Sporti - 8

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
26-06-2011, 02:50:03

Zamparini: Pastore vlen më shumë se 50 milion euro

Zamparini: Pastore vlen më shumë se 50 milion euro      Presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini beson se Javier Pastore do të luajë jashtë Seria A sezonin e ardhshëm, nëse talenti argjentinas largohet nga klubi gjatë kësaj merkato vereje. Pastore është objektiv i klubeve të më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-06-2011, 18:50:02

Hulk qëndron te Porto

Hulk qëndron te Porto        Agjenti i sulmuesit të Portos, Hulk, ka deklaruar se sulmuesi fantastik do të qëndrojë te klubi portugez. (c) Telegrafi           http://laj.me/46637       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-06-2011, 10:50:06

Villas Boas të fitojë gjithçka me Chelsean

Villas Boas të fitojë gjithçka me Chelsean      Presidenti i Academicas, Jose Eduardo Simoes, i cili para dy vitesh ia kishte besuar postin e trajnerit të klubit Andres Villas Boasit, ka thënë se menaxheri i ri i Chelesat do të fitojë gjithçka për brenda dy vitesh. (c) Telegrafi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-06-2011, 02:50:04

Arrestime për trukime ndeshjesh

Arrestime për trukime ndeshjesh      Policia greke ka vazhduar operacionin per arrestimin e anetareve te nje organizate qe trukonte ndeshjet e futbollit te kampionatit grek. (c) Top Channel         

*
SportNews
24-06-2011, 18:50:04

Zyrtare: Gasperini trajner i Interit

Zyrtare: Gasperini trajner i Interit      Interi edhe zyrtarisht ka emëruar Gian Piero Gasperinin për trajner të ri, pas ditëve intensive të kërkimit për strategun e ri, që do ta zëvëndësojë ish-trajnerin Leonardo. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-06-2011, 10:50:06

Barca me Sanchezin, e fortë për Realin

Barca me Sanchezin, e fortë për Realin      Pronari i Udineses, Giampaolo Pozzo, beson se Barcelona duhet ta transferojë Alexis Sanchez, pasi në këtë mënyrë Real Madridi do ta vazhdonte ecurinë e viteve pa tituj. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-06-2011, 02:50:04

Messi duhet të shënojë 1283 gola

Messi duhet të shënojë 1283 gola      Legjenda e futbollit botëror, një prej më të mirëve në histori, Pele, mendon Lionel Messi duhet të shënojë më shumë gola se ai, për t’u konsideruar më i miri. (c) Telegrafi         

M A X
22-06-2011, 17:19:05

Shkëndija: Partizani i Beogradit? Na motivon Flamurtari i Vlorës!

Shkëndija: Partizani i Beogradit? Na motivon Flamurtari i Vlorës!Skuadra shqiptare nga Maqedonia, e cila u shpall kampione këtë vit, Shkëndija ’79 nga Tetova në debutimin e tyre të parë në Europë në kuadër të turit të dytë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve do të ketë përba...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
16-06-2011, 14:50:05

Eto’o dëshiron të provojë veten në Premier

Eto’o dëshiron të provojë veten në Premier      Sulmuesi i Interit, Samuel Eto’o, ka thënë një deklaratë befasuese duke thënë se ai mund të largohet nga ekipi milanez gjatë afatit kalimtar veror për të provuar veten në Ligën Premier. (c) Telegrafi         

*
SportNews
16-06-2011, 06:50:03

Drogba nuk largohet nga Chelsea

Drogba nuk largohet nga Chelsea      Shefi ekzekutiv i Chelseat, Ron Gourlay ka këmbëngulur se Didier Drogba nuk do të largohet nga Stamford Bridge në një të ardhme të afërt. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-06-2011, 22:50:03

Zanetti nuk mendon për pensionim

Zanetti nuk mendon për pensionim        Kapiteni i Interit, Javier Zanetti, thotë se pensionimi as që i ka shkuar në mend. (c) Telegrafi           http://laj.me/45671       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
15-06-2011, 14:50:06

Euro U21, Zvicra siguron gjysmëfinalen

Euro U21, Zvicra siguron gjysmëfinalen      Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar fitore kundër Islandës në kuadër të Kampionatit Evropian U21, për të siguruar një vend në gjysmëfinale të kësaj gare. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-06-2011, 06:50:04

Boateng: Kam arritur marrëveshje me Bayernin

Boateng: Kam arritur marrëveshje me Bayernin      Mbrojtësi i Manchester Cityt, Jerome Boateng, ka konfirmuar të martën se ka arritur marrëveshje katërvjeçare me Bayern Munichun. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-06-2011, 22:50:27

Enrique: Do të sjell stilin e Barcelonës

Enrique: Do të sjell stilin e Barcelonës      Trajneri i ri i Romës, Luis Enrique, ka deklaruar se planifikon ta implementojë stilin e Barcelonës te loja e Giallorossëve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-06-2011, 16:50:04

Chivu dhe Motta për Meireles

Chivu dhe Motta për Meireles        Interi është i interesuar në mesfushorin e Liverpoolit, Raul Meireles. (c) Telegrafi           http://laj.me/45533       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
14-06-2011, 08:50:06

Interi mendon për Cassanin

Interi mendon për Cassanin      Zërat e fundit të merkatos Zikaltër flasin për një largim të mundshëm të mrojtësit Maicon dhe për këtë Inter është duke u përgatitur për të ardhmen duke gjetur një zëvendësuar Maicon me Mattia Cassanin. Braziliani Maicon është objektiv i Real Mad ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
14-06-2011, 00:50:04

Moratti nuk e mohon largimin e Sneijder

Moratti nuk e mohon largimin e Sneijder      Presidenti i Interit, Massimo Moratti është i gatshëm të shesë talentin e tij,Wesley Sneijderin tek dy klubet angleze Chelsea apo Manchester United, të cilat janë skuadrat që e kërkojnë prej kohësh. “Tuttosport” tregon se Moratti ësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
13-06-2011, 16:50:04

Mourinho nuk heq dorë nga Essien

Mourinho nuk heq dorë nga Essien      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, është në kërkim të mesfushorit të Chelseat, Michael Essien. Mourinho po mendon të gjejë një zëvendësues të Fernando Gago-s dhe të Diarra-s pasi këto të fundit duket se janë drejt largimit. Chelsea po ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
13-06-2011, 08:50:05

Roma mendon për Stekelenburg

Roma mendon për Stekelenburg      Roma vazhdon kërkimin e saj për një portier dhe ka kthyer vëmendjen tek portieri i Ajax-it Maarten Stekelenburgu. Alexander Doni është në prag të largimit nga klubi pasi nuk ndjehet më i lumtur tek Roma dhe ky i fundit mund të përfundojë tek Liv...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
13-06-2011, 00:50:04

Nanit do t’i pëlqente të punojë me Mourinhon

Nanit do t’i pëlqente të punojë me Mourinhon      Anësori i Manchester Unitedit, Nani, ka pranuar se do t’i pëlqente që të stërvitej nga trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, në një të ardhme gjatë karrierës së tij. (c) Telegrafi         

*
SportNews
12-06-2011, 16:50:03

F1, Kanada, Vettel në pole position

F1, Kanada, Vettel në pole position      Sebastian Vettel eshte piloti me i shpejt i provave zyrtare per Çmimin e Madh te Kanadase ne Formula 1. (c) Top Channel         http://laj.me/45323

*
SportNews
12-06-2011, 08:50:05

Twente interesohet për Rijkaard

Twente interesohet për Rijkaard      Twente e ka shënjestruar Frank Rijkaardin për ta angazhuar në pozitën e trajnerit kryesor të skuadrës. (c) Telegrafi         http://laj.me/45287     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
12-06-2011, 00:50:04

Euro U-21, Shaqiri mposht Danimarkën

Euro U-21, Shaqiri mposht Danimarkën      Danimarka ka bërë një start të pasuksesshëm në kuadër të Kampionatit Evropian të futbollit U-21 duke u mposhtur nga Zvicra me rezultat 1-0. (c) Telegrafi         

*
SportNews
11-06-2011, 16:50:04

Tottenham, ofertë për Rio Ferdinand

Tottenham, ofertë për Rio Ferdinand      Bosi i Tottenhamit, Harry Redknapp është duke planifikuar një ofertë për mbrojtësin e Manchester United, Rio Ferdinand. (c) Telegrafi         http://...

*
SportNews
11-06-2011, 08:50:05

Drogba në radarin e Milanit

Drogba në radarin e Milanit      Didier Drogba mund të luajë në Serie A sezonin e arshshëm pasi Milani ka shfaqur interesim në sulmuesin nga Bregu i Fildishtë, njofton Il Corriere dello Sport. (c) Telegrafi         

*
SportNews
11-06-2011, 00:50:29

Aguero vendos pas Kupës së Amerikës

Aguero vendos pas Kupës së Amerikës      Sergio Aguero do të vendosë se ku qëndron e ardhmja e tij pas përfundimit të Kupës së Amerikës. Sulmuesi 23 vjeç është përfshirë në ekipin e Argjentinës për garën që zhvillohet në vendlindjen e tij. “Vendimi rreth transferimit të mundshëm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
10-06-2011, 16:50:05

Premier Liga shpenzon plot 1.6 miliard euro në rroga

Premier Liga shpenzon plot 1.6 miliard euro në rroga      Klubet e Premier Ligës angleze jane ato klube qe kanë shpenzuar shumën rekord të 1.6 miliardë eurove vetëm për rroga e lojtareve ne kete sezonin futbollistik qe sapo u mbyll ai i 2010-2011. Në një studim të shoqërisë “Del...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
10-06-2011, 08:50:05

Barca dëshiron edhe Rossin edhe Sanchez

Barca dëshiron edhe Rossin edhe Sanchez      Barcelona mund të transferojë gjatë verës edhe Giuseppe Rossin edhe Alexis Sanchez, sipas agjentit të sulmuesit italian, Federico Pastorelllo. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-06-2011, 00:50:04

Mourinho spiunon Barcelonën

Mourinho spiunon Barcelonën      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka ndërtuar ‘rrjetin e tij të spiunazhit’ për të qëndruar në hap me lëvizjet transferuese të Barcelonës. (c) Telegrafi         

*
SportNews
09-06-2011, 16:50:04

Ende asgjë për të ardhmen e Aquilanit

Ende asgjë për të ardhmen e Aquilanit      Agjenti i mesfushorit të Liverpoolit, Alberto Aquilani, ka thënë se situata e klientit të tij është ende e pazgjidhur dhe i ka bërë thirrje edhe Napolit të bëjë ofertë për lojtarin. (c) Telegrafi         

*
SportNews
09-06-2011, 08:50:05

Reali e kërkoi Neymar në vitin 2005

Reali e kërkoi Neymar në vitin 2005      Real Madridi e ka kërkuar sulmuesin e Santosit, Neymar, në vitin 2005, gjithnjë sipas agjentit të sulmuesit brazilian. (c) Telegrafi         http://l...

*
SportNews
09-06-2011, 00:50:04

Hysi kampion i Kosovës

Hysi kampion i Kosovës      Skuadra nga Podujeva, Hysi, është shpallur kampion i Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, pas fitores së arritur ndaj Trepçës 89’ me rezultat 5-1 para rreth 5000 të pranishmëve në impiant. (c) Telegrafi         

*
SportNews
08-06-2011, 16:50:04

Conte dëshiron Tevezin te Juventusi

Conte dëshiron Tevezin te Juventusi      Trajneri i ri i Juventusit, Antonio Conte dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Manchester Cityt, Carlos Tevez. (c) Telegrafi         http://laj.me/...

*
SportNews
08-06-2011, 08:50:04

Dështojnë kuqezinjtë

Dështojnë kuqezinjtë      Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje prej 2-0 si mysafiri i Bosnje e Hercegovinës, për të zbehur ëndrrën për t’i parë kuqezinjtë në Kampionatin e ardhshëm Evropian të futbollit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
08-06-2011, 00:50:04

Sanchez arrin marrëveshje me Barcën

Sanchez arrin marrëveshje me Barcën      Alexis Sanchez ka arritur marrëveshje mbi kontratën e tij me Barcelonën, gjithnjë sipas pohimeve të presidentit të Udineses, Franco Soldati, vetëm 24 orë pasi ishte thënë se Barcelona është favorite për firmën e kilianit. (c) Telegrafi   ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
07-06-2011, 16:50:11

Higuain fton Agueron te Reali

Higuain fton Agueron te Reali      Sulmuesi i Real Madridit, Gonzalo Higuain, ka mbështetur transferimin e yllit të Atletico Madrid, Sergio Aguero, në Santiago Bernabeu. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-06-2011, 10:50:07

Kuyt i bindur se Liverpooli do të rikthehet në elitë

Kuyt i bindur se Liverpooli do të rikthehet në elitë      Dirk Kuyt është i bindur se Liverpooli është duke shkruar në rrugë të duhur drejt rimarrjes së vendit në elitën e futbollit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-06-2011, 04:50:04

Oferta e Milanit për Witsel e pamjaftueshme

Oferta e Milanit për Witsel e pamjaftueshme      Milani nuk i ka përmbushur pritjet e Standard Liege në lidhje me ofertën për transferimin e Axel Witsel. (c) Telegrafi         http://laj.me/...

*
SportNews
06-06-2011, 20:50:06

Aston Villa në kontakte me Rijkaard

Aston Villa në kontakte me Rijkaard        Aston Villa raportohet se është në kontakte me ish-trajnerin e Barcelonës, Frank Rijkaard. (c) Telegrafi           http://laj.me/44662       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
06-06-2011, 12:50:06

Pirlo: Rossi do të ishte i transfer i qëlluar te Juve

Pirlo: Rossi do të ishte i transfer i qëlluar te Juve      Lojtari i porsaardhur te Juventusi, Andrea Pirlo, e ka lëvduar bashkëkombësin e tij Giuseppe Rossi, duke thënë se sulmuesi i Villarrealit do të ishte transfer i duhur te Bianconerët. (c) Telegrafi         

*
SportNews
06-06-2011, 04:50:11

Ibra: Dua të qëndroj te Milani edhe tre vite

Ibra: Dua të qëndroj te Milani edhe tre vite      Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka konfirmuar se nuk e ka në plan që të largohet nga kampioni i Italisë gjatë kësaj vere, pasi që dëshiron të luajë për Rossonerët edhe disa vite. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-06-2011, 20:50:05

Nasri pranë Realit?

Nasri pranë Realit?      Real Madridi nuk ka të ngopur me transferimin e mesfushorëve dhe radhën tani duket se e ka Samir Nasri, gjithnjë sipas mediave angleze. (c) Telegrafi         http://...

*
SportNews
05-06-2011, 12:50:05

Përfundojnë disa ndeshje të EURO 2012 (VIDEO)

Përfundojnë disa ndeshje të EURO 2012 (VIDEO)      Sapo kanë përfunduar disa ndeshje të kombëtareve të cilat janë të vlefshme për eleminatoret e Euro 2012 e cila do të zhvillohet në Ukraine-Poloni. Në këto ndeshje Greqia dhe Sllovakia kanë fituar kurse Mali I Zi nuk ka shkuar më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
05-06-2011, 04:50:07

Portugalia e Ronaldos arrin të mundë Norvegjinë (VIDEO)

Portugalia e Ronaldos arrin të mundë Norvegjinë (VIDEO)      Kombëtarja e Portugalisë ka arritur të fitojë në ndeshjen direkte për kreun e grupit ndaj Norvegjisë me rezultatin 1-0 me një gol të mesfushorit të Sportingut të Lisbonës Helder Postiga në minutën e 53′. Edh pse një pj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
04-06-2011, 12:50:09

Fitojnë Italia dhe Gjermania

Fitojnë Italia dhe Gjermania      Italia dhe Gjermania kanë siguruar praktikisht kualifikimin në Euro 2012 pas fitoreve respektive ndaj Estonisë dhe Austrisë. (c) Telegrafi         http://la...

*
SportNews
04-06-2011, 04:50:05

Barazon Franca, pëson Bosnja

Barazon Franca, pëson Bosnja      Futbollistët e përfaqësueses shqiptare ishin të zënë mbërmjen e të premtës pasi kanë shikuar në shoqëri të përzgjedhësit të tyre ndeshjet e rivalëve të grupit D të eliminatoreve për Euro 2012, me Francën e cila ka barazuar në transfertë te Bjell...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
03-06-2011, 20:50:17

Franca kërkon hakmarrje ndaj Bjellorusisë

Franca kërkon hakmarrje ndaj Bjellorusisë      Skuadra Franceze kërkon të hakmerret ndaj Bjellorusisë në ndeshjen e sotme e cila i përket ndeshjeve kualifikuese për Europianin e 2012. Në ndeshjen e parë Franca ka humbur me rezultatin 1-0 në shtëpinë e saj. Në ndeshjen e sotme Fr...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
03-06-2011, 12:50:05

Agjenti i tregon Chelseat sa të paguajë për Neymar

Agjenti i tregon Chelseat sa të paguajë për Neymar      Agjenti i sulmuesit të Santosit, Neymar, ka këmbëngulur se Chelsea duhet të shpenzojë shumë nëse dëshiron ta ketë në skuadër brazilianin, ndërsa shuma për të cilën flasim është 45 milionë euro. (c) Telegrafi         

*
SportNews
03-06-2011, 04:50:06

Chelsea në kontakte me Realin për Higuain

Chelsea në kontakte me Realin për Higuain      Chelsea është në kontakte me Real Madridin për shërbimet e sulmuesit, Gonzalo Higuain, për një transferim të mundshëm të argjentinasit në Stamford Bridge gjatë verës. (c) Telegrafi