Sporti - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
17-10-2011, 14:50:11

Inter, Moratti sulmon arbitrat

Inter, Moratti sulmon arbitratNe nje kohe qe Interi ka hyre ne nje krize te thelle rezultatesh, presidenti Massimo Moratti ka sulmuar ashper arbitrat ne nje interviste per ‘La Gazzetta Dello Sport’.

*
SportNews
17-10-2011, 06:51:41

Superliga, Teuta merr kreun

Superliga, Teuta merr kreunFale nje penalltie te realizuar nga kapiteni Arjan Sheta ne minuten e 21’ Teuta arrin te mposhte Apollonine ne fushen e saj me rezultatin 0-1.

*
SportNews
17-10-2011, 00:50:05

Dëmtim i rëndë për Sajmir Ujkanin

Dëmtim i rëndë për Sajmir UjkaninDemtim i rende per portierin e kombetares shqiptare Sajmir Ujkani gjate ndeshjes Novara – Bologna, qe perfundoi me rezultatin zero me dy.

*
SportNews
16-10-2011, 16:50:12

F1, Vettel fiton sërish

F1, Vettel fiton sërishTitulli i dyte kampion nuk ia ka ulur aspak ritmin Sebastian Fetelit, i cili ne garen e Korese serish ka arritur te fitoje duke çuar ne dhjete numrin e sukseseve sezonale.

*
SportNews
16-10-2011, 10:50:06

F1, Vettel fiton sërish

F1, Vettel fiton sërishSebastian Vettel fitoi edhe Cmimin e Madh te Korese se Jugut, gara e 16 e kampionatit boteror te Formules 1.http://www.top-channel...

*
SportNews
16-10-2011, 02:56:10

Superliga, barazim në “Loro Borici”

Superliga, barazim në “Loro Borici”Gafa e Sukajt ne fund beri qe Vllaznia dhe Tirana te ndajne nga 1 pike ne “Loro Borici”. Supersfida e javes se gjashte mes ketyre dy skuadrave perfundoi ne barazim 2-2.

*
SportNews
15-10-2011, 18:50:07

Ranieri: Kthimi i Eto’o-së është fantazi

Ranieri: Kthimi i Eto’o-së është fantaziTrajneri i Interit, Claudio Ranieri, perjashtoi kategorikisht çdo mundesi te rikthimit te Samuel Eto’o-se, gjate periudhes se nderprerjes se kampionatit rus ne dimer.

*
SportNews
15-10-2011, 12:50:03

Galliani: Ibrahimovic nuk shkon asgjëkundi

Galliani: Ibrahimovic nuk shkon asgjëkundiDisa dite pasi tronditi te gjithe milanistet me deklaraten se ishte i lodhur nga futbolli dhe se po mendon nje terheqje te afert prej tij, Zlatan Ibrahimovic rikthehet ne qender te vemendjes, duke dhene garanci per respektimin e plote te...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
15-10-2011, 04:50:08

Messi kyçet në kabinën e avionit

Messi kyçet në kabinën e avionit Nje ngjarje e rralle i ka ndodhur yllit te futbollit boteror, Lionel Messi, i cili u detyrua te kyçet brenda ne kabine se bashku me pilotet, per te shmangur vemendjen e tepert te tifozeve ne Venezuele.

*
SportNews
14-10-2011, 22:50:04

Mundje, nis Botërori i veteranëve

Mundje, nis Botërori i veteranëveKa startuar zyrtarisht Kampionati Boteror i mundjes se lire per veteranet, i pari eveniment i ketij lloji ne Shqiperi.ht...

*
SportNews
14-10-2011, 14:50:11

Kuzhe: Do të shikoj edhe mundësi të tjera

Kuzhe: Do të shikoj edhe mundësi të tjeraE ka drejtuar Kombetaren e Shqiperise per me shume se dy vite, por sot po perjeton nje situate te paqarte per te ardhmen.

*
SportNews
14-10-2011, 06:50:02

Vettel: Në Kore do të garoj si gjithmonë

Vettel: Në Kore do të garoj si gjithmonëSebastian Vettel, i cili mbrojti titullin kampion bote ne Formula 1 te dielen e kaluar ne Japoni, u shpreh se edhe ne garen e Korese se Jugut do te garoje siç ka bere gjithmone.

*
SportNews
13-10-2011, 22:50:02

UEFA dënon Rooney me 3 ndeshje skualifikim

UEFA dënon Rooney me 3 ndeshje skualifikimWayne Rooney, sulmuesi i Manchester United dhe kombetares angleze eshte pezulluar 3 ndeshje, pas kartonit te kuq te marre ne ndeshjen ndaj Malit te Zi, te premten e kaluar.

*
SportNews
13-10-2011, 14:50:08

Shqipëria mori vetëm 30 për qind të pikëve

Shqipëria mori vetëm 30 për qind të pikëveShqiperia ka qene protagoniste e nje tjeter edicioni zhgenjyes ne kualifikueset e aktiviteteve madhore. Kuqezinjte e mbyllen Grupin D ne vendin e peste (te parafundit), me vetem 9 pike ne 10 ndeshje te luajtura.

*
SportNews
13-10-2011, 06:50:03

Euro 2012, variantet për grupet

Euro 2012, variantet për grupetShorti per grupet e Europianit do te hidhet ne daten 2 dhjetor, por nderkohe dihet me saktesi se si do te shperndahen skuadrat ne te pakten dy vazot e para.

*
SportNews
12-10-2011, 22:50:02

Siti hap procedim disiplinor ndaj Tevezit

Siti hap procedim disiplinor ndaj TevezitSulmuesi i Manchester City, Carlos Tevez, perballet me mundesine e procedimit disiplinor, per shkak te refuzimit te tij per te luajtur ne nje ndeshje te Champions League ndaj Bajernit te Mynihut.

*
SportNews
12-10-2011, 14:50:04

Stankovic: Nuk luaj më për Serbinë

Stankovic: Nuk luaj më për SerbinëDejan Stankovic i ka dhene lamtumiren kombetares se Serbise pas 102 ndeshjesh te luajtura me perfaqesuesen e vendit te tij, duke barazuar edhe rekordin e Savo Milosevic.

*
SportNews
12-10-2011, 08:50:02

Shqipëria mbyll eliminatoret me barazim

Shqipëria mbyll eliminatoret me barazim Tifozet shqiptare kane dale haptazi kunder kombetares kuqezi, e cila i mbylli eleminatoret e Euro 2012 me nje barazim 1-1 me Rumanine ne “Qemal Stafa”.

*
SportNews
12-10-2011, 00:50:02

Plotësohet Euro 2012

Plotësohet Euro 2012Ndeshjet e fundit eleminatore kane percaktuar 10 skuadrat finaliste te Euro 2012 dhe 8 ekipet qe do te luajne ne fazen play off. htt...

*
SportNews
11-10-2011, 16:50:07

Brawn: Vettel ka pasur makinën më të mirë

Brawn: Vettel ka pasur makinën më të mirëRoss Brawn, drejtori i ekipit Mercedes, mendon se sfida e vertete e Sebastian Vettel nuk eshte fitimi i titullit te trete ne Formula 1, por mbajtja e hegjemonise se tij edhe kur te pilotoje nje makine me pak te shpejte se Red Bull.

*
SportNews
11-10-2011, 10:50:04

E rrallë, lë Arsenalin për të bërë ushtrinë

E rrallë, lë Arsenalin për të bërë ushtrinëNje prej blerjeve te kesaj vere tek Arsenali, Park Chu-Young, beri te ditur se eshte i detyruar te braktise brenda dy vitesh skuadren per te kryer sherbimin e detyrueshem ushtarak ne Korene e Jugut.

*
SportNews
11-10-2011, 02:52:17

Kuzhe: Duam fitore me rumunët

Kuzhe: Duam fitore me rumunët Kombetarja shqiptare kerkon te mbylle me fitore fazen eleminatore te Euro 2012, e cila do te perfundoje te marten me ndeshjen kunder Rumanise ne Tirane.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
10-10-2011, 18:50:05

Alonso: Nuk do të ketë tripletë për Vettel

Alonso: Nuk do të ketë tripletë për VettelNje dite pasi Sebastian Vettel fitoi titullin e dyte kampion bote ne Formula 1, piloti i Ferrarit, Fernando Alonso, leshon sfiden per ne sezonin e ardhshem.

*
SportNews
10-10-2011, 12:50:03

Allegri: Ibra do të qëndrojë tek Milan

Allegri: Ibra do të qëndrojë tek Milan“Ibrahimovic, ashtu si te gjithe ne, ka deshire t’i rikthehet punes per te arritur fitore.”http://www.top-channel.t...

*
SportNews
10-10-2011, 04:50:12

Argjentina shkatërron Kilin

Argjentina shkatërron KilinKombetarja e Argjentines, e udhehequr nga i perhershmi Lionel Messi, i dha nje mesim te mire Kilit, ne nje fitore 4-1 ne ndeshjen e pare kualifikuese te Amerikes se Jugut per Boterorin e 2014-s.

*
SportNews
09-10-2011, 22:50:05

Spanja, një fitore larg rekordit të Holandës

Spanja, një fitore larg rekordit të HolandësMe suksesin e arritur ne Prage perballe Republikes Çeke, Spanja eshte vetem nje fitore larg rekordit absolut, te mbajtur nga perfaqesuesja e Holandes, prej 14 fitoresh radhazi ne ndeshjet zyrtare.

*
SportNews
09-10-2011, 14:50:12

F1, Vettel fiton titullin e dytë radhazi

F1, Vettel fiton titullin e dytë radhaziSebastian Vettel eshte konfirmuar mbreti i Formula 1. Gjermani i Red Bull fitoi titullin e dyte radhazi fale vendit te trete te fituar ne Suzuka.

*
SportNews
09-10-2011, 06:50:08

Shtypi francez nxin dyshen Ujkani-Salihi

Shtypi francez nxin dyshen Ujkani-SalihiPortieri Samir Ujkani dhe sulmuesi Hamdi Salihi ishin lojtaret me te dobet ne fushen e lojes ne humbjen 3-0 te kombetares sone ne Paris, te pakten duke iu referuar vleresimeve te publikuara te shtunen ne shtypin francez.

*
SportNews
08-10-2011, 22:50:08

Euro 2012, fitojnë të kualifikuarit

Euro 2012, fitojnë të kualifikuaritSerbia vazhdon te mbaje shpresat ende per kualifikimin per ne Euro 2012-n, pas barazimiut 1-1 me Italine ne Beograd. h...

*
SportNews
08-10-2011, 14:50:13

Cmimi i Japonisë, Vettel në pole

Cmimi i Japonisë, Vettel në poleKampioni i botes me “Red Bull”, Sebastian Vettel ka fituar pole position-in ne Cmimin e Madh te Japonise. http://www.top-...

*
SportNews
08-10-2011, 06:50:02

Boks, Qato fiton duelin me anglezin Carruthers

Boks, Qato fiton duelin me anglezin CarruthersKreshnik Qato ka fituar ndeshjen e zhvilluar ne Londer perballe anglezit Carruthers. Nga 33 ndeshje, boksieri shqiptar numeron 25 fitore dhe 8 humbje.

*
SportNews
07-10-2011, 22:50:06

Guardiola befason: Çdo ditë mendoj largimin

Guardiola befason: Çdo ditë mendoj largiminQe ne moshen 25-vjeçare, mendoja se ne te ardhmen do te behesha nje trajner. Megjithate, nuk ka dite qe te mos mendoj per largimin tim. Konfratat afatgjata me trembin shume”.

*
SportNews
07-10-2011, 14:50:09

Milan, Galliani dhe Ibra sqarohen

Milan, Galliani dhe Ibra sqarohenAdriano Galliani ka biseduar ne telefon me Zlatan Ibrahimovic dhe ka hequr te gjitha dyshimet qe kishin mbuluar Milanin pas intervistes se sulmuesit suedez ku ai u shpreh se ishte tashme i lodhur nga futbolli.

*
SportNews
07-10-2011, 06:50:02

Një kombëtare “e arnuar” në Francë

Një kombëtare “e arnuar” në FrancëKombetarja e Shqiperise u largua mesditen e sotme nga hoteli ku ishte grumbulluar ne Durres, per te nisur udhetimin drejt Parisit, ku do te zhvillohet ndeshja kualifikuese e Euro 2012, perballe Frances.

*
SportNews
06-10-2011, 22:50:05

Veron pranë largimit nga futbolli

Veron pranë largimit nga futbolliJuan Sebastian Veron, futbollisti argjentinas i Estudiantes de la Plata, do t’i jape lamtumiren futbollit te luajtur ne fund te muajit tetor.

*
SportNews
06-10-2011, 14:50:11

Dy ndeshje pezullim për Mourinho

Dy ndeshje pezullim për MourinhoTrajneri i Real Madrid, Jose Mourinho, eshte denuar me 2 ndeshje pezullim dhe 600 euro gjobe, ndersa zv/trajneri i Barcelones, Tito Vilanova, eshte denuar me 1 ndeshje pezullim dhe 600 euro gjobe.

*
SportNews
06-10-2011, 06:50:02

Italia grumbullon argjentinasin Osvaldo

Italia grumbullon argjentinasin OsvaldoPablo Daniel Osvaldo, sulmuesi argjentinas i Romes me pasaporte italiane, eshte grumbulluar nga perfaqesuesja italiane per te luajtur ndeshjet ndaj Serbise dhe Irlandes se Veriut, te vlefshme per eliminatoret e kampionatit europian te vitit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
05-10-2011, 22:50:06

Kuzhe: Pres reagim pas Luksemburgut

Kuzhe: Pres reagim pas LuksemburgutNje dite perpara nisjes per ne France, trajneri Josip Kuzhe ne konferencen per shtyp ka rikujtuar edhe nje here problemet e medha qe ka perfaqesuesa jone per kete takim sa i perket mungesave prej demtimeve e kartonave.

*
SportNews
05-10-2011, 14:50:08

Ibrahimovic: Futbolli nuk më tërheq më

Ibrahimovic: Futbolli nuk më tërheq mëYlli i Suedise dhe i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, eshte i lodhur nga futbolli dhe po mendon per nje terheqje te mundshme nga bota e sportit.

*
SportNews
05-10-2011, 06:50:02

600 euro gjobë për penalltinë e humbur

600 euro gjobë për penalltinë e humbur600 euro gjobe per nje penallti te humbur. Kjo eshte shume qe duhet te paguaje zviceriani me origjine shqiptare Pajtim Kasami, per 11-metershin qe goditi traversen me 21 shtator kunder Çelsit ne Kupen Karling.

*
SportNews
04-10-2011, 22:50:04

Anzhi kërkon Carlos Tevez

Anzhi kërkon Carlos TevezTevez-Eto’o. Kjo eshte dyshja e sulmit e enderruar nga ekipi rus i Anzhit.http://www.top-channel.tv/artikull.php?ref=rss&id=2199...

*
SportNews
04-10-2011, 14:50:13

Bakaj: Ta sulmojmë Francën, s’kemi ç’të humbasim

Bakaj: Ta sulmojmë Francën, s’kemi ç’të humbasim Franca duket se do te jete momenti i Elis Bakajt per te fituar nje bluzetitullari. Mesfushori i Dinamos se Bukureshtit, i cili po kalon nje forme te mire ne kampionatin rumun, mund te jete zevendesuesi i pare i Ervin Skeles, i cil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
04-10-2011, 06:50:03

Teuta fiton ndaj Bylisit

Teuta fiton ndaj BylisitTeuta harron shume shpejt humbjen me Vllaznine ne Shkoder, pasi arrin te fitoje perballe nje kundershtari shume te forte te ketyre javeve te para te Superliges si Bylisi.

*
SportNews
03-10-2011, 22:50:05

Franca, pa Benzema ndaj Shqipërisë

Franca, pa Benzema ndaj ShqipërisëSulmuesi i Realit te Madridit, Karim Benzema dhe mbrojtesi i djathte i Arsenalit, Bakari Sanja, nuk do te jene te gatshem te zbresin ne fushe per Francen te premten ndaj Shqiperise.

*
SportNews
03-10-2011, 14:50:24

Zidane: Trajner i Francës? Pse jo

Zidane: Trajner i Francës? Pse joZinedine Zidane, drejtori i futbollit i ekipit te pare te Real Madrid, dha nje interviste per ‘Le Parisien’ ne te cilen nuk perjashtoi mundesine e marrjes se detyres se trajnerit te perfaqesueses franceze ne nje te ardhme.

*
SportNews
03-10-2011, 06:50:02

Dhunë në ndeshjen Himara-Butrinti

Dhunë në ndeshjen Himara-ButrintiKore raciste ndaj shqiptareve dhe grushte ndaj gjyqtarit anesor. Kjo eshte panorama e takimit te zhvilluar diten e shtune ne fushen e Himares mes skuadres vendase dhe sarandioteve te Butrintit, e vlefshme per javen e katert te Kategorise se Pare....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
02-10-2011, 22:58:38

Tirana gjunjëzon Flamurtarin

Tirana gjunjëzon FlamurtarinSuperndeshja e javes se katert te superliges mes Tiranes dhe Flamurtarit ka perfunduar me fitoren e 24 here kampioneve te Shqiperise me rezultatin 2-0.

*
SportNews
02-10-2011, 14:50:07

Interi mundet në San Siro

Interi mundet në San Siro Napoli ka fituar edhe ndaj Interit duke konfirmuar idene se eshte kthyer ne nje skuader te madhe.http://www.top-channel.tv/arti...

*
SportNews
02-10-2011, 06:50:02

Peshëngritja “në duar” të huaja

Peshëngritja “në duar” të huajaKombetarja shqiptare e peshengritjes do te drejtohet nga nje trajner i huaj. Federate e Peshengritjes ka marre kete vendim, pasi askush nga trajneret shqiptare nuk ofron garanci per medalje ne boteror dhe per me shume ne olimpiade.

*
SportNews
01-10-2011, 22:50:05

Berati, problemi i Superligës

Berati, problemi i SuperligësNje jave pas dhunes ne Lushnje, tifozet beratas behen serish problematikene futbollin shqiptar. Kete here ata kane qene protagoniste ne Peqin, ne ndeshjen Shkumbini-Tomorri, por fatmiresisht policia ka marre masa temenjehershme duke i nxjerre jashte ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe