Sporti - 31

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

Berni
19-02-2009, 10:38:47

Panajot Pano, një nga 50 futbollistët europianë të shekullit

Mjeshtri i Madh, është vlerësuar nga UEFA si një nga 50 futbollistët europianë të shekullitSa e vonuar statuja për Panajot Panon!Nga Agron SejaminiMë e pakta gjë që mund të bëhej për Panajot Panon, do të ishte vendosja e një statuje, në një nga lulishtet më të bukura të Kryeqytetit... Themi më e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-01-2009, 18:11:40

Metodat italiane te SK Tirana

Bençivenga: Metodat italiane te TiranaNdihmësi italian i Kolës beson te triumfi me bardheblutëKishte provuar një aventurë në klubin e Tiranë para disa vitesh, por pas dështimit të shpejtë së bashku me mikun e tij, Leonardo Menekini, ishte menduar si i harruar për këtë skuadër. Mirëpo presidenti ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

WebShqip
16-11-2008, 19:03:59

Krasniqi KO ne raundin e trete

Aleksander Dimitrenko ka mundur Luan Krasniqin me nje knockout ne roundin e trete duke minimizuar mundesite e boksierit me origjine shqiptare per te fituar titullin ne kategorine WBO.Gara, per aq sa zgjati ka qene ne favor ne Krasniqit, i cili fitoi dy raundet e para 20-18, por kur pritej se pre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-10-2008, 09:42:31

Lorik Cana, futbollisti më seksi në Francë

Lorik Cana lojtari më seksi në Francë nga lojtarët e Ligës 1. Përfundimin e ka nxjerrë një nga faqet sportive franceze në internet Myfreesport.fr, që nga ana e saj ka bërë edhe një klasifikim të futbollistëve më joshës. Loriku është pozicionuar në vendin e parë duke lënë pas futbollistin e Bordo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-10-2008, 23:54:17

Tirana mund yjet e Milanit ne stadiumin Qemal Stafa

Ka përfunduar me rezultatin 2 me 1 për ekipin e Tiranës, ndeshja miqësore me ekipin italian të “Milan”-it. Këtë pasdite, ekipi shqiptar ka shënuar 2 gola, fillimisht nga Fjodor Xhafa e më pas nga Gjergji Muzaka. Më pas në pjesën e dytë “Milani” ka shënuar të vetmin gol të kësaj mbrëmjeje duke sj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
altruisti84ez
09-10-2008, 13:29:40

Kombetarja Kuq e Zi !

Si mendoni se do te dali kombetarja jon ne dy ndeshjet e radhes. Hungari - Shqiperi---- me 11 tetor e shtune ora 19.15 Pertugali - Shqiperi----me 15 tetor e merkure........?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
altruisti84ez
08-10-2008, 13:18:12

FC Barcelona

E hapa kete pasi qe nuk pash se ekziston une jam nje tifoz i flakt i barcelones dhe i ftoj te gjith tifozet e barces qe te diskutojm per sukseset, te rejatetj rreth klubit ton te zemres
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-09-2008, 00:08:46

Liga e Kampioneve tashme do te transmetohet nga “Tring Communications”

Liga e Kampioneve kthehet natyrshëm te “kampionët” e Televizionit më të suksesshëm shqiptar, Vizion Plus e te platforma më e re dixhitale “Tring Communications”. Askush nuk do ta besonte se “transferimi” (blerja e të drejtës televizive) i kompeticionit prestigjioz nga “Supersport” (me audiencë n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-09-2008, 10:39:44

Milan - Tirana, Miqesore me 14 Tetor ne Tirane

Jetmir Halilaj Skuadra e Milanit do të mbërrijë në Shqipëri më 14 tetor dhe do të luajë një ndeshje miqësore kundër Tiranës. Lajmin e kanë konfirmuar burime pranë zyrës për shtyp të Milanit dhe gjithashtu burime pranë kompanisë së karburanteve “Taçi Oil”. Drejtuesit e kësaj të fundit janë organi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-09-2008, 11:00:18

Arabet, Padronët e rinj të Premier Ligës Angleze

Padyshim që Sulaiman Al-Fahim, njeriu që prej disa ditësh është në krye të Mançester Sitit, paratë nuk i mungojnë, sidomos nëse marrim parasysh çmimet e naftës këtë vit. Al-Fahim është një nga biznesmenët më të njohur arabë, pasuria e të cilit llogaritet në miliarda euro. I vendosur në krye të k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
17-08-2008, 13:17:17

Majkëll Felps shkruan historinë. 8 Medalje Ari

Askush në botë, nuk ka marrë 8 medalje ari në një edicion të lojrave Olimpike. Që nga dita e sotmehistoria e medaljeve të arit në not, fshin emrin e Mark Spiltz dhe shkruan Majkëll Felps. Notari amerikan, vetëm 23 vjec, arrin të thyejë rekordin e 7 medaljeve të Mark Spiltz dhe të vendosë rekor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
02-08-2008, 10:05:45

Vllaznia - Napoli, perballje ne Kupen Uefa

Një short i vështirë, pothuajse i pamundur për t’u kapërcyer, e megjithatë ka ngjallur një kënaqësi dhe entuziazëm të kuptueshëm në radhët e Vllaznisë. Admir UruçiFituesja e Kupës së Shqipërisë do të ndeshet me Napolin në turin e dytë eliminator të Kupës UEFA, pas shortit të hedhur dje pasdite n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-07-2008, 16:00:17

Ilir Përnaska, në librin e rekordeve

Legjenda shqiptare, mes golashënuesve më të mirë të të gjitha kohërave në kampionatet elitare Ilir Përnaska, një prej futbollistëve më të mëdhenj të vendit tonë, ka hyrë në librin e rekordeve botërore. Ish-sulmuesi shqiptar është përfshirë nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-07-2008, 10:04:15

Otto Bariç: Shqiperia, toka e premtuar per trajneret ballkanas

Shqipëria duket se është toka e premtuar për trajnerët ballkanas. Ofertat e klubeve shqiptare duket se janë edhe më të favorshme financiarisht se ato të klubeve kroate, edhe pse diferencat në futboll janë evidente. Pohimin e ka bërë ish trajneri i kombëtares shqiptare, Otto Baric. "Trajnerët kro...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-07-2008, 18:23:27

Edgar Miraku-trajneri më i mirë i vitit në SHBA

Elbasanlliu Edgar Miraku tashmë shfaqet një emër i njohur në sportin e volejbollit në Oklahoma dhe në gjithë Amerikën. Miraku është shpallur edhe njëri ndër trajnerët më të mirë të vitit në SHBA, nga Federata Amerikane e Volejbollit për Femra si dhe trajner më i mirë i sezonit 2007-2008 në Oklah...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
31-05-2008, 17:12:54

Gjetan Keta, kampioni shqiptar i ringut në boks dhe Tai e Kikboks

25-vjeçari nga Dibra ka qenë shumë i suksesshëm në të dyja disiplinat Të gjithë e mbajnë mend Gjetan Ketën: ai së bashku me vëllain-trajner, Ismailin, promovuan Tai dhe Kikboksing në vendin tonë. Më 28 shtator 2007, 25-vjeçari nga Dibra fitoi në Tiranë turneun kualifikues për K...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-04-2008, 09:17:11

Sport nën diktaturë

Agustin Kola: Na dërgonin në zbor një ditë para ndeshjes me Partizanin Me rrëzimin e diktaturës komuniste, që në fillim të viteve nëntëdhjetë, është folur shpesh për faktin se derbi Partizani -Tirana (atëherë 17 Nëntori) nuk ishte thjesht përballje mes dy skuadrave të kryeqyteti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lennci, erlehta, charlie

Rikardo Kaka, flet për Shqipërinë !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-02-2008, 10:46:46

Olsi Krasniqi luan regbi për Anglinë

Shqiptari, një nga talentet e sportit popullor britanik, grumbullohet në përfaqësuesen U-16Regbi është një ndër sportet më të vjetër në kontinent dhe gëzon popullaritet në shumë vende të botës. Edhe pse është shumë pak i njohur në vendin tonë (ky sport nuk është praktikuar asnjë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-01-2008, 11:31:01

Burg dhe gjoba per manipuluesit e ndeshjeve

Per ata qe trukojne ndeshje, telashet do te fillojne shume shpejt. Ky eshte premtimi qe bene dje ne konferencen e perbashket per shtyp MTKRS, ZMQ dhe Shoqata e Prokuroreve ne mjediset e hotel "Rogner". Nese deri dje macja nuk ka qene kurre verdalle qe te ndale vallen e minjve, "triumvirati" prem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-12-2007, 12:53:05

Skandali i basteve, ja si u trukua ndeshja Bezhania-Besa !

UEFA ka zbardhur detajet për mënyrën se si është trukuar ndeshja Bezhania-Besa më 19 korrik të këtij viti.Një orë para se të fillonte takimi i parë i vlefshëm për turin e parë paraeliminator të Kupës UEFA mes serbëve të Bezhanias dhe shqiptarëve të Besës, kompanitë e basteve azi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-07-2007, 11:31:40

50 futbollistët më të mirë të planetit, Kaka në vend të parë !

"Times" shpall listën. Ronaldinjo parakalohet nga milanistiRikardo Izekson dos Santos Leite, ose ndryshe Kaka, është futbollisti më i mirë i rruzullit tokësor. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja angleze "Times", e cila ka publikuar listën e 50 lojtarëve më të mirë në botë pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-04-2007, 02:19:01

Shqipëria e Turqia, të vetmet pa futboll femrash në Evropë !

Duket e çuditshme, por është më se e vërtetë. Vetëm Shqipëria dhe Turqia janë vendet që nuk kanë një kampionat dhe një federatë futbolli për femrat. Lajmi është vërtetuar dhe publikuar në adresën e internetit asistime.com. Nga 53 federata futbolli, 51 të tilla kanë jo vetëm kampionat në vendet e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
19-04-2007, 09:11:02

Milanisti Kaka, në qershor në "Qemal Stafa"

Ky nuk është një "scoop" gazetaresk, por një e vërtetë dhe mundësi. Kur bashkëbiseduesi lëshoi fjalinë, se "Kaka, në qershor do të zbresë në Tiranë, për të zhvilluar një ndeshje bamirësie", nuk u zura besë veshëve. Fjalët e tij më befasuan dhe menjëherë m'u kujtua idioma italiane: "Se non e vero...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-04-2007, 07:23:45

“Franc Football”: 10 sportistet dhe 10 trajneret me te pasur ne bote !

Ronaldinjo dhe Muorinjo, dy pasanikët e botës së futbollitBraziliani i Barcelonës, Ronaldinjo, është futbollisti më i paguar në botë. Lajmin e ka bërë të ditur dje revista franceze e futbollit “France Fotball”, e cila ka renditur sipas radhës dhjetë më të paguarit e fushës së bl...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
29-03-2007, 08:55:17

"Rolandinho - Milan" , çështje ditësh

Vëllai dhe menaxheri i kampionit brazilian ka thënë se Milani është në "pole-position" Thashethemet që kanë kohë që shoqërojnë merkaton e Milanit duket se më në fund po mbërrijnë në një fazë konkrete. Ronaldinjo po afrohet gjithnjë e më shumë te kuqezinjtë. Këtë e ka konfirmuar pjesëris...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-03-2007, 02:48:48

Cana dhe yjet e futbollit Boteror në Kosovë !

Zidan dhe Ronaldo të gatshëm për të zhvilluar një ndeshje në vendlindjen e mesfushoritLegjendat e futbollit botëror po planifikojnë të zhvillojnë një ndeshje bamirësie në Kosovë, pas propozimit të bërë nga mesfushori shqiptar, Lorik Cana. Ambasadori i PNUD-it për Evropën Lindore...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-03-2007, 11:58:06

Tahir Domi, shqiptari që “bëri zap” Kanadanë !

Për çdo gol të shënuar në ligë, Tahiri ka 42 minuta përjashtim. Liga e Kampioneve të Amerikës së Veriut në sportin e Hokejit në akull në rregulloren e saj lejon që lojtarët të rrihen, derisa njëri të pre tyre të rrëzohet në akull dhe pas rrahjes të dy sportistët përjashtohen për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
27-02-2007, 16:27:15

50 stadiumet më të mëdha në botë !

Ku ndodhen impiantet e magjise se topitAty futbolli gjen prehje. Aty gjithçka ndihet ndryshe. Aty edhe emocionet janë më të mëdha. Për to kanë punuar me vite me radhë arkitektë, ndërtues, sportdashës dhe politikanë. Disa të rikonstruktuar nga e para e disa të ndërtuar rishtazi. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-02-2007, 11:49:08

Reali Madritit, Klubi më i pasur në botë !

Janë Reali i Madridit dhe Barcelona (sipas radhës) dy klubet më të pasura në botë. Gjithçka ka dalë nga kërkimi i zhvilluar nga "Deloite" për ekonominë e klubeve të futbollit. Surpriza vjen nga Juventusi, që pavarësisht humbjeve kolosale financiare në skandalin e futbollit italian dhe rënies në ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
31-01-2007, 13:35:56

Ronaldo është i Milanit: Jam gati për sfidën e re

Ronaldo është i Milanit. Pas thashethemit të përhapur nga "Marca", konfirmimi mbërriti edhe nga Kapelo. Trajneri i Realit ka dashur ta "përshëndesë" Fenomenin: "Di që është i kuqezinjve, shpresoj të bëhet sërish një lojtar i madh." Edhe klubi milanist ka njoftuar zyrtarisht për marrjen e brazili...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
29-01-2007, 14:34:59

Inter: "Ronaldinjo" kundërpërgjigja e Ronaldos?

Edhe pse Interi i tij po zotëron në kampionat dhe thuajse e ka siguruar finalen e Kupës së Italisë, Moratit i ka ardhur inat dhe është ndier i fyer për ardhjen e Ronaldos te Milani. Gjë e cil është konsideruar nga ai si një karshillëk nga ana e lojtarit që ka dashur më shumë gjatë epokës që ka d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-01-2007, 12:47:26

Shqipëria ka kampionatin e 45-të në botë !

Renditja vjetore e IFFHS mban Superioren mes turneve më të fortë.Kampionati shqiptar i futbollit bën pjesë për të dytin vit radhazi mes 50 kampionateve më të forta në botë. Kjo është bërë publike dje, në renditjen vjetore të Institutit Ndërkombëtar të Statistikave për Futbollin,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sorelina
14-11-2006, 20:26:47

Krize familiare per Zinedine Zidan.

Zinedine Zidan tradheton gruan e tij me kengetaren Nadiya. Ky afrimitet ka shokuar te gjithe fansat e tij frances.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-10-2006, 21:52:46

Ish-futbollisti i madh Pele, hedh ne treg nje disk muzikor !

Edson Arantes do Nascimento, futbollisti më i madh i planetit, i njohur nga çdo kush me emrin Pelé, e ka adhuruar muzikën që n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Charlie
04-10-2006, 13:42:45

Milan: Kthehet fantazma e Shevçenkos

Blic londinez i Galianit, Braidas dhe Sedorfit për ditëlindjen e ukrainasit: Këtu nuk ndjehem shumë mirëUdhëtim i rrufeshëm në Londër, jo më shumë se 12 orë, takim mes miqve të vjetër dhe pa zhvillime të bujshme, siç prisnin shumë vetë. Blici londinez i Galianit, Braidas dhe Sedorfit pë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
28-08-2006, 18:55:22

Lufta ne futboll..!

Lufta e futbollit!  Ashtu si ka edhe emrin, kjo lufte erdhi si pasoje e nje ndeshje futbolli. Ndodhi ne vitin 1969 kur Honduras dhe El Salvadori po luanin kunder njeri tjetrit per eleminatoret e Kupes se Botes te vitit 1970. Ndeshja e pare u zhvillua te dielen, 8 qershor, ne kryeqytetin e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe