×
Hyrja
Profili

Biseda, Diskutime, Lajme rreth Sportit

*
SportNews
ne: 11-08-2011, 04:50:02
Italia mund Spanjën

Sporti

Italia mund Spanjën Italia e Prandellit ka bere nje loje te shkelqyer dhe ka mundur 2-1 Spanjen. Axurret kane triumfuar ne Bari, fale taktikes se vete kampioneve te botes dhe Europes ne fuqi, shume presing, kontrolli larte ne mesfushe dhe sulmues te shpejte.

*
SportNews
ne: 10-08-2011, 20:50:03
Barcelona, 40 milionë euro për Fabregas

Sporti

Barcelona, 40 milionë euro për FabregasTransferimi i Cesc Fabregas drejt Barcelones eshte me prane se kurre.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rs...

*
SportNews
ne: 10-08-2011, 12:50:02
Anullohet edhe miqësorja Ganë-Nigeri

Sporti

Anullohet edhe miqësorja Ganë-NigeriMiqesorja midis Ganes dhe Nigerise qe duhej te luhej mbremjen e sotme ne Watford, ne periferi te Londres, eshte anulluar per arsye sigurie.

*
SportNews
ne: 10-08-2011, 04:50:02
Mali i Zi, prova e radhës për kuqezinjtë

Sporti

Mali i Zi, prova e radhës për kuqezinjtëTe merkuren ne mbremje perfaqesuesja kuqezi do te perballet me Malin e Zi ne nje tjeter ndeshje miqesore, qe do te jete nje test per dy ndeshjet e ardhshme eleminatore te Euro 2012-s, me Francen dhe Luksenburgun.

*
SportNews
ne: 09-08-2011, 20:50:03
Ronaldinho: Dua të luaj botërorin në Brazil

Sporti

Ronaldinho: Dua të luaj botërorin në Brazil“Objektivi im eshte te kem nje rendiment te larte me Flamengon ne menyre qe te jemi sa me lart ne klasifikim dhe te jem gati nese Menezes (trajneri i Seleçaos) ka nevoje per mua ne boterorin e Brazilit.”

*
SportNews
ne: 09-08-2011, 12:50:03
Angli-Holandë, anulohet miqësorja

Sporti

Angli-Holandë, anulohet miqësorjaMiqesorja e Anglise kunder Holandes qe do te luhej neser ne Uemblli eshte shtyre per shkak te protestave te dhunshme ne Londer.

*
SportNews
ne: 09-08-2011, 04:50:03
Arsenal blen fenomenin e Southampton

Sporti

Arsenal blen fenomenin e SouthamptonArsenal ka kompletuar nenshkrimin e kontrates me Southampton, per blerjen e anesorit Alex Oxlade-Chamberlain. http://...

*
SportNews
ne: 08-08-2011, 20:50:02
Neymar: Barcelona, ekipi më i mirë në botë

Sporti

Neymar: Barcelona, ekipi më i mirë në botëNeymar shprehet se Barcelona eshte ekipi me i mire ne bote dhe mendon se Messi eshte futbollisti me i mire i planetit.

*
SportNews
ne: 08-08-2011, 12:50:02
Futbollisti rebel tërhiqet në moshën 24-vjeçare

Sporti

Futbollisti rebel tërhiqet në moshën 24-vjeçareJavi Poves, futbollisti 24-vjeçar i skuadres spanjolle Sporting Gijon, ka lajmeruar terheqjen e tij nga futbolli sepse kerkon te jetoje “nje jete te paster”.

*
SportNews
ne: 08-08-2011, 04:50:02
Dallku-Bakaj, “përplasja” shqiptare në E.League

Sporti

Dallku-Bakaj, “përplasja” shqiptare në E.League Ne Europa League do te mungojne skuadrat shqiptare, te cilat jane eliminuar qe ne turin e dyte, por ata qe do te mbajne gjalle frymen ne kete eveniment te rendesishem te futbollit europian jane pikerisht legjionaret tane.

*
SportNews
ne: 07-08-2011, 20:50:02
Nisje “ters” për Bajernin

Sporti

Nisje “ters” për BajerninBajerni i Mynihut e nis si mos me keq sezonin e ri te Bundesliges. Skuadra e Jupp Heynckes u mund 0-1 ne shtepine e saj ne ndeshjen e luajtur kunder Borusia Munchengladbah.

*
SportNews
ne: 07-08-2011, 12:50:03
Milan fiton Superkupën e Italisë

Sporti

Milan fiton Superkupën e ItalisëMilan ka fituar per te gjashten here Superkupen e Italise, duke mundur 2-1 Inter ne Pekin. http://www.top-channel.tv/arti...

*
SportNews
ne: 07-08-2011, 04:50:02
Bundesliga, fitore për Stuttgart e Wolfsburg

Sporti

Bundesliga, fitore për Stuttgart e WolfsburgStuttgart dhe Wolfsburg jane vene ne ndjekje te ekipit kampion Borussia Dortmund, qe dje hapi Bundesligen duke mundur Hamburg.

*
SportNews
ne: 06-08-2011, 20:50:02
Real Madrid, 6 gola në Kinë

Sporti

Real Madrid, 6 gola në KinëReal Madrid e ka mbyllur ciklin e ndeshjeve miqesore duke fituar 6-0 ne Tianxhin te Kines, me ekipin lokal Tianxhin Teda. http...

*
SportNews
ne: 06-08-2011, 12:50:02
Cana: Lazio, hapësirë edhe për mua

Sporti

Cana: Lazio, hapësirë edhe për muaFutbollisti shqiptar qe militon ne radhet e klubit italian Lazio, Lorik Cana, ka shmangur polemikat duke pranuar zgjedhjet e trajnerit Edy Reja.

*
SportNews
ne: 06-08-2011, 04:50:03
Milan, Allegri: Duhet të luajmë me zgjuarsi

Sporti

Milan, Allegri: Duhet të luajmë me zgjuarsi“Per te fituar trofeun e pare te sezonit duhet te perdorim koken sepse kembet nuk jane ne formen e duhur.”http...

*
SportNews
ne: 05-08-2011, 20:50:02
Pazzini: Inter është i uritur për fitore

Sporti

Pazzini: Inter është i uritur për fitoreGiampaolo Pazzini, sulmuesi i Interit, eshte shprehur ne prag te ndeshjes per Superkupen e Italise ndaj Milanit se ekipi zikalter eshte i uritur per fitore.

*
SportNews
ne: 05-08-2011, 12:50:03
Liga e Kampioneve, hidhet shorti

Sporti

Liga e Kampioneve, hidhet shortiHidhet ne Zvicer shorti i turit eliminator te Liges se Kampioneve ku biene sy perballja e Bajernit te Mynihut me FC Zyrih dhe Arsenal-Udineze.

*
SportNews
ne: 05-08-2011, 04:50:02
Francë, Domenech merr dëmshpërblimin

Sporti

Francë, Domenech merr dëmshpërbliminIsh-trajneri i perfaqesueses se Frances, Raymond Domenech do te marre 975 mije euro pasi ka rene dakord me Federaten Franceze te Futbollit per kompensimin qe ai perfiton per largimin nga detyra.

*
SportNews
ne: 04-08-2011, 20:50:03
Kinë, fansat e Real pushtojnë fushën

Sporti

Kinë, fansat e Real pushtojnë fushënSkena deliri per Real Madrid ne Tianxhin te Kines, ku rreth 5 mije tifoze kane pritur skuadren ne stadium per te ndjekur seancen stervitore.

*
SportNews
ne: 04-08-2011, 12:50:02
Snejder: Jemi gati për Milanin

Sporti

Snejder: Jemi gati për MilaninWesley Snejder, mesfushori i Interit, eshte shume i motivuar ne prag te ndeshjes se Superkupes se Italise ndaj Milanit, te shtunen ne Pekin.

*
SportNews
ne: 04-08-2011, 04:50:02
Freestyle, Duro në kërkim të sponsorit

Sporti

Freestyle, Duro në kërkim të sponsoritPas boterorit ne Afriken e Jugut, Fabian Duro do te jete i vetmi shqiptar qe do te perfaqesoje ngjyrat kuqezi ne boterorin e Freestyle qe do te zhvillohet pas disa ditesh ne Prage te Cekise.

*
SportNews
ne: 03-08-2011, 20:50:02
Zbulohet Messi i ri?

Sporti

Zbulohet Messi i ri?Nje femije fenomen, me driblime alla Messi po cmend eebin, ku videot me lojen e tij jane klikuar qindra mijera here. http://www.top-c...

*
SportNews
ne: 03-08-2011, 12:50:02
Pato: Dua të respektoj kontratën me Milanin

Sporti

Pato: Dua të respektoj kontratën me MilaninMilani po kerkon ne merkato te famshmin “Mister X”, por duhet te ruhet edhe nga sulmet e ekipeve te tjera ndaj lojtareve me te mire kuqezinj.

*
SportNews
ne: 03-08-2011, 04:50:02
Japoni, ndërron jetë Naoki Matsuda

Sporti

Japoni, ndërron jetë Naoki MatsudaNaoki Matsuda, ish-futbollist i kombetares japoneze, ka nderruar jete.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id...

*
SportNews
ne: 02-08-2011, 20:50:02
Vucinic: Juventus, e ndërtuar për të fituar

Sporti

Vucinic: Juventus, e ndërtuar për të fituar“Kam zgjedhur Juventusin sepse eshte skuadra me e dashur nga italianet dhe me e famshmja ne bote. Me mjaftoi vetem emri i skuadres per te zgjedhur.”

*
SportNews
ne: 02-08-2011, 12:50:02
United, sërish në sulm për Sneijder

Sporti

United, sërish në sulm për SneijderManchester United ka ndezur serish interesin e tij per Wesley Sneijder, pasi holandezi nuk e ka perjashtuar kalimin e tij ne Premier League.

*
SportNews
ne: 02-08-2011, 04:50:03
Botërori 2022, Katari do vendosë për stinën

Sporti

Botërori 2022, Katari do vendosë për stinënPresidenti i FIFA-s, Joseph Blatter ka deklaruar se do te jete Katari qe do te vendose nese Boterori 2022 qe do te mbahet ne Doha, do te zhvillohet ne vere apo ne dimer.

*
SportNews
ne: 01-08-2011, 20:50:02
Kinezët, të cmendur pas Mourinho

Sporti

Kinezët, të cmendur pas MourinhoKinezet te cmendur pas Mourinho. Trajnerit te Real Madrid i eshte dashur te vrapoje per te lene pas tifozet qe po e rrethonin.

*
SportNews
ne: 01-08-2011, 12:50:02
Balotelli: Manchesteri nuk më pëlqen

Sporti

Balotelli: Manchesteri nuk më pëlqenPas fitores ndaj Interit ne Dublin te Irlandes, Mario Balotelli, sulmuesi i Manchester City, eshte shprehur se nuk i pelqen aspak jeta ne Angli.

*
SportNews
ne: 01-08-2011, 04:50:03
Real Madrid mund Leicesterin

Sporti

Real Madrid mund LeicesterinReal Madrid ka fituar miqesoren ndaj Leicester City, te zhvilluar ne Angli, me rezultatin 2-1 duke regjistruar triumfin e peste ne peste ndeshje te kesaj faze pergatitore.

*
SportNews
ne: 31-07-2011, 20:50:02
F1, Button fiton në Hungari

Sporti

F1, Button fiton në HungariJenson Button pas fitores ne garen per Cmimin e Madh te Kanadase, rikthehet serish tek fitorja, kete here ne Hungari.http://ww...

*
SportNews
ne: 31-07-2011, 12:50:02
Short i fortë dhe i “varfër”

Sporti

Short i fortë dhe i “varfër”Ështe hedhur ne Brazil shorti i kampionatit boteror 2014, ku perfaqesuesja kuqezi ka mesuar kundershtaret qe do te kete per fazen eliminatore te aktivitetit me te madh te planetit sa i perket futbollit.

*
SportNews
ne: 31-07-2011, 04:50:02
“Brazil 2014”, Shqipëria në grupin E

Sporti

“Brazil 2014”, Shqipëria në grupin EËshte hedhur ne Rio de Janeiro shorti i kualifikuesve te boterorit te futbollit “Brazil 2014” dhe Shqiperia eshte pjese e grupit E se bashku Norvegjine, Sllovenine, Zvicren dhe Islanden.

*
SportNews
ne: 30-07-2011, 20:50:02
Inter fiton 2-0 miqësoren ndaj Celtic

Sporti

Inter fiton 2-0 miqësoren ndaj CelticInter ka fituar 2-0 miqesoren ndaj Celtic ne turneun miqesor Dublin Super Cup, ku marrin pjese edhe Manchester City dhe Airtricity XI.

*
SportNews
ne: 30-07-2011, 12:50:02
Juventus, arrihet marrëveshja për Vucinic

Sporti

Juventus, arrihet marrëveshja për VucinicJuventus eshte shume prane blerjes se sulmuesit te Romes, Mirko Vucinic.http://www.top-channel.tv/artikull.php?r...

*
SportNews
ne: 30-07-2011, 04:50:02
Jurgen Klinsmann, trajneri i ri i SHBA-së

Sporti

Jurgen Klinsmann, trajneri i ri i SHBA-sëJurgen Klinsmann eshte trajneri i ri kombetares amerikane te futbollit.http://www.top-channel.tv/artikull.php?re...

*
SportNews
ne: 29-07-2011, 20:50:02
Skandali i trukimeve në Turqi

Sporti

Skandali i trukimeve në TurqiSkandali i trukimeve ne kampionatin turk ka perfshire se fundmi edhe ndeshjet e kombetares turke. http://www.top-channel.tv/...

*
SportNews
ne: 29-07-2011, 12:50:02
Juventus kërkon Diego Lugano

Sporti

Juventus kërkon Diego LuganoJuventus kerkon Diego Lugano, 31 vjeç, mesfushor dhe kapiten i Uruguajit, se fundmi fitues i Kupes se Amerikes.http://www.top...

*
SportNews
ne: 29-07-2011, 04:50:02
Botërori 2014, finalja në “Maracana”

Sporti

Botërori 2014, finalja në “Maracana”FIFA ka konfirmuar sot, permes sekretarit te pergjithshem Jerome Valcke, se finalja e boterorit te vitit 2014 do te luhet ne Rio de Zhaneiro, ne stadiumin e strukturuar “Maracana”.

*
SportNews
ne: 28-07-2011, 20:50:03
Avokati i ish-gruas kërkon arrestimin e Pato

Sporti

Avokati i ish-gruas kërkon arrestimin e PatoAvokati i Stephany Brito, ish gruaja e Alexandre Pato, ka kërkuar arrestimin e sulmuesit të Milanit pasi ka ndërprerë pagesën e ushqimeve, një detyrim i vendosur pas divorcit.

*
SportNews
ne: 28-07-2011, 12:50:02
Ronaldinho fiton duelin me Neymar

Sporti

Ronaldinho fiton duelin me NeymarRonaldinho ka fituar duelin me talentin brazilian Neymar duke shenuar 3 gola ne fitoren 5-4 te Flamengos ndaj Santosit, ne javen e 12 te kampionatit brazilian.

*
SportNews
ne: 28-07-2011, 04:50:02
Xhafaj kalon te Skëndërbeu

Sporti

Xhafaj kalon te SkëndërbeuIsh-sulmuesi i Flamurtarit, tashme i Skenderbeut, Daniel Xhafaj ka bere stervitjen e pare me skuadren e re. http://www.top-chan...

*
SportNews
ne: 27-07-2011, 20:50:02
PSG, 40 milionë euro për Ganson

Sporti

PSG, 40 milionë euro për GansonParis Sain Germain eshte i gatshem t’i ofroje 40 milione euro Santosit per organizatorin brazilian Paulo Henrique Ganso.ht...

*
SportNews
ne: 27-07-2011, 12:50:02
Inter, kthehet Julio Cesar

Sporti

Inter, kthehet Julio CesarJulio Cesar, portieri i Interit, nuk do t’i shijoje ditet e fundit te pushimeve.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&...

*
SportNews
ne: 27-07-2011, 04:50:02
Sukaj: Mund të iki, por edhe të qëndroj

Sporti

Sukaj: Mund të iki, por edhe të qëndroj Pas nje aventure jo te suksesshme ne gjysmen e pare te sezonit te kaluarte NK Zagreb ne Kroaci, Xhevahir Sukaj eshte rikthyer serish ne shtepi te Vllaznia, ku ne gjysmen e dyte te Superiores zhvilloi nje kampionat mesatar ne ngritje, nders...

*
SportNews
ne: 26-07-2011, 20:50:02
Lorik Cana, mes stolit dhe fushës

Sporti

Lorik Cana, mes stolit dhe fushës Lorik Cana e ka te veshtire vendin e titullarit te Lacio. Keshtu u shpreh vetem pak dite me pare miku i tij i ngushte, njekohesisht edhe drejtor sportiv i lacialeve, Igli Tare.

*
SportNews
ne: 26-07-2011, 12:50:02
Moto GP, Stoner fiton në Laguna Seca

Sporti

Moto GP, Stoner fiton në Laguna SecaCasey Stoner me Honda eshte fituesi i gares se Laguna Seca (SHBA) ne Moto GP.http://www.top-channel.tv/artikull.php?r...

*
SportNews
ne: 26-07-2011, 04:50:02
Bastet, shtyhet kampionati turk

Sporti

Bastet, shtyhet kampionati turkFutbolli turk po futet gjithmone e me shume ne kaos per shkak te hetimeve mbi bastet klandestine. http://www.top-channel.t...

*
SportNews
ne: 25-07-2011, 20:50:03
Alexis: Tek Barça do të mësoj nga Messi

Sporti

Alexis: Tek Barça do të mësoj nga MessiAlexis Sanchez, lojtari me i ri i Barcelones, ka nenshkruar sot kontraten 5-vjeçare me katalanasit dhe ka dhene konferencen e tij te pare per shtyp ku eshte shprehur se tek ekipi blaugrana do te kete shume per te mesuar nga lojtare si Messi...

  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board