Sporti - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
27-07-2011, 20:50:02

PSG, 40 milionë euro për Ganson

PSG, 40 milionë euro për GansonParis Sain Germain eshte i gatshem t’i ofroje 40 milione euro Santosit per organizatorin brazilian Paulo Henrique Ganso.ht...

*
SportNews
27-07-2011, 12:50:02

Inter, kthehet Julio Cesar

Inter, kthehet Julio CesarJulio Cesar, portieri i Interit, nuk do t’i shijoje ditet e fundit te pushimeve.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&...

*
SportNews
27-07-2011, 04:50:02

Sukaj: Mund të iki, por edhe të qëndroj

Sukaj: Mund të iki, por edhe të qëndroj Pas nje aventure jo te suksesshme ne gjysmen e pare te sezonit te kaluarte NK Zagreb ne Kroaci, Xhevahir Sukaj eshte rikthyer serish ne shtepi te Vllaznia, ku ne gjysmen e dyte te Superiores zhvilloi nje kampionat mesatar ne ngritje, nders...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
26-07-2011, 20:50:02

Lorik Cana, mes stolit dhe fushës

Lorik Cana, mes stolit dhe fushës Lorik Cana e ka te veshtire vendin e titullarit te Lacio. Keshtu u shpreh vetem pak dite me pare miku i tij i ngushte, njekohesisht edhe drejtor sportiv i lacialeve, Igli Tare.

*
SportNews
26-07-2011, 12:50:02

Moto GP, Stoner fiton në Laguna Seca

Moto GP, Stoner fiton në Laguna SecaCasey Stoner me Honda eshte fituesi i gares se Laguna Seca (SHBA) ne Moto GP.http://www.top-channel.tv/artikull.php?r...

*
SportNews
26-07-2011, 04:50:02

Bastet, shtyhet kampionati turk

Bastet, shtyhet kampionati turkFutbolli turk po futet gjithmone e me shume ne kaos per shkak te hetimeve mbi bastet klandestine. http://www.top-channel.t...

*
SportNews
25-07-2011, 20:50:03

Alexis: Tek Barça do të mësoj nga Messi

Alexis: Tek Barça do të mësoj nga MessiAlexis Sanchez, lojtari me i ri i Barcelones, ka nenshkruar sot kontraten 5-vjeçare me katalanasit dhe ka dhene konferencen e tij te pare per shtyp ku eshte shprehur se tek ekipi blaugrana do te kete shume per te mesuar nga lojtare si Messi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-07-2011, 12:50:02

Aguero, shumë pranë Manchester City

Aguero, shumë pranë Manchester CitySergio Aguero, sulmuesi i Atletico Madrid, do te luaje ne sezonin e ardhshem per Manchester City.http://www.top-channe...

*
SportNews
25-07-2011, 04:50:02

Peruja, e treta e Kupës së Amerikës

Peruja, e treta e Kupës së AmerikësPeruja ze vendin e trete ne podiumin e Kupes se Amerikes pasi ka mundfur 4-1 Venezuelen, ne garen per vendin e trete e te katert ne stadiumin “Siudad de la Plata”.

*
SportNews
24-07-2011, 20:50:02

F1, Gjermani, triumfon Hamilton

F1, Gjermani, triumfon HamiltonLuis Hamilton eshte fituesi i Çmimit te Madh te Gjermanise ne Formula 1. Piloti i McLaren ka zhvilluar nje gare perfekte duke lene pas pilotin e Ferrarit Fernando Alonso dhe pilotin e Red Bull Mark Webber.

*
SportNews
24-07-2011, 12:50:02

Kupa e Amerikës, Paraguaji në finale

Kupa e Amerikës, Paraguaji në finaleParaguaji do te jete finalistja tjeter e Kupes se Amerikes pasi mundi ne gjysmefinalen e dyte te ketij kompeticioni Venezuelen 5-3 me 11-metersha, pas perfundimit te kohes se rregullt me rezultatin 0-0.

*
SportNews
23-07-2011, 22:50:02

F1, Webber në pole position

F1, Webber në pole positionMark Webber, piloti i Red Bull, ka fituar pole position ne provat zyrtare te çmimit te Madh te Gjermanise, te zhvilluara ne pisten e Nurburgringut.

*
SportNews
23-07-2011, 14:50:04

Real Madrid, Cristiano Ronaldo nuk njeh miqësore

Real Madrid, Cristiano Ronaldo nuk njeh miqësoreReal Madrid fitoi edhe ndeshjen e dyte miqesore te fazes pergatitore me rezultatin 3-0 ndaj meksikaneve te Chivas Guadalajara.

*
SportNews
23-07-2011, 06:50:02

Zyrtare: Alexis Sanchez tek Barcelona

Zyrtare: Alexis Sanchez tek Barcelona Alexis Sanchez eshte lojtari i ri i Barcelones. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=215523
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
22-07-2011, 22:50:02

Sërish dyshime mbi skuadrat shqiptare

Sërish dyshime mbi skuadrat shqiptareZhgenjejne edhe ne Europa Lige skuadrat shqiptare te cilat u eliminuan te treja, Tirana, Vllaznia dhe Flamurtari. ht...

M A X
22-07-2011, 15:11:32

Fundi i rekordeve botërore në sport

Studiuesit e fiziologjisë së sportit pyesin veten a do të vijë një ditë koha kur nuk do të jetë e mundur më të thyhen rekordet botërore?Fundi i rekordeve botërore në sportGjithçka ka një limit. Edhe rekordet! Studiuesit e fiziologjisë së sportit pyesin veten a do të vijë një dit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
22-07-2011, 14:50:03

Roma blen Bojan Krkic

Roma blen Bojan KrkicRoma ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit Bojan Krkic nga Barcelona per shumen prej 12 milione eurosh.http://www.top-channel.tv/artiku...

*
SportNews
22-07-2011, 06:50:02

Eliminohen ekipet shqiptare

Eliminohen ekipet shqiptareZhgenjejne edhe ne Europa Lige skuadrat shqiptare te cilat jane eliminuar te treja, Tirana, Vllaznia dhe Flamurtari. http://ww...

*
SportNews
21-07-2011, 22:50:02

Arturo Vidal, blerja e re e Juventusit

Arturo Vidal, blerja e re e Juventusit Arturo Vidal eshte zyrtarisht futbollist i Juventusit. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=215476
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
21-07-2011, 14:50:04

Kampionati spanjoll, më i forti në botë

Kampionati spanjoll, më i forti në botëKampionati spanjoll i futbollit (Liga BBVA) eshte me i forti ne bote, sipas renditjes se perpiluar nga Instituti i Historise dhe Statistikave te Futbollit (IFFHS).

*
SportNews
21-07-2011, 06:50:02

Ekipet shqiptare, përpjekjet e fundit

Ekipet shqiptare, përpjekjet e funditPas largimit te 4 futbollisteve te formacionit baze, Xhafaj, Ahmataj, Devolli dhe Plaku, duket se ndeshja e radhes me Jablonecit do te jete e fundit per Gugash Maganin si trajneri i Flamurtarit.

*
SportNews
20-07-2011, 22:50:02

Skëndërbeu mundet 4-0 nga Apoeli

Skëndërbeu mundet 4-0 nga ApoeliSkenderbeu zyrtarizon eliminimin nga veprimtaria europiane e Champions League, pasi eshte mundur edhe ne ndeshjen e dyte me Apoelin e Qipros, 4-0.

*
SportNews
20-07-2011, 14:50:02

Milan, sot miqësorja e parë

Milan, sot miqësorja e parë Gjithçka gati per miqesoren e pare te Milanit. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=215422
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-07-2011, 06:50:02

F1, Schumacher rrëfen pasionet

F1, Schumacher rrëfen pasionetMichael Schumacher, pak dite nga Cmimi i Madh i Nuerburgringut, ka treguar disa nga pasionet e tij. http://www.top-channel....

*
SportNews
19-07-2011, 22:50:02

Montezemolo: Ferrari nuk dorëzohet

Montezemolo: Ferrari nuk dorëzohet“Shprese, bindje dhe vendosmeri, sepse Ferrari nuk dorezohet kurre”. http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=...

*
SportNews
19-07-2011, 14:50:04

UEFA krijon “Best Player in Europe Award”

UEFA krijon “Best Player in Europe Award”UEFA ka vendosur te krijoje çmimin “Best Player in Europe Award” qe do t’i jepet futbollistit me te mire qe militon ne nje klub europian, pavaresisht kombesise se tij.

*
SportNews
19-07-2011, 06:50:02

Corinthas: Asnjë marrëveshje për Tevez

Corinthas: Asnjë marrëveshje për TevezNuk eshte arritur, te pakten deri tani, asnje marreveshje mes Corinthas dhe Manchester City per kthimin e Carlos Tevez ne skuadren pauliste.

*
SportNews
18-07-2011, 14:50:03

Juventus negocion për Vidal

Juventus negocion për VidalJuventus eshte shume prane blerjes se mesfushorit kilian, Arturo Vidal.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=21528...

*
SportNews
18-07-2011, 06:50:02

Sneijder, nuk do të ketë Manchester UTD

Sneijder, nuk do të ketë Manchester UTDNuk do te kete Manchester United per Sneijder. Ka qene vete tekniku i “djajeve te kuq” qe u ka dhene fund spekulimeve.

*
SportNews
17-07-2011, 22:50:08

Argjentina “ko”, Uruguai në gjysmëfinale

Argjentina “ko”, Uruguai në gjysmëfinaleUruguai eshte kualifikuar per ne gjysmefinalen e Kupes se Amerikes pasi ka mundur Argjentinen 5-4, me goditje nga 11-metershi.

*
SportNews
17-07-2011, 16:50:02

Pedrosa fiton cmimin e Gjermanisë

Pedrosa fiton cmimin e GjermanisëKane qene spanjollet ata qe kane kapur dy vendet e para te Cmimit te Madh te Gjermanise ne Moto GP. http://www.top-chann...

*
SportNews
17-07-2011, 08:50:02

Vllaznia, Palermo nëse kalohet Thuni

Vllaznia, Palermo nëse kalohet Thuni Tri skuadrat shqiptare qe luajne ne Europa League kane njohur kundershtaret e mundshem te turit te trete eliminator....

*
SportNews
17-07-2011, 00:50:02

Stoner në pole position

Stoner në pole positionKejsi Stoner ka marre pol position-in e gjashte ne 9 gara ne Saksenrig ku neser do te zhvillohet Çmimi i Madh i Gjermanise.http://...

*
SportNews
16-07-2011, 16:50:02

Novara: Ujkani qëndron, Cani te Polonia Varshava

Novara: Ujkani qëndron, Cani te Polonia VarshavaMerkato e veres ka rezervuar te ardhme te kundert per dy lojtare shqiptare, qe jane ne pronesi te Palermos. Samir Ujkani do te qendroje te Novara, per te luajtur ne Serine A me skuadren surprize te sezonit tekaluar.

*
SportNews
16-07-2011, 08:50:02

Shkarkohen 114 punonjës të NBA-së

Shkarkohen 114 punonjës të NBA-sëNBA-ja, kategoria maksimale e basketbollit ne SHBA qe po perjeton nje konflikt ne ambjentet mes pronareve dhe lojtareve, ka njoftuar pushimin nga puna te 114 personave.

*
SportNews
16-07-2011, 00:50:02

Ferguson: Nuk më intereson Snejder

Ferguson: Nuk më intereson SnejderSir Alex Ferguson, menaxheri i Manchester United, ka pergenjeshtruar zerat per nje interesim te ekipit te tij ndaj organizatorit te Interit, Wesley Snejder.

*
SportNews
15-07-2011, 16:50:02

Moto GP, makth në provat e Gjermanisë

Moto GP, makth në provat e GjermanisëKane qene nje makth i vertete provat e lira te Moto GP per Cmimin e Madh te Gjermanise. http://www.top-channel.tv/ar...

*
SportNews
15-07-2011, 08:50:02

Ferguson: Shnajder s’na intereson

Ferguson: Shnajder s’na interesonAlex Ferguson ka qetesuar disi tifozet dhe presidentin e Interit teksa, perkunder zerave te merkatos te diteve te fundit, ka mohuar interesin per fantazistin holandez te zikalterve, Uesli Shnajder.

*
SportNews
15-07-2011, 00:50:02

Flamurtari mundet 0-2 nga Jabloneci

Flamurtari mundet 0-2 nga JabloneciFlamurtari eshte mundur 0-2 nga çeket e Jablonecit ne ndeshjen e luajtur ne Vlore te vlefshme per raundin e dyte eliminator te kupes Europa Lige.

M A X
14-07-2011, 23:00:50

Libri më i vjetër për futbollin, 1 milion euro

Historia e futbollit dhe evolucioni i saj është i shkruar me dorë, në një pamflet të 1857-s që është shitur në një ankand nga Sotheby's, në Londër, për një shifër prej 881.250 stërlinash, rreth 1 milion euro.Libri më antik mbi rregullat e futbollit ishte pjesë e arkivit të Sheffield FC, skuadra ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vip News
05-07-2011, 04:50:04

Lorik Cana zyrtarisht lojtar i Lacios

Lorik Cana zyrtarisht lojtar i Lacios      Janë dashur 11 orë bisedime për të gjetur gjuhën e përbashkët mes Gallatasarait dhe Lacios për transferimin e Lorik Canës në Romë. Në fund, futbollisti shqiptar arriti të realizojë ëndrrën e tij, kalimin në Serie A. Lorik Cana do të për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
04-07-2011, 11:33:00

Futbollisti anonim, një nga më të paguarit në botë

Emri i tij nuk është i dëgjuar edhe nga tifozët më të flaktë të futbollit, por Dario Conca është shndërruar në një nga futbollistët më të paguar në botë.Sulmuesi argjentinas ka nënshkruar një kontratë prej 10.6 milionë eurosh në sezon me ekipin kinez të Guangzhou Evergrande. Vetëm Cristiano Rona...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-06-2011, 22:50:02

Allegri: El Shaarawy do jetë sukses

Allegri: El Shaarawy do jetë sukses      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është i bindur se i riu Stephan El Shaarawy do të jetë lojtar i rëndësishëm për kampionin e Italisë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
27-06-2011, 14:50:04

United të transferojë Cavanin

United të transferojë Cavanin        Manchester United i është bashkuar luftës për të transeruar asin e Napolit, Edinson Cavani. (c) Telegrafi           http://laj.me/46624       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-06-2011, 08:50:02

Mata kërkon të luajë për Liverpool

Mata kërkon të luajë për Liverpool      Lojtari i Valencias pritet që gjatë kësaj vere të largohet nga “Mestalla” dhe do të konsiderojë transferimin te Liverpooli pasi ai vetë ka shprehur dëshirën për të luajtur në Premier Ligë. “Nëse Liverpooli është interesuar për Matan atëher...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
27-06-2011, 00:50:05

Çudia më e madhe ndodh në MotoGP (VIDEO)

Çudia më e madhe ndodh në MotoGP (VIDEO)      Çudia më e madhe ka ndodhur sot në provat e lira në MotoGP ku në pistën e Magny-Cours të francës dy pilotë të MotoGP janë përplasur me njëri tjetrin në një përplasje të çuditshme. Në këtë përplasje të dy pilotët kanë shpëtuar për mre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
26-06-2011, 18:50:02

Juventusi mendon për Meireles

Juventusi mendon për Meireles      Juventus është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Liverpoolit,portugezin Raul Meireles, ka bërë të ditur sot e përditshmja angleze, “The Sun”. 28-vjeçari thuhet se kërkohet nga trajneri i ri i Juventusit, Antonio Conte për të përfor...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
26-06-2011, 10:50:04

Allegri: El Shaarawy do të ketë sukses tek Milani

Allegri: El Shaarawy do të ketë sukses tek Milani      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri është i bindur se talenti i ri Stephan El Shaarawy do të jetë i suksesshëm te klubi i tij. El Shaarawy u transferua këto ditë tek Milani nga Geona. “El Shaarawy është shumë i mirë dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe