Sporti - 11

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
01-05-2011, 04:50:04

Moggi: Leonardo nuk është për Interin

Moggi: Leonardo nuk është për Interin      Ish-drejtori i Juventusit, Luciano Moggi, ka thënë se largimi i Jose Mourinhos, ka bërë që Interi të humbasë shumë në terren në krahasim me Milanin, përderisa beson se Leonardo nuk është njeriu ideal për t’i shpjerë përpara kampionët e ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
30-04-2011, 20:50:04

Dortmundi kampion i Gjermanisë

Dortmundi kampion i Gjermanisë      Me fitoren prej 2-0 ndaj Nurnbergut, Borussia Dortmundi e ka siguruar titullin e kampionit në Bundesliga, dy javë pa përfunduar Kampionati gjerman. (c) Telegrafi         

*
SportNews
30-04-2011, 12:50:04

Pele: Dua ta bind Ganson të qëndrojë

Pele: Dua ta bind Ganson të qëndrojë      Legjenda braziliane, Pele ka thënë se ai do të bisedojë me Ganson për ta ndaluar atë të kalojë në Evropë gjatë verës. (c) Telegrafi         http://l...

*
SportNews
30-04-2011, 04:50:04

Wolfsburg bën një hap të sigurt drejt shpëtimit (VIDEO)

Wolfsburg bën një hap të sigurt drejt shpëtimit (VIDEO)      Skuadra e Wolfsburg ka fituar në ndeshjen kundrejt Werder Bremen me rezultatin 1-0 me gol të Riether në minutën e (24′). Kjo bën që Wolfsburg të hedhë një hap te sigurt drejt shpëtimit nga rënia. Wolfsburgu vitin e kal...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
29-04-2011, 20:50:03

Maradona: Jo përballjes me Messi-n

Maradona: Jo përballjes me Messi-n      “Une e kam perfunduar karrieren time, ndersa Messi po e vazhdon. Ne fund do te shohim se cili ka qene me i miri”. (c) Top Channel         http://laj.m...

*
SportNews
29-04-2011, 12:50:03

Benitez në radarin e Aston Villas

Benitez në radarin e Aston Villas      Ish-trajneri i Liverpoolit, Rafa Benitez, është në radarin e Aston Villas, bëjnë të ditur mediat angleze. (c) Telegrafi         http://laj.me/40097...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
29-04-2011, 04:50:03

Barcelona denoncon Mourinho-n

Barcelona denoncon Mourinho-n      Sherbimet juridike te Barcelones do te denoncojne tek UEFA trajnerin e Real Madrid, Jose Mourinho, pas deklaratave te portugezit pas perfundimit te ndeshjes Real Madrid-Barcelona 0-2. (c) Top Channel         

*
SportNews
28-04-2011, 20:50:04

Milani i interesuar për Podolskin

Milani i interesuar për Podolskin        Milani dhe Dortmundi janë klubet e interesuara për shërbimet e yllit gjerman, Lukas Podolski. (c) Telegrafi           http://laj.me/40019       
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
28-04-2011, 12:50:11

Mou shfryn ndaj gjyqtarit

Mou shfryn ndaj gjyqtarit      Trajneri i Realit, Hoze Murinjo u shfaq “i terbuar” pas ndeshjes se Liges se Kampioneve te humbur me Barcelonen ne Bernabeu me rezultatin 2-0. (c) Top Channel         

*
SportNews
28-04-2011, 04:50:03

Real kapitullon në Bernabeo

Real kapitullon në Bernabeo      Akti i pare i gjysmefinales se Liges se Kampioneve mes Realit te Madridit dhe Barcelones eshte vendosur nga nje dopiete e Lionel Mesit ne pjesen e dyte te takimit. (c) Top Channel         

*
SportNews
27-04-2011, 20:50:04

Rangnick: Bëmë dy gabime të rënda

Rangnick: Bëmë dy gabime të rënda      Trajneri i Schalkes, Ralf Rangnick, ka thënë se dy gabime të rënda i kushtuan skuadrës së tij me disfatë prej 2-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
27-04-2011, 12:50:04

Neuer frenon Manchester United

Neuer frenon Manchester United      Ka perfunduar 0-0 pjesa e pare e gjysmefinales te vlefshme per Ligen e Kampioneve midis Schalke 04 dhe Manchester United. (c) Top Channel         http://l...

*
SportNews
27-04-2011, 04:50:04

“Champions”, Manchester United sheh finalen

“Champions”, Manchester United sheh finalen      Kane mjaftuar dy minuta per Manchester United per te marre fitoren ne Arena Auf Schalke ndaj vendasve te Schalke 04. (c) Top Channel         ...

*
SportNews
26-04-2011, 20:50:04

Mourinho cakton listën e lojtarëve

Mourinho cakton listën e lojtarëve      Jose Mourinho ka zgjedhur 19-të lojtarët e Real Madridit që do t’i ketë në dispozicion për takimin e parë gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës. (c) Telegrafi         

*
SportNews
26-04-2011, 12:50:03

Moçka pa ndjenja në spital

Moçka pa ndjenja në spital      Shpetim Moçka portieri i ekipit Flamurtari qe u demtua pas hedhjes se sendeve te forta ne stadiumin e Laçit, ka perfunduar pa ndjenja ne spitalin e qytetit bregdetar te Vlores. (c) Top Channel         

*
SportNews
26-04-2011, 04:50:04

Sneijder: United një klub i bukur

Sneijder: United një klub i bukur      Mesfushori i Interit, Wesley Sneijder, i cili së fundmi është lidhur me një kalim të mundshëm te Manchester Unitedi, ka deklaruar se ai është i lumtur në Meazza. (c) Telegrafi         

*
SportNews
25-04-2011, 20:50:03

Buffon: E ardhmja ime te Juventusi

Buffon: E ardhmja ime te Juventusi      Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka thënë se nuk planifikon ta braktisë Zonjën e Vjetër në fund të këtij sezoni. (c) Telegrafi         http://...

*
SportNews
25-04-2011, 12:50:04

Pozita që çon në LK ende e hapur

Pozita që çon në LK ende e hapur      Me rezultat prej 3-2, Sevilla e ka mposhtur Villarrealin në njërin nga derbit e javës së 33-të të La Ligas. Andaluzianët dhe Nëndetësja e Verdhë u takuan në Ramon Sanchez Pizjuan për të zhvilluar takimin e vlefshëm për një pozitë që çon në L...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
25-04-2011, 04:50:03

Arsenal i thotë lamtumirë titullit (VIDEO)

Arsenal i thotë lamtumirë titullit (VIDEO)      Arsenal është mposhtur me rezultat 2-1 nga Bolton Wanderers, në takimine sotëm si mysafir në Reebok Stadium, duke humbur kështu shpresat për titullin e Premier Ligës. Të parët shënuan vendasit përmes Daniel Sturridge në minutën e 3...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
24-04-2011, 20:50:03

Arsenali përshëndetet nga titulli

Arsenali përshëndetet nga titulli      Topçinjtë nuk kanë arritur të nxjerrin rezultat pozitiv në udhëtimin në Reebok Stadium, pasi janë mposhtur me rezultat 2-1 nga Bolton Wanderers. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-04-2011, 14:18:02

Leonardo shpreson në titull

Leonardo shpreson në titull      Trajneri i Interit, Leonardo, është shprehur tejet i ngazëllyer me fitoren sensacionale ndaj Lazios me rezultat 2-1 pas një rikthimi, aq shumë sa që ka filluar të besojë përsëri në titull. (c) Telegrafi         

*
SportNews
24-04-2011, 06:50:04

Juventusi gabon në fund (VIDEO)

Juventusi gabon në fund (VIDEO)      Skuadra torineze ka gabuar gjithçka ne mometet e fundit te lojës pasi ishin ne avantazh te dy golave dhe nuk kane arritu te merrnin jo me shume se nje barazim ne shtepine e tyre me Catanian. Juventusi e fillon lojen shume mire duke kaluar ne ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
23-04-2011, 22:50:03

Moratti: Do të ecim përpara me Leonardon

Moratti: Do të ecim përpara me Leonardon      Ndryshimi i mundshem mes Leonardos dhe Mourinhos ne pankinen e Interit mbetet thjeshte nje hipoteze. (c) Top Channel         http://laj.me/39334...

*
SportNews
23-04-2011, 14:50:04

Ferguson: Chelsea është rivali ynë i vërtetë për titull

Ferguson: Chelsea është rivali ynë i vërtetë për titull      Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson ka bërë të ditur se kurrë nuk e ka konsideruar Arsenalin si rival të vërtetë në luftën për titullin kampion në Premier Ligë. “E kam thënë edhe javë më parë, por nuk e di...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
23-04-2011, 06:50:04

Mourinho: Nuk do të kthehem tek Interi

Mourinho: Nuk do të kthehem tek Interi      Jose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka pergenjeshtruar zerat per nje rikthim te tij tek Interi ne sezonin e ardhshem. (c) Top Channel         h...

*
SportNews
22-04-2011, 22:50:04

Kosovë, dhunë në ndeshjen e basketbollit

Kosovë, dhunë në ndeshjen e basketbollit      Ndeshja mes basketbollisteve te skuadrave Sigal Prishtina dhe Bambit nga Mitrovica e Veriut, ka perfunduar me dhune mbremjen e se enjtes. (c) Top Channel         

Pergjigje nga: shejtania, olti

Ja si do të jetë "Eagle Arena"

Shej
22-04-2011, 15:29:50
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
22-04-2011, 14:50:04

Kombëtarja shqiptare në Prishtinë

Kombëtarja shqiptare në Prishtinë      Kombetarja shqiptare ndeshjen kunder Frances ne shtator mund ta zhvilloje ne stadiumin e Prishtines ne Kosove. (c) Top Channel         http://laj.me/39...

*
SportNews
22-04-2011, 06:50:04

Kupa është ‘shëndoshë e mirë’

Kupa është ‘shëndoshë e mirë’      Tifozët e Real Madridit mund të mos brengosen fare për kupën e tyre të fituar të mërkurën mbrëma, e para pas tri vitesh, pasi ajo është në gjendje jashtëzakonisht të mirë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
21-04-2011, 22:50:05

Ancelotti, 99% trajner i Realit?

Ancelotti, 99% trajner i Realit?      Super agjenti italian, Ernesto Bronzetti, beson se bosi i Chelseat, Carlo Ancelotti, mund të jetë shumë pranë kalimit te gjiganti spanjoll, Real Madrid. (c) Telegrafi         

*
SportNews
21-04-2011, 14:50:04

Robben drejt Milanit

Robben drejt Milanit      Arjen Robben eshte objektivi i ardhshem i Milanit. Operacioni i kalimit te Cristiano Ronaldo eshte i veshtire te kryhet, pasi Reali nuk synon te leshoje yllin, protagonist ne triumfin e Kupes se Mbretit. (c) Top Channel         

*
SportNews
21-04-2011, 06:50:03

Juve edhe pas Pirlos

Juve edhe pas Pirlos      Juventusi është gjithnjë e më pranë sigurimit të shërbimeve të mesfushorit italian me përvojë, Andrea Pirlo, pas pasigurisë së shfaqur së fundmi nga Chelsea në tentimet për ta transferuar. (c) Telegrafi         

*
SportNews
20-04-2011, 22:50:04

Arshavin: Kemi qenë të tmerrshëm

Arshavin: Kemi qenë të tmerrshëm      Mesfushori i Arsenalit, Andrey Arshavin, ka pranuar se ata duhet ta fajësojnë veten nëse përfundojnë pa fituar ndonjë titull në fund të sezonit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
20-04-2011, 14:50:04

Zamparini: Rossi ideal për Romën

Zamparini: Rossi ideal për Romën      Presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini, thotë se Delio Rossi meriton të drejtojë një klub si Roma. (c) Telegrafi         http://laj.me/38832     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
20-04-2011, 06:50:03

Kupa e Italisë, Interi mposht Romën

Kupa e Italisë, Interi mposht Romën      Interi ka mundur Romen ne gjysmefinalen e pare te Kupes se Italise 0-1 ne takimin e pare te zhvilluar ne Olimpiko. (c) Top Channel         http://laj...

*
SportNews
19-04-2011, 22:50:10

Barça-Real, duel për titullin e parë të vitit

Barça-Real, duel për titullin e parë të vitit      Barcelona dhe Reali i Madridit do te perballen diten e neserme ne klasiken e pare te sezonit qe do te percaktoje nje trofe menjehere pas takimit, ne finalen e Kupes se Mbretit. (c) Top Channel         

*
SportNews
19-04-2011, 14:50:04

Allegri: Mosfitimi i titullit do të ishte vetëvrasje

Allegri: Mosfitimi i titullit do të ishte vetëvrasje      Menaxheri i Milanit, Massimiliano Allegri, thotë se ata duhet patjetër ta fitojnë Skudeton. (c) Telegrafi         http://laj.me/3871...

*
SportNews
19-04-2011, 06:50:04

Galliani: Milani ende nuk e ka fituar titullin

Galliani: Milani ende nuk e ka fituar titullin      Shefi ekzekutiv i Milanit, Adriano Galliani, ka tentuar t’i zbusë fjalët që thonë se Rossonerët tashmë e kanë në dorë trofeun e kampionit të Italisë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
18-04-2011, 22:50:04

Pato mungon tre javë

Pato mungon tre javë      Sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato, ka pësuar një dëmtim në përballjen kundër Sampdorias, ashtu që do të mungojë në tri javët në vijim. (c) Telegrafi         http:/...

*
SportNews
18-04-2011, 14:50:04

Pato, 2-3 javë larg fushave

Pato, 2-3 javë larg fushave      Pato, sulmuesi brazilian i Milanit, do te qendroje 2-3 jave larg fushave te futbollit per shkak te demtimit ne kofshen e djathte qe pesoi te shtunen ndaj Sampdorias. (c) Top Channel         

*
SportNews
18-04-2011, 06:50:04

Edhe Napoli gabon

Edhe Napoli gabon      Skuadra e Napolit ka bërë një hap negativ në garën për Scudetto pasi është mposhtur me rezultat 2-1 para tifozëve të vet nga Udinese. (c) Telegrafi         http://laj....

*
SportNews
17-04-2011, 22:50:03

Juventusi larg Evropës

Juventusi larg Evropës      Juventusi nuk ka arritur të shënojë një fitore që do ta mbante në garë për një vend në garat evropiane, pasi Fiorentina e ndali në një barazim 0-0 në Artemio Franchi, përderisa Catania u turpërua në shtëpi nga Lazio. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-04-2011, 14:50:03

Mourinho rikthehet te Interi?

Mourinho rikthehet te Interi?      Vetëm një ditë pas përfundimit të El Clasicos së parë nga katër që do të zhvillohen brenda 17 ditëve të ardhshme, janë mediumet italiane ato që flasin për një rikthim të Jose Mourinhos te ish-klubi i tij, Interi. (c) Telegrafi         

*
SportNews
17-04-2011, 06:50:04

El Clasico: Ronaldo 1 – 1 Messi

El Clasico: Ronaldo 1 – 1 Messi      Dy lojtarët më të mirë në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, kanë shënuar që të dy nga penaltia për të siguruar nga një pikë për ekipet e tyre në derbin e 162-të më të famshëm në botë, El Clasico. (c) Telegrafi         

*
SportNews
16-04-2011, 22:50:04

Fillojnë katër “finalet”

Fillojnë katër “finalet”      Me tensionin e pritur eshte rrethuar atmosfera e El Clasico qe zhvillohet mbremjen e sotme ne ‘Santiago Bernabeu’ te Madridit. (c) Top Channel         http://la...

*
SportNews
16-04-2011, 14:50:03

Alonso: Duhet të kënaqemi me kaq

Alonso: Duhet të kënaqemi me kaq      Nje sekonde e gjysme nga Red Bulli i Vettel, Fernando Alonso duhet te kenaqet me vendin e peste ne nisjen e Shangait. (c) Top Channel         http://laj...

*
SportNews
16-04-2011, 06:50:04

Allegri: Ibra nuk do të largohet

Allegri: Ibra nuk do të largohet      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, hodhi poshte te gjithe spekulimet mbi mundesine e largimit te Ibrahimovic nga klubi ne sezonin e ardhshem. (c) Top Channel         

*
SportNews
15-04-2011, 22:50:04

Allegri: Ibra nuk largohet

Allegri: Ibra nuk largohet      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri përfundimisht u ka dhënë fund spekulimeve për të ardhmen e Zlatan Ibrahimovic, duke thënë se sulmuesi suedez nuk do të largohet nga San Siro. (c) Telegrafi         

*
SportNews
15-04-2011, 14:50:05

Mourinho, trajneri i ardhshëm i M. United

Mourinho, trajneri i ardhshëm i M. United      Jose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka si objektiv zevendesimin e Sir Alex Ferguson kur ky i fundit te lere pankinen e Manchester United. (c) Top Channel         

*
SportNews
15-04-2011, 06:50:04

EL: Gjysmëfinalet e Pirinejeve

EL: Gjysmëfinalet e Pirinejeve      Skuadrat nga Gadishulli Pirinej do ta dominojnë pjesën përfundimtare të garës së dytë më prestigjioze evropiane në futboll për klube, Europa League. (c) Telegrafi