Sporti - 12

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime rreth sportit

*
SportNews
14-04-2011, 22:50:04

Giggs: Chicharito, më shumë se golashënues

Giggs: Chicharito, më shumë se golashënues      Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs, ka lëvduar bashkëlojtarin e tij, Javier Hernandez, për paraqitjet fenomenale në fanellën e Djajve të Kuq këtë sezon. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-04-2011, 14:50:03

Mourinho: Ronaldo te Milani? E mundshme!

Mourinho: Ronaldo te Milani? E mundshme!      Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, nuk beson se Cristiano Ronaldo do të transferohet te Milani, por thotë se kjo nuk është gjë e pamundur. (c) Telegrafi         

*
SportNews
14-04-2011, 06:50:04

Lucescu: Shpresoj që Barca ta fitojë LK-në

Lucescu: Shpresoj që Barca ta fitojë LK-në      Trajneri i Shakhtarit, Mircea Lucescu, nuk është ndier aspak i zhgënjyer pas eliminimit nga Barcelona në Ligën e Kampionëve, përderisa shpreson që gjigantët spanjollë të shpallen dhe kampionë të garës. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-04-2011, 22:50:04

Caliendo: CR7 te Milani? E pamundur!

Caliendo: CR7 te Milani? E pamundur!      Një prej agjentëve më me renome në skenën e futbollit evropian, Antonio Caliendo, ka thënë për Goal se një transferim i Cristiano Ronaldos te Milani, sipas tij, është i pamundur. (c) Telegrafi         

*
SportNews
13-04-2011, 14:50:04

Leonardo: Interi beson në befasi ndaj Schalke

Leonardo: Interi beson në befasi ndaj Schalke      Trajneri i Interit, Leonardo, thotë se diçka e veçantë mund të ndodhë në ndeshjen e sotme të Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi         htt...

*
SportNews
13-04-2011, 06:50:06

Barca me lehtësi në gjysmëfinale

Barca me lehtësi në gjysmëfinale      Barcelona ka shënuar fitore prej 1-0 në Donbass Arena për ta eliminuar Shakhtar Donetskun nga Liga e Kampionëve, dhe me rezultat të përgjithshëm prej 6-1 siguron kualifikimin në gjysmëfinale të garës prestigjioze të futbollit evropian. (c) T...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
12-04-2011, 22:50:04

Lennon luan kundër Realit

Lennon luan kundër Realit      Trajneri i Tottenham Hotspur, Harry Redknapp, ka deklaruar se Aaron Lennon do të jetë i gatshëm të luajë në përballjen e të mërkurës mbrëma kundër Real Madridit. (c) Telegrafi         

*
SportNews
12-04-2011, 14:50:04

Ancelotti: Më pëlqen ky presion

Ancelotti: Më pëlqen ky presion      Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, thotë se ai po kënaqet me presionin që i jep gara e Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi         http://laj.me/37765...

*
SportNews
12-04-2011, 06:50:04

Superliga, fiton Tirana e Vllaznia

Superliga, fiton Tirana e Vllaznia      Vllaznia dhe Tirana e kane mbyllur me fitore javen e 27, duke ruajtur vendet e tyre ne klasifikimin e Superliges. (c) Top Channel         http://laj.m...

*
SportNews
11-04-2011, 22:50:04

Nadal: Vështirë të përsëris 2010-n

Nadal: Vështirë të përsëris 2010-n      Tenisti spanjoll, Rafa Nadal, eshte i bindur qe do te jete pothuajse e pamundur qe te perserise “pranveren magjike” te vitit te shkuar, kur fitoi kater tituj ne turnete e medhenj ne fushat me dhe, duke regjistruar 22 fitore rradhazi. (c) T...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
11-04-2011, 14:50:04

Edhe Arsenali u shitet amerikanëve?

Edhe Arsenali u shitet amerikanëve?      Arsenali është në rrugë për t’u bërë klubi i pestë i Ligës Premier që do të ketë pronar amerikan, pasi gjiganti i sportit, Stan Kroenke, raportohet se ka arritur marrëveshje për të marrë kontrollin e klubit në vlerën e 731 milionë funteve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
11-04-2011, 06:50:04

Rossonerët pastër në krye

Rossonerët pastër në krye      Milani ka dalë fitues i përballjes së fundit të javës së 32-të në Serie A duke e mposhtur Fiorentinan me rezultat 2-1, në takimin e zhvilluar të dielën mbrëma në Stadio Artemio Franchi. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-04-2011, 22:50:04

Allegrit nuk i pëlqen Balotelli

Allegrit nuk i pëlqen Balotelli      Bosi i Milanit, Massimilano Allegri, ka aluduar se ata nuk do ta transferojnë Mario Balotellin, në rast se supertalenti italian vazhdon me sjelljet e tij të marra. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-04-2011, 14:50:04

Allegri: CR7? Kam sulmuesit më të mirë në botë!

Allegri: CR7? Kam sulmuesit më të mirë në botë!      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është hedhur në mbrojtje të kalibrit të sulmuesve të tij, pas spekulimeve se Silvio Berlusconi dëshiron ta transferojë Cristiano Ronaldon në San Siro. (c) Telegrafi         

*
SportNews
10-04-2011, 06:50:03

Ringjallet Roma

Ringjallet Roma      Roma ka shënuar fitore të madhe prej 2-1 në duelin e drejtpërderjtë për pozitën e katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve ndaj Udineses në Friuli. (c) Telegrafi         h...

*
SportNews
09-04-2011, 22:50:03

Superliga, Flamurtari arrin fitoren

Superliga, Flamurtari arrin fitoren      Devijimi vendimtar i Mockes ne pjesen e pare dhe autogoli i Erjon Xhafes ne te dyten ishin dy episodet qe vendosen fitoren 1-0 te Flamurtarit ndaj Kastrtiotit ne Vlore. (c) Top Channel         

*
SportNews
09-04-2011, 14:50:04

Neville: Ferguson më i mirë se Capello

Neville: Ferguson më i mirë se Capello      Mbrojtësi i Manchester United, Gary Neville, ka kritikuar ashpër Fabio Capellon për mënyrën se si e ka menaxhuar situatën rreth kapitenit të kombëtares angleze, duke thënë se Sir Alex Ferguson do ta menaxhonte shumë më mirë situatën. (...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
09-04-2011, 06:50:04

Tenis, Djokovic jashtë Monte-Karlos

Tenis, Djokovic jashtë Monte-Karlos      Novak Djokovic nuk do te jete ne gjendje te marre pjese ne Masterin e Monte Karlos, per shkak te nje demtimi te pesuar ne gju. (c) Top Channel         

*
SportNews
08-04-2011, 22:50:07

Galliani: Leo nuk merriton kaq vrer

Galliani: Leo nuk merriton kaq vrer      Ndersa Leonardo ka perfunduar ne “syrin e ciklonit” pas humbjeve te renda ndaj Milanit dhe Schalke-s ne Champions League, Adriani Galliani u shnderrua sot ne nje aleat te papritur. (c) Top Channel         

*
SportNews
08-04-2011, 14:50:04

Juventus, 30 milionë euro për Neymar

Juventus, 30 milionë euro për Neymar      Juventus eshte i gatshem te paguaje 30 milione euro per te marre sherbimet e sulmuesit brazilian te Santosit, Neymar, duke filluar qe nga sezoni i ardhshem. (c) Top Channel         

*
SportNews
08-04-2011, 06:50:03

NBA, shkëlqejnë Spurs, krizë për Lakers

NBA, shkëlqejnë Spurs, krizë për Lakers      San Antonio Spurs arriten fitoten e 60 ne kete sezon te NBA-se, ndersa kriza per Los Angelos Lakers u thellua me nje humbje te re. (c) Top Channel         

*
SportNews
07-04-2011, 14:50:04

Nilmar: Villarreali mund ta fitojë Ligën e Evropës

Nilmar: Villarreali mund ta fitojë Ligën e Evropës      Sulmuesi i Villarrealit, Nilmar është i bindur për një sukses të ekipit të tij në Europa League ndaj holandezëve të Twente. (c) Telegrafi         

*
SportNews
07-04-2011, 06:50:03

Dinamo-Tirana, finalja e Kupës

Dinamo-Tirana, finalja e Kupës      Derbi Dinamo-Tirana do te jete finalja e Kupes se Shqiperise. Dinamo, qe arrin pas shtate vjetesh finalen e Kupes se Shqiperise, eliminoi ne gjysmefinale Vllaznine, teksa goli i shenuar ne fushen kundershtare rezultoi vendimtar, pasi rezultati...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
06-04-2011, 22:50:03

Alonso: Ferrari mund të konkurrojë që tani

Alonso: Ferrari mund të konkurrojë që tani      Piloti i Ferrarit, Fernando Alonso, beri te ditur se skuadra e tij do te prezantoje disa modifikime ne garen e ardhshme te Malajzise, ndersa hodhi poshte spekulimet per gjendjen e veshtire te “kokekuqes”. (c) Top Channel         
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
06-04-2011, 14:50:03

Champions, mundësia e fundit e Chelsea

Champions, mundësia e fundit e Chelsea      Chelsea-Manchester United dhe Barcelona-Shahktar Donetsk jane dy sfidat e te merkures ne Ligen e Kampioneve. (c) Top Channel         http://laj.me...

*
SportNews
06-04-2011, 06:50:07

Interi turpërohet në San Siro

Interi turpërohet në San Siro      Interi eshte turperuar nga Shalke 04 brenda ne Milano ku ka pesuar 5 gola. Tingellon e pabesueshme por kampionet e Europes dhe te botes, pas humbjes ne derbi te shtunen e kaluar, pesojne nje tjeter goditje, kete here edhe me te rende ne Champio...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
05-04-2011, 16:50:04

Mourinho i kënaqur edhe me barazim pa gola

Mourinho i kënaqur edhe me barazim pa gola      Jose Mourinho do të pranonte edhe një barazim pa gola për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve përballë Tottenhamit që zhvillohet sonte në Santiao Bernabeu. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-04-2011, 08:50:05

Milito: Mund ta mposhtim Schalken

Milito: Mund ta mposhtim Schalken      Sulmuesi i Interit, Diego Milito, është i bindur se zikaltrit do ta eliminojnë Schalken në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
05-04-2011, 02:50:03

Carvalho shpreson të ndeshet me Chelsean në finale

Carvalho shpreson të ndeshet me Chelsean në finale      Mbrojtësi i Real Madridit, Ricardo Carvalho, beson se Chelsea është skuadra më e mirë në Angli dhe shpreson të luajë kundër ish-ekipit të tij në finalen e Ligës së Kampionëve. (c) Telegrafi         

*
SportNews
04-04-2011, 18:50:03

Carlos Queiroz trajner i Iranit

Carlos Queiroz trajner i Iranit      Ish-trajneri i Portugalisë, Carlos Queiroz, është emëruar zyrtarisht trajner i ri i Iranit, duke nënshkruar një kontratë trevjeçare. (c) Telegrafi         

*
SportNews
04-04-2011, 10:50:05

Tenis, Djokovic mund Nadal

Tenis, Djokovic mund Nadal      Novak Djokovic, pas fitores ne turnete Open Australia dhe Indian Wells, ka fituar turneun Masters 1000 te Miami duke mundur ne finale Rafael Nadal me rezultatin 6-4 3-6 7-6. (c) Top Channel         

*
SportNews
04-04-2011, 02:50:27

Juve, një shpresë për LK

Juve, një shpresë për LK      Roma ka pësuar humbje të rëndë në shtëpi me rezultat 2-0 nga Juventusi, me Bianconerët që tani rikthehen seriozisht në luftë për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve vetëm shtatë javë pa përfunduar Kampionati italian, Serie A. (c) Telegrafi     ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: darknet02, AcMedia, SportNews

Titulli i takon Milanit?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
03-04-2011, 20:50:24

Napoli rrëmben vendin e dytë

Napoli rrëmben vendin e dytë      Napoli ka arritur te marre nje fitore ne minutat e fundit perballe Lacios, fitore kjo qe e ngjit ne vendin e dyte te Serise A ne kuoten e 62 pikeve, 3 me pak se Milani kryesues dhe 2 me shume se Interi i vendit te trete. (c) Top Channel         ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
03-04-2011, 12:50:04

Wenger: Të mos flasim për tituj

Wenger: Të mos flasim për tituj      Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka deklaruar pas barazimit ndaj Blackburnit se ai dhe lojtarët e tij nuk kanë të drejtë të flasin për tituj derisa nuk e përmirësojnë formën. (c) Telegrafi         

*
SportNews
02-04-2011, 20:50:07

Ferguson: Luajtëm si kampionë

Ferguson: Luajtëm si kampionë      Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka deklaruar pas ndeshjes ndaj West Hamit se lojtarët e tij luajtën si kampionë të vërtetë. (c) Telegrafi         

*
SportNews
02-04-2011, 12:50:03

Guardiola do parashikonte fitore 60-0 ndaj Realit

Guardiola do parashikonte fitore 60-0 ndaj Realit      Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka pohuar se ai do të kishte thënë se ekipi i tij do ta mposhtë Real Madridin me rezultat 60-0 – ironi kjo pas deklaratës së Sandro Rosell i cili kërkoi ripërsëritje të fitores prej 5-0....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
02-04-2011, 04:50:04

Paqe në derbin Dinamo-Tirana

Paqe në derbin Dinamo-Tirana      Derbi i kryeqytetit Dinamo – Tirana nuk ka patur asnje fitues. Edhe pse rastet per shenim nuk kane munguar asnje nga lojtaret e dy skuadrave nuk ka mundur te beje diferencen ne “Qemal Stafa”. (c) Top Channel         

*
SportNews
01-04-2011, 20:50:03

Seedorf: Të dëshmojmë se jemi për titull

Seedorf: Të dëshmojmë se jemi për titull      Veterani i Milanit, Clarence Seedorf, ka thënë se Milani duhet të dëshmojë ndaj Interit se meriton ta fitojë Scudetton këtë sezon. (c) Telegrafi         

*
SportNews
01-04-2011, 12:50:04

Prandelli: Derbi mund ta vendosë titullin

Prandelli: Derbi mund ta vendosë titullin      Përzgjedhësi i Italisë, Cesare Prandelli, beson se fituesi i derbit milanez gjatë të shtunës mbrëma do të ketë avantazh në garën për Skudeton. (c) Telegrafi         

*
SportNews
01-04-2011, 04:50:06

Allegri: Derbi, sfida e karrierës

Allegri: Derbi, sfida e karrierës      Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka thënë se Derbi Della Madonnina i cili do të zhvillohet të shtunën mbrëma do të jetë ndeshja më e madhe në karrierën e tij deri tani, pasi mund të vendosë luftën për titull në Serie A. (c) Telegra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
SportNews
31-03-2011, 20:50:03

Vetvritet ish-kampionia botërore e xhudos

Vetvritet ish-kampionia botërore e xhudos      Fituesja e medaljes se argjendte ne xhuro ne Athine 2004 dhe nje ish-kampione bote, austrakja Claudia Heill, nderroijete pasi u hodh nga banesa e saj ne katin e gjashte ne Vjene. (c) Top Channel         

*
SportNews
31-03-2011, 12:50:10

Neymar: Të gjithëve i pëlqen Barcelona

Neymar: Të gjithëve i pëlqen Barcelona      Neymar, talenti i ri brazilian, tha sot se te gjithe futbollisteve i pelqen te luajne per Barcelonen edhe pse saktesoi se ka ende nje kontrate me Santos te cilen deshiron ta respektoje. (c) Top Channel         

*
SportNews
31-03-2011, 06:50:03

Milani në negociata me Ganson

Milani në negociata me Ganson      Agjentët e mesfushorit të Santosit, Ganso, janë takuar me zyrtarët e gjigantit italian Milan gjatë të mërkurës, gjithnjë sipas njoftimeve të fundit nga mediumet italiane. (c) Telegrafi         

*
SportNews
30-03-2011, 22:50:04

Neymar nuk largohet nga Santosi

Neymar nuk largohet nga Santosi      Presidenti i klubit brazilian, Santos, Luis Alvaro Ribeiro de Oliveira, ua ka bërë të qartë skuadrave të mëdha evropiane që të heqin gisht nga talenti Neymar, pasi ai do të qëndrojë te Santosi. (c) Telegrafi         

*
SportNews
30-03-2011, 14:50:51

Torres: Abramovich dëshiron Ligën e Kampionëve

Torres: Abramovich dëshiron Ligën e Kampionëve      Fernando Torres thotë se triumfi në Ligën e Kampionëve është prioritet për pronarin e Chelseat, Roman Abramovich. (c) Telegrafi         ht...

*
SportNews
30-03-2011, 08:50:06

Euro 2012, Rumani merr fitoren e parë

Euro 2012, Rumani merr fitoren e parë      Rumania mposhti 3-1 Luksemburgun ne ndeshjen e vlefshme per grupin D te eleminatoreve te Euro 2012, grup ku ben pjese edhe kombetarja jone. (c) Top Channel         

*
SportNews
30-03-2011, 00:50:03

Cavani nuk do të kalojë te Roma

Cavani nuk do të kalojë te Roma      Sulmuesi i Napolit, Edinson Cavani, nuk do të largohet në drejtim të Romës gjatë afatit kalimtar veror- ka deklaruar agjenti i tij, Claudio Anellucci. (c) Telegrafi