Tema Sportive - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
29-08-2011, 12:50:02

Kaka’: Dua të qëndroj tek Real Madrid

Kaka’: Dua të qëndroj tek Real Madrid“Gjithmone e kam thene qe dua te vazhdoj te luaj per Real Madrid.”http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=...

*
SportNews
29-08-2011, 04:50:02

Botërori i Atletikës, eliminohet Usain Bolt

Botërori i Atletikës, eliminohet Usain BoltUsain Bolt, favoriti kryesor per medaljen e arte ne boterorin e atletikes qe po zhvillohet ne Daegu te Korese se Jugut, eshte eliminuar nga finalja e 100 metershit pas nje faulli ne nisje, duke humbur keshtu mundesine per te fituar meda...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
28-08-2011, 20:50:02

Vettel rikthehet tek fitorja

Vettel rikthehet tek fitorjaSebastian Vettel me Red Bull rikthehet te fitorja ne Formula 1. Piloti gjerman triumfoi ne garen per Cmimin e Madh te Belgjikes.

*
SportNews
28-08-2011, 12:50:02

Messi, kapiteni i ri i Argjentinës

Messi, kapiteni i ri i ArgjentinësAlejandro Sabella, trajneri i kombetares argjentinase te futbollit, ka vendosur qe kapiteni i ri i Argjentines do te jete Lionel Messi.

*
SportNews
28-08-2011, 04:50:02

Vettel befason Hamilton

Vettel befason HamiltonRikthehet Formula 1 me provat zyrtare te Çmimit te Madh te Belgjikes, me te njejtet protagonist, Sebastian Vettel dhe Red Bull te cilet morren pole positionin edhe ne keto prova.

*
SportNews
27-08-2011, 20:50:03

Bajern mund Kaizerslauternin

Bajern mund KaizerslauterninVazhdon të ftojë Bajerni i Mynihut, i cili pasi mundi Hamburgun pak ditë më parë këtë herë ka mposhtur Kaizerslauternin me rezultatin 3-0 duke marrë njëkohsisht edhe kryesimin e klasifikimit të kampionatit gjerman pas katër javësh.

*
SportNews
27-08-2011, 12:50:03

Thiago Silva: Kaka’, eja tek Milan!

Thiago Silva: Kaka’, eja tek Milan!Thiago Silva, mbrojtesi brazilian i Milanit, i u shpreh ne favor te rikthimit bashkepatriotit te tij Kaka’ tek klubi kuqezi ne deklarata te leshuara per ‘Sky Sports 24’.

*
SportNews
27-08-2011, 04:50:02

Barcelona arkivon edhe Superkupën e Europës

Barcelona arkivon edhe Superkupën e EuropësBarcelona arkivon nje tjeter trofe ne palmaresin e saj. Katalanasit fituan edhe sfiden ndaj Portos te vlefshme per Superkupen e Europes.

*
SportNews
26-08-2011, 20:50:03

Napoli siguron Pandev

Napoli siguron PandevNapoli ka siguruar ne forme huazimi nga Interi sherbimet e sulmuesit maqedonas, Goran Pandev.http://www.top-channel.tv/artikull.php?...

*
SportNews
26-08-2011, 12:50:03

Montezemolo: Schumi, gjithnjë në zemrat tona

Montezemolo: Schumi, gjithnjë në zemrat tona“Michael ka qene nje prej protagonisteve kryesore te historise se gjate te Ferrarit. Do te mbetet gjithnje ne zemrat e te gjithe tifozeve te kokekuqes”.

*
SportNews
26-08-2011, 04:50:02

Liga e Europës, eliminohen favoritët

Liga e Europës, eliminohen favoritëtU luajten ndeshjet eliminatore te Liges se Europes qe plotesuan panoramen e skuadrave qe do te vazhdojne me tej ne fazen e grupeve ne kete kompeticion.

*
SportNews
25-08-2011, 20:50:02

Hidhet shorti i Champions League

Hidhet shorti i Champions LeagueËshtë hedhur shorti për fazën e grupeve të UEFA Champions League 2011/12 ku Milan dhe Barcelona do të takohen mes tyre në grupin H.

*
SportNews
25-08-2011, 12:50:02

Real Madrid fiton trofeun “Santiago Bernabeu”

Real Madrid fiton trofeun “Santiago Bernabeu”Real Madrid ka fituar mbremjen e djeshme trofeun “Santiago Bernabeu” pasi ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin turk te Gallatasarajit, ne nje ndeshje ku protagonisti ishte Jose Mourinho, i cili mori mbeshtetjen totale te tifozeve madril...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-08-2011, 04:50:03

Arsenal kalon Udinezen

Arsenal kalon UdinezenU percaktuan dhe skuadrat e fundit qe do marrin pjese ne fazen e grupeve te Liges se Kampioneve. http://www.top-channel.tv/artikull...

*
SportNews
24-08-2011, 20:50:02

Përballjet e Champions League

Përballjet e Champions LeagueSot do te zhvillohen ndeshjet e dyta te raundit kualifikues te Champions League ku perballja me kryesore eshte ajo mes Udinezes dhe Arsenalit.

*
SportNews
24-08-2011, 12:50:02

Diego Forlan drejt Interit

Diego Forlan drejt InteritAventura e Diego Forlan si lojtar i Atletico Madrid duket se eshte ne oret e fundit.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=...

*
SportNews
24-08-2011, 04:50:02

“Champions”, kalon Bajern e Vilareal

“Champions”, kalon Bajern e VilarealBajern Munih, Vilareal dhe Apoel Nikosia jane kualifikuar per ne fazen e grupeve te Liges se Kampioneve. http://www.t...

*
SportNews
23-08-2011, 20:50:02

Inter, zyrtarizohet largimi i Eto’o drejt Anzhi

Inter, zyrtarizohet largimi i Eto’o drejt AnzhiSamuel Eto’o tashme eshte zyrtarisht sulmuesi i ri i Anzhi.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&...

*
SportNews
23-08-2011, 12:50:02

Dallku dhe Januzi fitojnë raundin e parë me Bakajn

Dallku dhe Januzi fitojnë raundin e parë me Bakajn Vorskla Poltava e dyshes shqiptare, Armend Dallku dhe Ahmed Januzi ka fituar raundin e pare perballe Dinamos se Bukureshtit, skuadres se kuqeziut tjeter, Elis Bakaj.

*
SportNews
23-08-2011, 04:50:03

Nis sezoni i ri i “Procesi Sportiv”

Nis sezoni i ri i “Procesi Sportiv”Nisi sezoni i ri i “Procesi Sportiv”, emisioni sportiv qe do t’ju shoqeroje cdo te hene ne ekranin e Top Channel.http:...

*
SportNews
22-08-2011, 20:50:02

Superkupa, policia heton trazirat para ndeshjes

Superkupa, policia heton trazirat para ndeshjes4 persona, shkaktare te dhunes ne stadiumin e Korçes gjate Superkupes Skenderbeu-Tirana do te hetohen ne gjendje te lire nderkohe qe policia e qarkut Korçe po punon per identifikimin e personave te tjere te cilet para fillimit te ke...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
22-08-2011, 12:50:02

Vlera e Superiores përgjysmohet në 7 muaj

Vlera e Superiores përgjysmohet në 7 muaj Rritet numri i skuadrave, por bie cilesia. Flamurtari eshte skuadra me e shtrenjte. Dinamo thuajse e shperbere, mbyll klasifikimin.

*
SportNews
22-08-2011, 04:50:03

Federata: Zero tolerancë për përgjegjësit

Federata: Zero tolerancë për përgjegjësit Episodet e dhunes qe u regjistruan ne finalen e Superkupes kane sjelle edhe reagimin e Federates Shqiptare te Futbollit.

*
SportNews
21-08-2011, 20:50:02

“Tirana, skenar për prishjen e ndeshjes”

“Tirana, skenar për prishjen e ndeshjes” Tensioni dhe dhuna gjate finales se Superkupes se Shqiperise kane prodhuar polemika pas ndeshjes. Skenderbeu humbi 0-1 ne shtepi perballe Tiranes, ne nje sfide qe me teper sesa per ngjarjet ne fushen e lojes, do te mbahet mend per problem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
21-08-2011, 12:50:04

Bakaj: Nuk iki nga Dinamo e Bukureshtit

Bakaj: Nuk iki nga Dinamo e BukureshtitElis Bakaj i premton besnikeri Dinamos se Bukureshtit. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=217256

*
SportNews
21-08-2011, 04:50:02

Bajern fiton me 5 gola

Bajern fiton me 5 golaBajerni i Mynihut ka mposhtur 5-0 Hamburgun ne “Alianz Arena”, duke vazhduar serine e fitoreve.http://www.top-channel.tv/artikull.p...

*
SportNews
20-08-2011, 20:50:02

Liga kosovare në SuperSport

Liga kosovare në SuperSportPerballja Drenice - Trepçe’89 do te startoje te shtunen kampionatin kosovar te futbollit qe njihet me emrin Raiffeisen League. 12 skuadra tecilat luajne 3 here gjate nje sezoni me njera-tjetren jane ne gare per titullin kampion.

*
SportNews
20-08-2011, 12:50:02

Vllaznia do të administrohet nga Bashkia Shkodër

Vllaznia do të administrohet nga Bashkia ShkodërPas doreheqjes se presidentit te Vllaznise, Valter Fushaj, Bashkia e Shkodres ka bere te ditur se per momentin klubi do te administrohet nga ky institucion.

*
SportNews
20-08-2011, 04:50:02

F1, Hamilton: Mezi pres rifillimin e garave

F1, Hamilton: Mezi pres rifillimin e garaveLewis Hamilton, piloti i McLaren Mercedes, është shprehur se është gati për rifillimin e garave fundjavën e ardhshme, pas një muaji pushim në botërorin e Formula 1.

*
SportNews
19-08-2011, 20:50:02

Incident diplomatik në basketboll

Incident diplomatik në basketbollDuhet te ishte sfida e paqes, por çuditerisht perfundoi ne dhune, duke kaluar dhe ne nje incident diplomatik. http://www...

*
SportNews
19-08-2011, 12:50:02

Liga e Europës, goleadë e Lacios, shokohet Shalke

Liga e Europës, goleadë e Lacios, shokohet ShalkeU luajten ndeshjet e para te eliminatoreve te fundit para fazes se grupeve te Liges se Europes. Ne keto ndeshje ra ne sy humbja e Shalkes dhe e Romes dhe fitoret e thella te PSG, Totenhem dhe Lacios.

*
SportNews
19-08-2011, 04:50:03

Fushaj lë Vllazninë

Fushaj lë VllazninëValter Fushaj nuk do te jete me president i klubit Vllaznia. Shkak per kete vendim eshte bere indiferentizmi moral dhe financiar i bashkise se qytetit verior ndaj klubit te futbollit, i cili rrezikon pjesemarrjen sezonin e ardhshem nese nuk kthehet ne SH.A.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
18-08-2011, 20:50:02

Nis Superkupa e Shqipërisë

Nis Superkupa e ShqipërisëKa nisur takimi i Superkupes se Shqiperise, i cili rrezikohej te mos zhvillohej pasi klubi i Tiranes kercenoi me mosdalje ne fushen e Korçes nese FSHF nuk ndryshon gjyqtarin e ndeshjes.

*
SportNews
18-08-2011, 12:50:02

Superkupa e Shqipërisë

Superkupa e ShqipërisëSuperkupa e Shqiperise do te startoje sezonin e ri futbollistik ne vendin tone. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=2...

*
SportNews
18-08-2011, 04:50:02

Barcelona fiton Superkupën

Barcelona fiton SuperkupënBarcelona eshte fituesja e Superkupes se Spanjes, pas fitores 3-2 qe arriti ndaj Realit te Madridit ne nje ndeshje teper te tensionuar te luajtur ne Camp Nou.

*
SportNews
17-08-2011, 20:50:08

Champions, sot “play off”-ët e dyta

Champions, sot “play off”-ët e dytaDita e dyte e ndeshjeve “playoff” ne Champions, do te sjellin sfida te ekuilibruara, perveç asaj te Bajernit.http://ww...

*
SportNews
17-08-2011, 12:50:02

Real Madrid, ndryshime në formacion

Real Madrid, ndryshime në formacionAitor Karanka, zevendestrajneri i Real Madrid, u paraqit para mediave ne vend te Jose Mourinho dhe lajmeroi ndryshime ne formacion per ndeshjen e sotme Barcelona-Real Madrid, e vlefshme per Superkupen e Spanjes.

*
SportNews
17-08-2011, 04:50:02

“Champions”, luhen play off-et e para

“Champions”, luhen play off-et e paraU luajten ndeshjet e para play off te Liges se Kampioneve. Kryendeshja e dites, ajo mes Arsenalit dhe Udinezes u mbyll me fitoren minimale te topcinjve, 1-0.

*
SportNews
16-08-2011, 20:50:02

Inter, Maicon do të operohet në gju

Inter, Maicon do të operohet në gjuMaicon, mbrojtesi i djathte i Interit, do te operohet per shkak te nje demtimi te meniskut ne gjurin e djathte.http://...

*
SportNews
16-08-2011, 12:50:02

Kampionati në kaos

Kampionati në kaosMosplotesimi i dokumentacioneve per licencimet e klubeve shkakton kaosine kampionatit shqiptar te futbollit. Tashme eshte zyrtare: shtyhet hedhja e shortit per kalendarin dhe per pasoje edhe fillimi i sezonit teri 2011-2012, i cili eshte programuar te nise me 2...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
16-08-2011, 04:50:02

Barcelona, prezantohet Cesc Fabregas

Barcelona, prezantohet Cesc FabregasCesc Fabregas, futbollisti me i ri i Barcelones, eshte prezantuar para tifozeve katalanas ne stadiumin Camp Nou.http:...

*
SportNews
15-08-2011, 20:50:03

Wenger: E vështirë mbajtja e Nasri

Wenger: E vështirë mbajtja e NasriPas lenies se Fabregas tek Barcelona, Arsene Wenger pranon se nuk eshte ne gjendje te evitoje edhe largimin e Samir Nasri, i cili ka si destinacion Manchester City.

*
SportNews
15-08-2011, 12:50:02

F1, Schumacher: Do të vazhdoj të garoj edhe në 2012

F1, Schumacher: Do të vazhdoj të garoj edhe në 2012Sezoni i dyte i Michael Schumacher ne Formula 1 qe nga rikthimi i tij ka qene serish zhgenjyes, por piloti gjerman nuk ka ndermend te largohet nga garat.

*
SportNews
15-08-2011, 04:50:02

Moto GP, Stoner fiton në Ceki

Moto GP, Stoner fiton në CekiCasey Stoner ka fituar Cmimin e Madh te Cekise te zhvilluar ne Brno.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=216898...

*
SportNews
14-08-2011, 20:50:02

Sërish Mourinho-Guardiola

Sërish Mourinho-GuardiolaKa filluar show Mourinho. Portugezi i Real Madrid vazhdon me deklaratat e tij te bujshme dhe kete e ka bere te shtunen para El Clasico-s se pare sezonale, Real Madrid – Barcelona, e vlefshme per Superkupen spanjolle.

*
SportNews
14-08-2011, 12:50:02

Biletat, çmime të “kripura” për Francën

Biletat, çmime të “kripura” për Francën Ne nje mbledhje maratone, qe ka zgjatur per afro 5 ore, mes vendimeve per mbarevajtjen e kampionatit, Komiteti Ekzekutiv ne Federaten Shqiptare te Futbollit ka vendosur edhe çmimet e biletave per sfiden e 2shtatorit me Francen.

*
SportNews
14-08-2011, 04:50:02

Fabregas është i Barçës, të hënën bëhet prezantimi

Fabregas është i Barçës, të hënën bëhet prezantimi Tashme mungon vetem zyrtarizimi, megjithate, Sesk Fabregas mund te cilesohet lojtar i Barcelones. Pas akordit ndermjet klubeve per vleren etransferimit, qershia mbi torte eshte firma e mesfushorit qe pritet te hedhe te zezen mbi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
13-08-2011, 20:50:02

Partizani në rrugë

Partizani në rrugëNe prag te sezonit te ri te futbollit shqiptar te te gjitha kategorive, nje nga skuadrat me te medha dhe me me shume histori, Partizani ende ka mbetur ne rruge, pa klub, pa president, pa lojtare profesionist e pa trajner.

*
SportNews
13-08-2011, 12:50:02

Mediat: Bogdani duhet të largohet nga Çezena

Mediat: Bogdani duhet të largohet nga Çezena E ardhmja e Erjon Bogdanit per sezonin e ardhshem duket se nuk do te jete e garantuar te Çezena. Klubi romanjol, me te cilin sulmuesi shqiptar ka milituar ne sezonin e fundit, ka blere mbrojtesin e Penarol,Guilermo Rodrigez.

*
SportNews
13-08-2011, 04:50:02

Fabregas, sot në Barcelonë

Fabregas, sot në BarcelonëCesc Fabregas do te udhetoje sot drej Barcelones per tu shnderruar ne lojtarin e ri te katalanasve.http://www.top-channel.tv/ar...