifikuar. Di qe ka fituar disa ndeshje qe ka luajtur ne Tirane. Franca ne teresi ka shume respekt per Shqiperine.”

*
SportNews
ne: 01-09-2011, 12:50:02
Shqipëri-Francë, policia merr masa

Sporti

Shqipëri-Francë, policia merr masaPolicia e Tiranes merr masa per mbarevajtjen e ndeshjes Shqiperi-France, qe zhvillohet te premten ne mbremje.http://www...

*
SportNews
ne: 01-09-2011, 04:50:03
Inter godet në fund, blen Zaraten

Sporti

Inter godet në fund, blen ZaratenInteri godet ne oret e fundit te mbylljes se merkatos verore. Zikalterit kane siguruar sherbimet e sulmuesit te Lacios, Mauro Zarate.

*
SportNews
ne: 31-08-2011, 20:50:02
F1, Alonso: Vettel tek Ferrari? Është i mirëpritur

Sporti

F1, Alonso: Vettel tek Ferrari? Është i mirëpriturFernando Alonso e Sebastian Vettel tek Ferrari. Nje skenar mahnites, i imagjinuar nga spanjolli i kokekuqes. I intervistuar nga e perditshmja gjermane “Bild”, ai ka thene fjale pozitive per rivalin e vete.

*
SportNews
ne: 31-08-2011, 12:50:02
Ibrahimovic: Barcelona, ekipi më i mirë në botë

Sporti

Ibrahimovic: Barcelona, ekipi më i mirë në botëZlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milanit, vleresoi Barcelonen si ekipin me te mire ne bote dhe u shpreh i kenaqur qe shorti i grupeve te Liges se Kampioneve e vuri skuadren e tij perballe katalanasve.

*
SportNews
ne: 31-08-2011, 04:50:02
Anzhi, 30 milionë euro për Vidic

Sporti

Anzhi, 30 milionë euro për VidicNemanja Vidic, kapiteni i Manchester United, eshte objektivi i radhes i ekipit rus Anzhi Makhachkala.http://www.top-chann...

*
SportNews
ne: 30-08-2011, 20:50:02
F1, Whitmarsh: Duhet të fitojmë 7 garat e mbetura

Sporti

F1, Whitmarsh: Duhet të fitojmë 7 garat e mbeturaMartin Whitmarsh, shefi teknik i McLaren Mercedes, shprehet se “mbeten edhe 7 gara te cilat duhen fituar deri ne perfundim te kampionatit boteror te Formules 1”.

*
SportNews
ne: 30-08-2011, 12:50:02
Moto GP, Stoner fiton në Indianapolis

Sporti

Moto GP, Stoner fiton në IndianapolisGara e 12 e Moto GP, e zhvilluar ne Indianapolis (SHBA), fitohet nga Casey Stoner, i cili pasi dominoi provat zyrtare ben te veten edhe garen pa shume veshtiresi.

*
SportNews
ne: 30-08-2011, 04:50:02
Kosovë, bie Hysi, Lepenci merr kreun

Sporti

Kosovë, bie Hysi, Lepenci merr kreunJava e dyte ne Superligen kosovare ka sjelle supriza dhe ndryshimin e kryesuesit. Kampionet ne fuqi te Hysit ka humbur ne Prishtine duke ia lene vendin e pare debutuesve te Lepencit, skuadra e vetme qe ka dy fitore.

*
SportNews
ne: 29-08-2011, 20:50:02
Forlan: Lamtumirë Atletico, shkoj tek Interi

Sporti

Forlan: Lamtumirë Atletico, shkoj tek Interi“Te kesh mundesine te shkosh tek Inter ne moshen 32 vjeçare nuk eshte nje gje qe ndodh perdite. Jam i lumtur per zgjedhjen time”.

*
SportNews
ne: 29-08-2011, 12:50:02
Kaka’: Dua të qëndroj tek Real Madrid

Sporti

Kaka’: Dua të qëndroj tek Real Madrid“Gjithmone e kam thene qe dua te vazhdoj te luaj per Real Madrid.”http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=...

*
SportNews
ne: 29-08-2011, 04:50:02
Botërori i Atletikës, eliminohet Usain Bolt

Sporti

Botërori i Atletikës, eliminohet Usain BoltUsain Bolt, favoriti kryesor per medaljen e arte ne boterorin e atletikes qe po zhvillohet ne Daegu te Korese se Jugut, eshte eliminuar nga finalja e 100 metershit pas nje faulli ne nisje, duke humbur keshtu mundesine per te fituar meda...

*
SportNews
ne: 28-08-2011, 20:50:02
Vettel rikthehet tek fitorja

Sporti

Vettel rikthehet tek fitorjaSebastian Vettel me Red Bull rikthehet te fitorja ne Formula 1. Piloti gjerman triumfoi ne garen per Cmimin e Madh te Belgjikes.

*
SportNews
ne: 28-08-2011, 12:50:02
Messi, kapiteni i ri i Argjentinës

Sporti

Messi, kapiteni i ri i ArgjentinësAlejandro Sabella, trajneri i kombetares argjentinase te futbollit, ka vendosur qe kapiteni i ri i Argjentines do te jete Lionel Messi.

*
SportNews
ne: 28-08-2011, 04:50:02
Vettel befason Hamilton

Sporti

Vettel befason HamiltonRikthehet Formula 1 me provat zyrtare te Çmimit te Madh te Belgjikes, me te njejtet protagonist, Sebastian Vettel dhe Red Bull te cilet morren pole positionin edhe ne keto prova.

*
SportNews
ne: 27-08-2011, 20:50:03
Bajern mund Kaizerslauternin

Sporti

Bajern mund KaizerslauterninVazhdon të ftojë Bajerni i Mynihut, i cili pasi mundi Hamburgun pak ditë më parë këtë herë ka mposhtur Kaizerslauternin me rezultatin 3-0 duke marrë njëkohsisht edhe kryesimin e klasifikimit të kampionatit gjerman pas katër javësh.

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board